[PORADY] Ile kosztuje wypożyczenie samochodu na Kos? Wypożyczalnie na Kos. Wynajem ceny w 2023 roku - BelSole

[PORADY] Ile kosztuje wypożyczenie samochodu na Kos? Wypożyczalnie na Kos. Wynajem ceny w 2023 roku

Wyspa Kos to jedna z najpiękniejszych lokalizacji w Grecji. Na całej jej powierzchni znajduje się wiele urokliwych zakątków, a do zdecydowanej większości z nich można najłatwiej dojechać autem. Z tego powodu wielu turystów odwiedzających tę wyspę zastanawia się, ile kosztuje wypożyczenie samochodu na Kos. Jeżeli ty również zaliczasz się do tego grona, koniecznie zapoznaj się do końca z naszym artykułem. Przedstawimy Ci w nim, jakie są ceny w wypożyczalniach samochodów na Kos w sezonie letnim i poza nim. Serdecznie zapraszamy do lektury! 

Cena wypożyczenia samochodu na Kos – o czym warto pamiętać 

Odwiedzając wyspę Kos na początku maja tego roku, mogliśmy zauważyć kilka rzeczy. W kontekście tego, ile kosztuje wypożyczenie samochodów na Kos, na pierwszy rzut oka widać, że liczba firm zajmujących się tego typu usługami w tym miejscu jest mniejsza niż w większości popularnych regionów Grecji, co dosyć znacząco wpływa na cenę wynajmu. Wystarczy tylko wspomnieć, że w czasie naszego pobytu w Grecji zapłaciliśmy łącznie o niemal 300 złotych więcej za tygodniowy wynajem samochodu na Kos niż w Atenach (dodajmy tutaj, że wybraliśmy pojazdy o podobnych parametrach, a ich rezerwacji dokonaliśmy niemal w tym samym terminie). 

Kos
Panorama Kos

Mimo wszystko, odwiedzając wyspę Kos nie powinieneś mieć problemu z wynajęciem samochodu, powinieneś się jednak liczyć z tym, że za tę usługę zapłacisz więcej niż w innych popularnych greckich regionach. Na pocieszenie dodajmy jednak, że koszty wynajmu samochodu można znacząco obniżyć – poza sezonem letnim ceny wypożyczenia auta na Kos są wyraźnie niższe, co pozwala zorganizować bardziej przyjazny dla budżetu wyjazd. 

 

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu na Kos latem? 

Pora przejść do części, na którą z pewnością czekała większość czytelników. Z powodu trwającego właśnie wakacyjnego sezonu, większość z Was na pewno zastanawiała się, ile kosztuje wypożyczenie samochodu na Kos latem. Aby to sprawdzić, przyjrzeliśmy się cenom dostępnym w połowie lipca.  

Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje wypożyczenie samochodu na Kos, w sytuacji, gdy chcesz wybrać najbardziej ekonomiczną opcję, to powinieneś wiedzieć, że ceny wynajmu rozpoczynają się od kwoty w przedziale 1150-1400 złotych tygodniowo. W tej kwocie możemy znaleźć niewielkie czteroosobowe samochody typu mini, takie jak Toyota Aygo, Opel Corsa czy Fiat 500. 

Jak łatwo zauważyć, cena wypożyczenia samochodu na Kos wzrasta razem z gabarytami samochodu. Samochody typu suv można wynająć w przedziale cenowym 1500-2000 złotych tygodniowo, chociaż zdarzają się znacznie droższe przypadki, a najdroższe suvy na Kos kosztują nawet 3000 złotych. 

Możecie zapytać również, ile kosztuje wypożyczenie samochodu na Kos, gdy szukamy większych pojazdów. W majutego roku udało nam się wynająć 7-osobowego minivana za niespełna 3000 złotych. W przypadku tego typu pojazdów występuje jednak spora rozbieżność cenowa – co prawda, wybierając się na wakacje na Kos w lipcu znajdziemy jeszcze opcje o cenie poniżej 2400 złotych, to dostępne są również warianty w kwocie około 4500, a nawet przeszło 6000 tysięcy złotych tygodniowo. 

Jedna z wypożyczalni samochodów na Kos.

W kontekście tego, ile kosztuje wypożyczenie samochodu na Kos latem, warto również pamiętać, że podane powyżej ceny bardzo często dotyczą  wariantów podstawowych najmu. Oznacza to, że chcąc zaopatrzyć się w ubezpieczony pojazd, musimy dopłacić zazwyczaj około 40 złotych dziennie do podanej powyżej ceny. Podobnie jest również w przypadku dodatkowego wyposażenia, jak np. fotelików dla dzieci. Tego typu elementy również są dodatkowo płatne. 

No dobrze, sprawdźmy jeszcze, ile kosztuje wypożyczenie samochodu na Kos poza sezonem. W tym celu przyjrzeliśmy się cenom na październik tego roku. Gołym okiem widać, że jest znacznie taniej. Najtańsze mini można wówczas wynająć za około 400-500 złotych tygodniowo. Różnicę cenową widać również w przypadku SUV-ów, których koszt zaczyna się od 1100-1200 złotych. Z kolei najtańsze 7-osobowe minivany w październiku kosztują od 2200 złotych. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz