Pogoda na Zanzibarze w styczniu. Temperatura, Zanzibar. Czy jest ciepło?  - BelSole

Pogoda na Zanzibarze w styczniu. Temperatura, Zanzibar. Czy jest ciepło? 

Jaka jest pogoda na Zanzibarze w styczniu? To pytanie każdego roku zadaje sobie tysiące polskich turystów. Wyjazdy poza sezonem wakacyjnym cieszą się coraz większą popularnością, a wiele osób decydujących się na taki typ wypoczynku wybiera wakacje w ciepłych krajach. Jeżeli należysz do tej grupy, koniecznie zapoznaj się z naszym materiałem. Dowiesz się z niego, czy na Zanzibarze w styczniu jest ciepło oraz jak często pada tam deszcz. Zapraszamy do lektury!

Temperatura na Zanzibarze w styczniu 

Rozważania na temat pogody na Zanzibarze w styczniu z pewnością należy rozpocząć od kwestii, która w największym stopniu zainteresuje turystów. Nie ma co ukrywać, że wakacyjne wyjazdy w tym okresie roku organizuje się przede wszystkim w celu znalezienia lokalizacji z przyjemną temperaturą. Dlatego priorytetowym jest następujące pytanie – czy na Zanzibarze jest ciepło w styczniu? 

Niech na  to pytanie odpowiedzą suche fakty. A te są następujące – temperatura na Zanzibarze w styczniu oscyluje w granicach 30 st.C w trakcie dnia. Wieczory są tylko niewiele chłodniejsze, a średnie wskazania termometrów po zachodzie zmroku to najczęściej około 24-26 st.C. 

Zastanawiając się, jaka jest pogoda na Zanzibarze w styczniu, należy też pamiętać, że spora część turystów liczy na możliwość długich morskich kąpieli. A warunki na tej wyspie są ku temu znakomite. Temperatura wody morskiej na Zanzibarze w styczniu to około 28 st.C. Chyba całkiem nieźle, prawda? 

 

Pogoda na Zanzibarze w styczniu. Opady deszczu 

Rozważania na temat pogody na Zanzibarze w styczniu nie będą kompletne bez kwestii, która niejednokrotnie rujnowała wakacyjne plany turystów – mowa tu oczywiście o deszczu. Jego opady na Zanzibarze w styczniu są stosunkowo rzadkim zjawiskiem i występują średnio przez 6-8 dni w skali całego miesiąca, w trakcie którego spada około 40 l/m2. Na Zanzibarze w styczniu zdecydowanie dominuje słoneczna pogoda, jednak na wszelki wypadek z pewnością warto zabrać ze sobą coś przeciwdeszczowego.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz