Sardynia w czerwcu, lipcu czy sierpniu? Czy jest ciepło? - BelSole

Sardynia w czerwcu, lipcu czy sierpniu? Czy jest ciepło?

Ta piękna wyspa to jedna z najlepszych destynacji na wakacje w Europie. Jaka temperatura i pogoda jest na Sardynii w czerwcu, lipcu i sierpniu? Ogólnie w lecie? Czy jest ciepło czy może upalnie? Pełno tutaj atrakcji, pięknych widoków i doskonałych plaż. Oto 5 powodów dlaczego warto lecieć na Sardynię w lecie.

Na Sardynii w lecie jest gorąco

Czy na Sardynii jest ciepło

To chyba nie jest odkrywcze, że te miesiące będą najcieplejsze w roku na Sardynii. Jeśli chcecie iść na plażę na Sardynii i uwielbiacie upały – to doskonały moment. Na szczęście często morska bryza potrafi schłodzić odczuwalne temperatury. Noście ze sobą czapki, kremy do opalania i nawadniajcie się! Więcej o pogodzie na Sardynii w czerwcu, lipcu i sierpniu – poniżej.

 

Najwięcej ciekawych atrakcji na Sardynii

atrakcje na Sardynii w lecie

Lato też wiąże się z tym, że miejsc na wyspie otwartych jest więcej, więcej też jest wydarzeń kulturalnych na Sardynii. Większa ilość turystów sprzyja ofercie atrakcji na wyspie. Pamiętajcie, że to właśnie w sierpniu włosi spędzają wakacje i uwielbiają spędzać je na Sardynii – dlatego wtedy też wraz z tłumami będzie większa oferta kulturalna. Oferta w sklepach także powinna być ciekawsza, zobaczcie co kupić na Sardynii.

 

Karnawał Maskaras w lecie

Karnawał Maskaras

Wyjątkowa atrakcja na Sardynii? Bez wątpienia karnawał, a jednym z jego rodzajów na wyspie jest Maskaras, czyli festiwal odbywający się w lecie w miejscowości Muravera. Wtedy to karnawałowicze uczestniczą w pochodach po mieście, ubrani są oni w bardzo  niepokojące czarne maski

Korowód porusza się w miarowym rytmie przy dźwiękach dziwnej muzyki i krowich dzwonków. To jedna z wielu form karnawału na wyspie, warto poznać chociaż tą najdziwniejszą!

 

Drogo, ale da się taniej

Sardynia tanie wakacje

Ogólnie, Sardynia nie jest droga. Nie ma opcji jednak, żebyśmy Wam powiedzieli – że wakacje na Sardynii w lecie są tańsze, niż na przykład w zimie – ALE, da się zorganizować je całkiem w rozsądnej cenie. Kiedy jest najdrożej na Sardynii? W sierpniu, przez natłok turystów z Włoch kontynentalnych, niewiele taniej jest w lipcu. Warto zwrócić uwagę na początek czerwca, wtedy też w raz z piękną pogodą, ceny są trochę niższe. Jak jeszcze obniżyć cenę? Możecie skorzystać z kodów lub poleceń na portale takie jak airbnb, na przykład od nas.

Warto też zorganizować wakacje ze znajomymi, wtedy zaoszczędzicie na przykład na lokalu, jeśli nie musicie mieszkać w hotelu. Większe wille, zazwyczaj są tańsze.

 

Trekking na Sardynii 

Trekking Sardynia

Sardynia pełna jest wyjątkowych parków narodowych – które idealnie nadają się na miejsce na spacer i trekking po wzgórzach czy to wybrzeżem morza. Najlepszymi trasami są trasa przy Monte Arcuentu(prosta), do wodospadów w Piscina Irga(średnio prosta) oraz z Masua do Buggeru, gdzie mija się Cala Domestica(prosta). W drogę weźcie ze sobą wodę, krem z filterm i czapkę – nie ryzykujcie udaru!

 

Pogoda na Sardynii w czerwcu

Czy na Sardynii jest ciepło w czerwcu? Jest i to jak! Chociaż to najchłodniejszy miesiąc z wymienionych. Temperatury wahają się od 25 do 28 stopni powyżej zera. W nocy spadają do 15 -18 stopni Celsjusza. Prawie nie ma deszczu. Morze Śródziemne jest ciepłe.

Pogoda na Sardynii w lipcu

Nie dość Wam upałów? w lipcu temperatury skaczą od 28 do 32 stopni powyżej zera. Ciężko o deszcz i pochmurne dni, doskonały miesiąc dla miłośników upałów, jeszcze nie ma takich tłumów jak w sierpniu.

 

Pogoda na Sardynii w sierpniu

Najcieplejszy miesiąc z wymienionych, temperatury rzadko spadają poniżej 30 stopni, chyba, że w nocy. Mało deszczu, ukrop i pełno turystów, bo właśnie zjechali na wakacje Włosi na wyspę. Jeśli ktoś lubi upał i tłumy polecamy, jeśli nie – może warto poczekać miesiąc i lecieć we wrześniu 🙂

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz