Pogoda w Albanii w maju. Czy w Albanii jest ciepło w maju? Albania - temperatura maj  - BelSole

Pogoda w Albanii w maju. Czy w Albanii jest ciepło w maju? Albania – temperatura maj 

Majówka jest okresem, w którym wielu Polaków wyjeżdża na zagraniczne wakacje. Popularnym kierunkiem dla naszych rodaków jest Albania. W tym artykule sprawdzimy, jaka jest pogoda w Albanii w maju. Czy w Albanii jest ciepło w maju? Obie te kwestie rozstrzygniemy poniżej. Zapraszamy.  

 

Albania – temperatura maj

 

Temperatura powietrza to jeden z głównych czynników, który wpływa na wybór wakacyjnej destynacji. Od razu odpowiedzmy więc na najważniejsze pytanie tego artykułu – czy w Albanii jest ciepło w maju? Po wpisaniu w wyszukiwarce  hasła “Albania – temperatura maj”, większość witryn podpowie nam, że średnia temperatura w maju w Albanii wynosi około 19-20 °C. W ciągu dnia termometry wskazują zazwyczaj około 25 °C, natomiast w nocy temperatura spada do nadal przyjemnych 16 °C. Zatem, czy w Albanii jest ciepło? Trudno mówić tu o tropikalnych upałach, panuje za to przyjemna temperatura sprzyjająca spędzaniu czasu na plaży i bardziej aktywnym działaniom. Dodajmy tylko, że w maju temperatura wody w albańskiej części Adriatyku sięga około 19 °C. 

 

Pogoda w Albanii w maju

 

Kolejnym ważnym czynnikiem w kontekście planowania urlopu jest prognozowana częstotliwość opadów. Biorąc pod uwagę tę kwestię, można powiedzieć, że pogoda w Albanii w maju jest wyjątkowo korzystna dla turystów. Szacuje się, że szansa na deszcz w tym okresie osiąga około 27%. W skali całego miesiąca w Albanii występuje 7 dni  deszczowych. W maju w Albani odnotowuje się opady na poziomie zaledwie 55 mm.

Pogoda w Albanii w maju jest więc bardzo słoneczna. Dominują pogodne dni z licznymi przejaśnieniami, w trakcie których występuje 14 godzin słonecznych. Taka pogoda z pewnością sprzyja zwiedzaniu tego pięknego kraju. Skoro już wiesz, jaka jest pogoda w Albanii w maju oraz czy w Albanii w maju jest ciepło, możesz przystąpić do planowania wakacji. Powodzenia!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz