Roma Pass, cena w 2024 roku. Co obejmuje i gdzie kupić Roma Pass? Czy warto?  - BelSole

Roma Pass, cena w 2024 roku. Co obejmuje i gdzie kupić Roma Pass? Czy warto? 

Rzym jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast Europy, a liczne zabytki i muzea znajdujące się w jego obrębie przyciągają turystów z całego świata. Wielu z nich szuka jak najtańszego sposobu na zwiedzanie uroków stolicy Włoch. Z tego powodu w naszym materiale sprawdzimy, czy warto kupić kartę Roma Pass. Ile kosztuje w 2024 roku – oczywiście, tego również dowiecie się z naszego materiału. Podobnie jak tego, jakie atrakcje obejmuje karta Roma Pass. Serdecznie zapraszamy do lektury. 

Ile kosztuje Roma Pass w 2024 roku

Zacznijmy od kwestii, która najbardziej interesuje turystów. Cena Roma Pass w 2024 roku zależy od wybranego przez nas wariantu tej usługi. W tym momencie w sprzedaży są jej dwie wersje: 

Karta Roma Pass 48 godzin to koszt 32 EUR

 1. Pierwsze muzeum które odwiedzicie będzie za darmo.
 2. Obniżoną cenę biletów do wszystkich kolejnych muzeów, miejsc archeologicznych czy innych atrakcji, które odwiedzisz.
 3. System rezerwacji specjalnie dla muzeów i miejsc archeologicznych.
 4. Dostęp do zniżek i specjalnych ofert na różne wystawy, atrakcje oraz usługi turystyczne.
 5. Możliwość bezpłatnego korzystania z toalet sieci P.Stop.
 6. Możliwość nieodpłatnego korzystania z miejskiej komunikacji na czas trwania ważności karty.
 7. Karta ważna przez 48 godzin od momentu pierwszego użycia w muzeach lub publicznym transporcie.

Karta Roma Pass 72 godziny to koszt 52 EUR. 

 1. Pierwsze dwie wizyty w muzeach są już zawarte w kosztach.
 2. Możliwość skorzystania ze zniżki na bilety do wszystkich kolejnych muzeów, miejsc archeologicznych lub innych atrakcji, które planujesz odwiedzić.
 3. Możliwość bezpłatnego poruszania się środkami miejskiego transportu publicznego na czas ważności karty.
 4. Dostęp do zniżek oraz specjalnych ofert cenowych na różne usługi turystyczne, wystawy i atrakcje.
 5. Specjalny system rezerwacji zaprojektowany z myślą o muzeach i miejscach archeologicznych.
 6. Możliwość korzystania z toalet sieci P.Stop bez dodatkowych opłat.
 7. Karta jest ważna przez 72 godziny od pierwszego użycia w muzeach lub publicznym transpor

Co więcej, 48-godzinna wersja karty jest sprzedawana w pakiecie z mapą Rzymu, a kupujący droższy wariant otrzymują również przewodnik audio. To, co obejmuje Roma Pass przedstawimy w następnym rozdziale. 

 

Co obejmuje Roma Pass w 2024 roku

Jeżeli zastanawiasz się, jakie atrakcje obejmuje Roma Pass w 2024 roku, to powinieneś wiedzieć, że karta zapewnia darmowy lub zniżkowy dostęp do przeszło 45 zabytków i muzeów. Wśród najpopularniejszych miejsc na tej liście znajdują się: 

 • Koloseum, Forum Romanum i Wzgórze Palatyńskie
 • Zamek Świętego Anioła
 • Łaźnie Karakalli
 • Targ Trajana
 • Galeria Borghese
 • Muzea Kapitolińskie
 • Villa Giulia – Muzeum Etrusków
 • Ara Pacis
 • Łaźnie Dioklecjana
 • Palazzo Massimo alle Terme
 • Palazzo Altemps
 • Crypta Balbi 
 • Galleria Nazionale d’Arte Moderna
 • Palazzo Barberini – Galleria Nazionale d’Arte Antica
 • Palazzo Venezia
 • Galleria Spada
 • Museo di Roma

 

Pamiętaj jednak, że posiadanie karty Roma Pass nie oznacza darmowego wstępu do wszystkich wymienionych lokalizacji. Jak wspomnieliśmy wcześniej – kupując wersję 48 godzinną możesz za darmo zwiedzić jeden obiekt, a 72-godzinną – dwa z nich. Zwiedzanie pozostałych miejsc z listy jest zrabatowane dla posiadaczy Roma Card. W tym kontekście warto pamiętać, że Roma Pass nie obejmuje Muzeum Watykańskiego. 

W kontekście tego, co obejmuje Roma Card, warto też wspomnieć, że karta zapewnia darmową komunikację miejską (zarówno metrem, tramwajem, jak i autobusem), a także m.in. zniżkę na niektóre imprezy kulturalne. 

 

Gdzie kupić Roma Pass? 

Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić Roma Pass, to powinieneś wiedzieć, że można ją nabyć w jednym punktów informacji turystycznej (INFOPOINT), w najważniejszych muzeach oraz w punktach sprzedaży firmy ATAC. Istnieje również możliwość jej zakupu on-line (np. poprzez popularny serwis https://www.romapass.it/en/buy/online/ lub GetYourGuide ), jednak i tak będzie ona wymagała fizycznego odbioru. 

 

Czy warto kupić Roma Pass? 

Wiesz już, ile kosztuje Roma Pass i co zawiera. Pozostaje odpowiedzieć na najważniejsze pytanie. Czy warto kupić Roma Pass? Tak naprawdę zależy to od preferowanego przez Ciebie sposobu spędzania czasu w Rzymie. Jeżeli planujesz odwiedzić większą liczbę płatnych zabytków i muzeów (łącznie z tymi najdroższymi, jak np. Koloseum), to karta pozwoli Ci zaoszczędzić nieco euro. Pamiętaj jednak, by w pierwszej kolejności odwiedzić najdroższe z nich. Karta Roma Pass przyda Ci się również, jeżeli planujesz korzystać z komunikacji miejskiej – najtańszy bilet to koszt 1,50 euro, więc częste przejazdy mogą znacząco uszczuplić Twój budżet. Jeżeli jednak jesteś nastawiony tylko na spacery po mieście i nie planujesz odwiedzania muzeów i zabytków, może być to dla Ciebie zbędny wydatek. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz