Ile zarabia się w Irlandii? Zarobki i minimalna pensja, Irlandia 2023  - BelSole

Ile zarabia się w Irlandii? Zarobki i minimalna pensja, Irlandia 2023 

Każdego setki tysięcy Polaków decyduje się podjąć pracę za granicą. Od lat jednym z najpopularniejszych kierunków dla naszych rodaków jest Irlandia. W tym artykule sprawdzimy, ile zarabia się w Irlandii. Jakie są średnie zarobki w Irlandii? Jaka jest minimalna pensja w Irlandii? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym tekście. 

 

Irlandia 2023 – minimalna pensja

 

Nasze rozważania na temat tego, ile zarabia się w Irlandii, rozpocznijmy od sprawdzenia najniższego ustawowego wynagrodzenia w tym kraju. Minimalna pensja w Irlandii w 2023 roku wynosi 1909,70 euro miesięcznie brutto, czyli w przeliczeniu niemal 8950 złotych miesięcznie. Płaca minimalna w Irlandii w 2023 roku jest więc znacznie wyższe niż średnie wynagrodzenie w Polsce, które w styczniu 2023 roku wyniosło 6883,96 zł brutto. A pamiętajmy, że płaca minimalna w 2023 roku w Irlandii obejmuje niewielką część społeczeństwa. Wielu mieszkańców tego kraju na pytanie “Ile zarabia się w Irlandii” odpowie, że więcej niż w przypadku pensji minimalnej.  

 

Średnie zarobki w 2023 roku w Irlandii

 

Aby sprawdzić, ile zarabia się w Irlandii, przyjrzyjmy się teraz uśrednionym wypłatom w tym kraju. Średnie zarobki w 2023 roku w Irlandii kształtują się na poziomie 3819 euro miesięcznie brutto, co po odjęciu podatku daje kwotę rzędu 2923 euro netto. 

Aby zrozumieć, ile zarabia się w Irlandii, przewalutujemy tę kwotę na złotówki. Okazuje się, że średnie zarobki w 2023 roku w Irlandii wynoszą ponad 13,6 tysiąca złotych przy obecnym kursie. Zestawiając to z polskimi warunkami okaże się, że średnie zarobki w 2023 roku w Irlandii są niemal trzy razy wyższe niż w Polsce (w naszym kraju jest to niewiele ponad 5 tysięcy złotych miesięcznie). 

Teraz już wiesz, ile zarabia się w Irlandii. Średnie zarobki i wysokie wynagrodzenie minimalne w 2023 roku w Irlandii sprawiają, że na podjęcie pracy w tym kraju decyduje się wielu Polaków

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz