Pogoda w Wiedniu w grudniu. Temperatura, czy jest ciepło? - BelSole

Pogoda w Wiedniu w grudniu. Temperatura, czy jest ciepło?

Grudzień to tradycyjnie czas zintensyfikowanych świątecznych przygotowań, jednak wielu turystów decyduje się w tym terminie na krótki zagraniczny urlop. Z tego powodu w naszym materiale sprawdzimy, jaka jest pogoda w Wiedniu w grudniu. Temperatura jest wysoka czy niska? Czy w Wiedniu w grudniu jest ciepło? Tego wszystkiego dowiecie się z naszego materiału. Zapraszamy do lektury.

Temperatura w Wiedniu w grudniu. Czy jest ciepło? 

Rozważania na temat tego, jaka jest pogoda w Wiedniu w grudniu, warto rozpocząć od kwestii, która w największym stopniu elektryzuje większość turystów. Mianowicie, czy w Wiedniu jest ciepło w grudniu? Przekonajmy się! 

Temperatura w Wiedniu w grudniu jest całkiem zbliżona do tej w Polsce, czyli mówiąc wprost – nie należy do najwyższych. W ciągu dnia średnia temperatura w skali całego miesiąca wynosi około 3. st. C. Nocami jest jeszcze chłodniej, a termometry wskazują od 0 do nawet -4 st. C. Oczywiście, zdarzają się dni, gdy jest znacznie zimniej. Zdeterminowanym turystom taka aura nie powinna zbytnio przeszkadzać w zwiedzaniu stolicy Austrii, natomiast miłośnicy wysokich temperatur nie będą zachwyceni. Pogoda w Wiedniu w grudniu wskazuje wyraźnie, że planując wyjazd do stolicy Austrii w tym okresie należy zaopatrzyć się w dużą liczbę ciepłych ubrań. Zdecydowanie będą nam potrzebne. 

Zobacz najpiękniejsze Jarmarki Świąteczne w Wiedniu.

Czy w Wiedniu pada śnieg w grudniu?

Wiele osób, które planują stolicę Austrii zimą, zastanawia się zapewne, czy w Wiedniu w grudniu pada śnieg. Odpowiedź na to pytanie jest w tym wypadku twierdząca. 

Większość źródeł wskazuje, że w skali miesiąca pojawia się od 7 do 10 dni z opadami śniegu. W grudniu w Wiedniu można też spodziewać się opadów deszczów. Szacuje się, że w skali całego miesiąca pojawia się około 40-55 l/m2 opadów. 

Jak widać, pogoda w Wiedniu w grudniu jest podobna do tej w Polsce i stoi pod znakiem śnieżnej aury. Zimowe stroje są więc obowiązkowym wyposażeniem każdego turysty planującego wizytę w stolicy Austrii. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz