Gdzie jest letnia olimpiada 2024? Igrzyska olimpijskie w 2024 roku, kto jest gospodarzem? - BelSole

Gdzie jest letnia olimpiada 2024? Igrzyska olimpijskie w 2024 roku, kto jest gospodarzem?

Gdzie jest letnia olimpiada  w 2024 roku? Ta kwestia z pewnością zainteresuje niezliczoną rzeszę miłośników sportu. Igrzyska olimpijskie to bez wątpienia najważniejsza sportowa impreza czterolecia i prawdziwe święto rywalizacji. Z tego powodu w naszym materiale sprawdzimy, kto jest gospodarzem igrzysk olimpijskich w 2024 roku. Jeżeli temat Was ciekawi koniecznie przeczytajcie cały nasz artykuł.

Igrzyska olimpijskie 2024, gdzie będą? 

Zanim sprawdzimy, gdzie jest letnia olimpiada 2024, powinniśmy przybliżyć nieco więcej faktów o ich historii. Zbliżająca się impreza będzie już 33 odsłoną nowożytnych igrzysk olimpijskich – pierwsze z nich odbyły się jeszcze w XIX wieku, a konkretnie w 1896 roku w Atenach. Igrzyska zwyczajowo organizowane są co cztery lata (wyjątek od tej reguły stanowiła sytuacja epidemiologiczna związana z koronawirusem, przez którą zmagania w Tokio przesunięto z 2020 na 2021 rok). 

No dobrze, ale kto jest gospodarzem letnich igrzysk olimpijskich w 2024 roku? Zaszczyt ten w przyszłym roku spotka Paryż. Decyzja o wyborze stolicy Francji jako miasta organizującego igrzyska olimpijskie w 2024 roku została ogłoszona 13 września 2017 roku na 131. Sesji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w Limie. Skoro już wiesz, gdzie jest letnia olimpiada 2024, chcemy zwrócić Twoją uwagę jeszcze na jeden aspekt. Mianowicie, najważniejsza letnia impreza sportowa po 12-letniej przerwie wraca na Stary Kontynent. Ostatnie igrzyska odbyły się w Tokio (2021) oraz Rio de Janeiro (2016). 

Wiesz już, kto jest gospodarzem Igrzysk olimpijskich w 2024 roku. Być może zastanawiasz się również, jakie inne miasta walczyły o to miano. Na początku swoją kandydaturę zgłosiły 4 inne miasta – Hamburg, Rzym, Budapeszt i Los Angeles. Wszystkie wskazane metropolię ostatecznie zrezygnowały z ubiegania się o organizację igrzysk. Kandydatura Los Angeles została wycofana na mocy porozumienia z tą paryską, zyskując w ten sposób miano organizatora igrzysk olimpijskich 2028. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz