Pogoda w Wiedniu we wrześniu. Temperatura, czy jest ciepło? - BelSole

Pogoda w Wiedniu we wrześniu. Temperatura, czy jest ciepło?

Jaka jest pogoda w Wiedniu we wrześniu? To pytanie z pewnością zadaje sobie wielu turystów, którzy planują odwiedzić stolicę Austrii. Dlatego w naszym materiale sprawdzimy, jaka jest temperatura we wrześniu w Wiedniu. Czy jest ciepło? Dowiecie się tego z naszego materiału. Serdecznie zapraszamy do lektury! 

Temperatura w Wiedniu we wrześniu. Czy jest wysoka? 

Aby odpowiedzieć na pytanie o to, jaka jest pogoda w Wiedniu we wrześniu, w pierwszej kolejności przyjrzyjmy się kwestii, która jest najważniejsza dla większości turystów – czy w Wiedniu jest ciepło we wrześniu. Już wyjaśniamy. 

Średnia temperatura w Wiedniu we wrześniu oscyluje w granicach 19-21 st.C w trakcie dnia. Oczywiście, nieco chłodniej jest wieczorami, gdy termometry wskazują około 10-13 st.C. Zatem, czy w Wiedniu jest ciepło we wrześniu? To tak naprawdę zależy od preferencji poszczególnych turystów, jednak aura w stolicy Austrii nie powinna przeszkodzić w zwiedzaniu tego pięknego miasta. Wybierając się na kilkudniowy wyjazd na pewno jednak warto zabrać ze sobą kilka cieplejszych rzeczy, które przydadzą się zwłaszcza w trakcie wiedeńskich wieczorów. 

 

Pogoda w Wiedniu we wrześniu. Czy często pada deszcz? 

Turyści, którzy zastanawiają się, jaka jest pogoda w Wiedniu we wrześniu, z pewnością biorą pod uwagę również kwestie związane z opadami deszczu, które mogą storpedować wakacyjny wyjazd. Jak ta sytuacja wygląda w przypadku stolicy w Austrii? 

Większość serwisów meteorologicznych wskazuje, że w Wiedniu odnotowuje się zazwyczaj około 10-11 dni deszczowych. W skali całego miesiąca łączna suma opadów deszczu mieści się w przedziale 65-80 l/m2. Pogoda w Wiedniu we wrześniu może być więc całkiem deszczowa – przed przyjazdem do stolicy Austrii koniecznie zapoznaj się więc z prognozami, a także lepiej przygotuj się na konieczność spakowania przeciwdeszczowych rzeczy.

Teraz już wiesz, jaka jest pogoda we wrześniu w Wiedniu. Ostatni miesiąc kalendarzowego lata to z pewnością dobry czas na kilkudniowy city break w stolicy Austrii! 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz