Pogoda w Wiedniu w październiku. Temperatura, czy jest ciepło?  - BelSole

Pogoda w Wiedniu w październiku. Temperatura, czy jest ciepło? 

Wiedeń, stolica Austrii, to jedno z najpopularniejszych europejskich centrów turystycznych. Każdego roku miasto odwiedzają miliony ludzi z całego świata, a wielu z nich decyduje się na wyjazd poza sezonem turystycznym. Z tego powodu sprawdzimy, jaka jest pogoda w Wiedniu w październiku. W naszym materiale zweryfikujemy m.in, jaka jest temperatura w październiku w Wiedniu. Jest ciepło czy zimno? Dowiecie się tego z naszego artykułu. Zapraszamy do lektury! 

Temperatura w Wiedniu w październiku? Czy jest ciepło? 

Rozważania na temat tego, jaka jest pogoda w Wiedniu w październiku, rozpoczniemy od kwestii, która w największym stopniu interesuje większość turystów. Jaka jest temperatura w Wiedniu w październiku? Sytuacja na tym froncie przedstawia się następująco: 

Większośc źródeł wskazuje, że średnia temperatura w Wiedniu w październiku oscyluje w granicach 13-15 st.C w ciągu dnia. Jeszcze chłodniej jest w nocy, gdy termometry wskazują około 5-7 st.C. Spadek względem września jest zatem całkiem znaczący. Podsumowując – czy w październiku w Wiedniu jest ciepło? Temperatury są podobne do tych panujących w Polsce. Turyści nastawieni na aktywne zwiedzanie licznych wiedeńskich atrakcji nie powinni narzekać, jeżeli natomiast liczysz na temperatury przekraczające 20 st.C, powinieneś poszukać innej destynacji. 

 

Opady w Wiedniu w październiku

W kontekście tego, jaka jest pogoda w Wiedniu w październiku, nie można pominąć jeszcze jednego czynnika, który często jest wyznacznikiem zadowolenia turystów. Jak częste są opady deszczu w Wiedniu w październiku? 

Większość serwisów meteorologicznych wskazuje, że w październiku w Wiedniu notuje się około 9-10 dni z opadami deszczu. W trakcie kilkudniowego wyjazdu istnieje więc spore prawdopodobieństwo, że część wycieczki będzie stała pod znakiem deszczowej aury. Całkowita suma opadów deszczu w tym miesiącu w stolicy Austrii wynosi około 50-60 l/m2. Przed początkiem wycieczki koniecznie sprawdź więc prognozę pogody, a w razie konieczności zaopatrz się w dobrą przeciwdeszczową kurtkę. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz