Pogoda w Albanii w czerwcu. Czy w Albanii jest ciepło w czerwcu? Albania - temperatury czerwiec - BelSole

Pogoda w Albanii w czerwcu. Czy w Albanii jest ciepło w czerwcu? Albania – temperatury czerwiec

W ostatnich latach Albania stała się jednym z najpopularniejszych kierunków dla polskich turystów. Wielu z nich wybiera ten kraj ze względu na stosunkowo niską cenę oraz wyjątkowo sprzyjającą aurę. Jaka jest pogoda w Albanii w czerwcu? Czy w Albanii jest ciepło w czerwcu? Czy w Albanii często pada deszcz w czerwcu? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym artykule.  

 

Albania – temperatury czerwiec

 

“Albania temperatury czerwiec” to jedno z najczęściej wyszukiwanych haseł przez polskich turystów, którzy chcą odwiedzić bałkański kraj w tym miesiącu. Wielu z nich zastanawia się, czy w Albanii jest ciepło w czerwcu. Już śpieszymy z odpowiedzią. 

Temperatura w Albanii w czerwcu osiąga wartości na poziomie 22-24 °C. W ciągu dnia termometry wskazują zazwyczaj średnio 28 °C, natomiast w nocy temperatura wynosi około 20-21 °C. Dodajmy do tego fakt, że temperatura albańskiego Adriatyku w tym miesiącu to zazwyczaj 23 °C, a otrzymamy bardzo zachęcający obraz tego, jaka jest pogoda w Albanii w czerwcu. 

Zatem czy w Albanii jest ciepło w czerwcu? Zdecydowanie tak. Temperatury panujące w tym kraju zachęcają do długich pobytów na plaży i przyjemnych kąpieli morskich. 

 

Pogoda w Albanii w czerwcu

 

Aby kompleksowo odpowiedzieć na pytanie “jaka jest pogoda w Albanii w czerwcu”, sprawdźmy jeszcze, jak wygląda sytuacja z opadami deszczu w tym miesiącu. Okazuje się, że w Albanii w skali całego czerwca występuje zaledwie 4-5 deszczowych dni, a prawdopodobieństwo pojawienia się opadów wynosi 18%. W czerwcu w Albanii spada około 41 mm deszczu. Pogoda w Albanii w czerwcu jest zatem bardzo słoneczna. Dominują pogodne dni, w trakcie których występuje 15 godzin słonecznych.Temperatura panująca w Albanii w czerwcu jest na tyle wysoka, by spędzić bardzo przyjemny dzień na plaży. Teraz już wiesz, jaka jest pogoda w Albanii w czerwcu.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz