Pogoda w Albanii w marcu. Czy w Albanii jest ciepło w marcu? Albania - temperatury w marcu  - BelSole

Pogoda w Albanii w marcu. Czy w Albanii jest ciepło w marcu? Albania – temperatury w marcu 

Czy w Albanii jest ciepło w marcu? To pytanie zadaje sobie wiele osób, planujących odwiedzić ten piękny bałkański kraj wiosną. Specjalnie dla nich sprawdzimy, jakie są temperatury w marcu Albanii, a także jaka jest pogoda w Albanii w marcu. 

 

Albania – temperatury w marcu

 

Zacznijmy od odpowiedzi na najważniejsze pytanie – czy w Albanii jest ciepło w marcu? Średnia temperatura w Albanii w marcu oscyluje w granicach 11-14 °C, a w najcieplejszych momentach dnia osiąga wartość 21-23 °C. Istotną informacją dla osób, które zastanawiają się, jaka jest pogoda w Albanii w marcu, jest również kwestia temperatury wody. Osoby, które chcą zaliczyć wiosenną kąpiel w Morzu Śródziemnym, powinny się liczyć z tym, że temperatura wody w Albanii w marcu wynosi około 15 °C. Można więc powiedzieć, że pogoda w Albanii w marcu raczej nie będzie sprzyjała miłośnikom egzotycznych temperatur i całych dni spędzanych na wypoczynku nad morzem. 

 

Jaka jest pogoda w Albanii w marcu?

 

Skoro już sprawdziliśmy zagadnienie pod tytułem “Albania – temperatury w marcu” i odpowiedzieliśmy na pytanie “Czy w Albanii jest ciepło w marcu”, możemy przejść do innych kwestii związanych z pogodą w Albanii w marcu. Do jednej z najważniejszych dla turystów bez wątpienia należy kwestia opadów. Pogoda w Albanii w marcu jest dosyć deszczowa – w tym okresie zazwyczaj odnotowuje się tam od 8 do 11 dni z opadami. Prawdopodobieństwo pojawienia się deszczu w Albanii w marcu wynosi około 35-40%. Warto jednak pamiętać, że w zdecydowanej większości są to jednak przelotne i krótkotrwałe opady. W Albanii w marcu odnotowuje się średnio 70-75 mm deszczu spadającego na ziemię. 

Rozważając kwestię tego, jaka jest pogoda w Albanii w marcu, warto na koniec sprawdzić, jak długie są wówczas dni. Słońce w Albanii w marcu świeci zazwyczaj przez około 10-11 godzin dziennie.

 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz