Pogoda na Krecie w kwietniu. Czy na Krecie jest ciepło w kwietniu? Kreta - temperatura kwiecień - BelSole

Pogoda na Krecie w kwietniu. Czy na Krecie jest ciepło w kwietniu? Kreta – temperatura kwiecień

Kreta to jedna z najpopularniejszych greckich wysp, którą w każde wakacje odwiedza wielu turystów, w tym również z Polski. Dla wielu osób planujących swój urlop istotną rolę pełnią występujące tam warunki atmosferyczne. Jaka jest pogoda na Krecie w kwietniu? Czy na Krecie jest ciepło w kwietniu? Jak duże są opady deszczu w kwietniu na Krecie? Odpowiadamy na wszystkie te pytania.  

 

Kreta – temperatury kwiecień 

 

Zacznijmy od najważniejszej kwestii – czy na Krecie jest ciepło w kwietniu? Po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy “Kreta temperatura kwiecień”, większość sugerowanych przez Google witryn wskazuje, że średnia temperatura dobowa na Krecie wynosi około 15-16 °C. W ciągu najcieplejszych momentów dnia termometry pokazują około 20°C, natomiast nocami temperatura na Krecie spada do około 12-13 °C. Z kolei kreteńskie morze osiąga temperaturę na średnim poziomie 16,5 °C.

Zatem, czy na Krecie jest ciepło w kwietniu? To zależy od preferencji poszczególnych turystów. Pogoda na Krecie w kwietniu daleka jest od tropikalnych upałów, jakich mogłoby oczekiwać wielu turystów.  W kontekście temperatur warto pamiętać, że na Krecie występują też chłodny wiatr wiejący od morza, dlatego odwiedzając wyspę wczesną wiosną, warto zaopatrzyć się w ciepłą kurtkę lub bluzę.

 

Pogoda na Krecie w kwietniu

 

Aby uzupełnić obraz tego, jaka jest pogoda na Krecie w kwietniu, przyjrzymy się jeszcze kwestii opadów. Okazuje się, że deszcz na Krecie w kwietniu jest rzadkością. W trakcie całego miesiąca na wyspie odnotowuje się zaledwie 3 dni z opadami, w trakcie których spada około 25-30 mm deszczu. 

Pogoda na Krecie w kwietniu jest zatem słoneczna. Dominują umiarkowane temperatury, które rzadko przekraczają 20 °C. Taka aura sprzyja aktywnemu wypoczynkowi, jednak nie do końca może odpowiadać osobom liczącym na opalanie się i długie kąpiele morskie. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz