Pogoda w Wiedniu w listopadzie. Temperatura, czy jest ciepło?  - BelSole

Pogoda w Wiedniu w listopadzie. Temperatura, czy jest ciepło? 

Jaka jest pogoda w Wiedniu w listopadzie? To pytanie zadaje sobie wielu turystów planujących wizytę w stolicy Austrii. Wychodzimy Waszym oczekiwaniom w tym zakresie i sprawdzamy najważniejsze fakty na ten temat! Zweryfikujemy m.in. to, jaka jest temperatura w Wiedniu w listopadzie, jak często pojawiają się opady, a także czy warto odwiedzić stolicę Austrii w tym miesiącu. Czytaj dalej, a pogoda w Wiedniu w listopadzie nie będzie miała już przed Tobą tajemnic. 

Temperatura w Wiedniu w listopadzie. Czy jest ciepło? 

Nasze rozważania na temat tego, jaka jest pogoda w listopadzie rozpocznijmy od tego, co w największym stopniu zwraca uwagę turystów. W pierwszej kolejności odpowiemy na jedno z najbardziej nurtujących pytań – jaka jest temperatura w Wiedniu w listopadzie. 

Jeśli liczyliście na to, że odpowiedź na pytanie “Czy w Wiedniu w listopadzie jest ciepło”  jest twierdząca, to nie mamy dla Was najlepszych informacji. Średnia temperatura w Wiedniu w listopadzie waha się w granicach 6-8 st.C. Nocami jest jeszcze chłodniej, a termometry pokazują najczęściej około 0-3 st. C. Temperatura ta nie powinna przeszkodzić w zwiedzaniu najważniejszych atrakcji Wiednia i spacerach po tym mieście, jednak osoby nieprzepadające za zimnem nie będą zachwycone. Pogoda w Wiedniu w listopadzie stoi pod znakiem całkiem sporego chłodu, więc jeśli planujecie odwiedzić to miasto w tym okresie, koniecznie przygotujcie na wyjazd ciepłe rzeczy. 

 

Opady deszczu w Wiedniu w listopadzie. Czy są częste? 

Na koniec sprawdźmy jeszcze to, czy w Wiedniu w listopadzie często pada deszcz. Większość źródeł wskazuje, że w tym miesiącu występuje około 10-11 dni z opadami. W zdecydowanej większości przypadków mowa tu oczywiście o deszczu, jednak w listopadzie w stolicy Austrii mogą też pojawiać się pierwsze opady śniegu. Łączna suma opadów w tym miesiącu to około 46l/m2. Jeżeli więc planujesz wyjazd do Wiednia w tym miesiącu, koniecznie przygotuj się na konieczność zabrania przeciwdeszczowego wyposażenia. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz