Prom Ateny - Naxos. Ile kosztuje bilet na prom z Aten na Naxos? Sprawdź ceny promu Ateny-Naxos w 2023 - BelSole

Prom Ateny – Naxos. Ile kosztuje bilet na prom z Aten na Naxos? Sprawdź ceny promu Ateny-Naxos w 2023

Ile kosztuje prom Ateny – Naxos? To pytanie zadaje sobie wielu turystów. Naxos to największa wyspa Cyklad, która kusi cudownymi plażami i krystalicznie czystą wodą. Nic zatem dziwnego, że wiele osób decyduje się na jej odwiedziny. A jedną z najpopularniejszych form podróży na tę rajską wyspę jest prom z Aten. Ile kosztuje bilet na prom Ateny – Naxos w 2023 roku? Jak często kursują promy Ateny – Naxos? Przekonasz się, czytając nasz materiał. 

 

Prom Ateny – Naxos. Ceny biletów w 2023. Ile kosztuje bilet na prom z Aten na Naxos 

 

Zacznijmy od najważniejszej kwestii. Ile kosztuje prom Ateny – Naxos? Kursy na tej trasie wykonuje kilka firm, a każda z nich oferuje odmienną stawkę. Ceny biletów na prom Ateny – Naxos w 2023 roku zaczynają się od 42 euro za osobę w klasie ekonomicznej. Natomiast najdrożsi przewodnicy swój cennik za rejs promem Ateny – Naxos otwierają od kwoty około 72 euro (również mówimy tu o klasie ekonomicznej – za rejs w wyższym standardzie trzeba w tym wypadku zapłacić 82,30 EUR w przypadku klasy biznesowej i 115,70 EUR w klasie VIP). 

Teraz już wiesz, ile kosztuje bilet na prom Ateny – Naxos w 2023 roku. Co ważne, ceny te obowiązują przez cały rok. Pozostaje tylko pytanie, gdzie kupić bilety. Możliwości są dwie. Bilet na prom Ateny – Naxos możesz kupić na miejscu. Wiąże się to jednak z pewnym ryzykiem. Pamiętaj, że bilety na rejs z Aten do Naxos są ograniczone, więc może zdarzyć się, że kurs, który jest zgodny  czasowo z Twoimi planami wycieczkowymi, został już w całości zakupiony. 

Masz również możliwość zakupu biletów na prom Ateny – Naxos z wyprzedzeniem. Już teraz możesz wybrać wygodny dla Ciebie rejs w okresie wakacyjnym. Wystarczy tylko wpisać w Google frazę “prom Ateny – Naxos 2023 bilety”, a wyszukiwarka od razu zasugeruje Ci stronę, z której możesz dokonać rezerwacji. Rozwiązanie to jest wygodne, zwłaszcza jeżeli posiadasz już dokładny plan urlopu i wiesz, który dzień chcesz przeznaczyć na rejs Ateny – Naxos. 

 

Jak długo płynie prom Ateny – Naxos? Ile razy dziennie wypływają statki z Aten na Naxos 

 

Skoro już wiesz, ile kosztują bilety na prom Ateny – Naxos w 2023 roku, możemy przejść do kolejnych kwestii, które pomogą Ci w zaproponowaniu wycieczki. Zacznijmy od kilku podstawowych informacji – odległość między Atenami a Naxos wynosi 98 mil morskich. Rejs startuje z portu w Pireusie. 

Jak długo płynie prom Ateny – Naxos? Przewoźnicy organizujący rejs udostępniają turystom dwa rodzaju promów – tradycyjny i szybki. W przypadku tego pierwszego, czas podróży osiąga wartość nawet 6,5 godzin, natomiast najszybsze statki pozwolą pokonać dystans między dwoma punktami ponad dwa razy szybciej, bo w jedyne 3 godziny. Oczywiście, im szybszy prom Ateny – Naxos wybierzemy, tym więcej pieniędzy będzie kosztowała nas podróż. 

Na zakończenie odpowiedzmy na jeszcze jedno pytanie – jak często kursują promy Ateny – Naxos? W okresie wakacyjnym z Pireusu wypływa nawet 6-7 statków. Poza sezonem turystycznym jest ich zdecydowanie mniej, a częstotliwość ich kursowania waha się od jednego do trzech. 

Teraz już wiesz, ile kosztują bilety na prom Ateny – Naxos w 2023 roku. Dzięki informacjom na temat tego, jak często kursują i ile trwa podróż, możesz łatwiej ustalić swoje wakacyjne plany. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz