Schonbrunn Wiedeń, ceny i cennik 2023. Ile kosztują bilety do Schonbrunn w Wiedniu?  - BelSole

Schonbrunn Wiedeń, ceny i cennik 2023. Ile kosztują bilety do Schonbrunn w Wiedniu? 

Schonbrunn to jedna z wizytówek Wiednia, a jednocześnie największy wyznacznik przepychu, jakim w czasach świetności otaczali się Habsburgowie. Piękna rezydencja każdego roku odwiedzana jest przez miliony turystów. Z tego powodu postanowiliśmy sprawdzić, ile kosztują bilety do Schonbrunn w Wiedniu. Przeczytaj nasz materiał, jeśli ciekawi Cię cena biletów do Schonbrunn w 2023 roku.

 

Schonbrunn w Wiedniu – ceny w 2023 roku

 

Odpowiedź na pytanie “ile kosztują bilety do Schonbrunn w Wiedniu” jest dosyć trudna. Wynika to z faktu, że obiekt podzielony jest na kilka stref wymagających różnych biletów. W kontekście tego, ile kosztuje bilet do Schonbrunn w Wiedniu warto pamiętać, że wejście na ogólnodostępny teren ogrodów parkowych jest bezpłatny.

Bilety do Schonbrunn w Wiedniu można kupić on-line na stronie internetowej muzeum. Poniżej przedstawiamy cennik na 2023 rok do Schonbrunn w Wiedniu: 

  • zwiedzanie reprezentacyjnych apartamentów – koszt biletu normalnego to 20 euro, a ulgowego – 13. 
  • “Imperialna wycieczka”, czyli apartamenty Franciszka Józefa i cesarzowej Cisi, a także pokoje recepcyjne – koszt biletu normalnego to 24 euro, a ulgowego – 17. 
  • “Wielka podróż”, czyli wszystkie pokoje wystawne pałacu – koszt biletu normalnego to 29 euro, a ulgowego – 21. 
  • “Bilet Sisi” umożliwiający wejście do trzech obiektów: pałacu Schonbrunn, Muzeum Sisi i Muzeum Mebli w- cena biletu normalnego to 44 euro, a ulgowego – 30 euro. 
  • Klasyczna przepustka – zawiera kompleksowe zwiedzanie pałacu Schonbrunn, a także 4 obiektów mieszczących się w ogrodach, w tym Tajnego Ogrodu, Oranżerii, Labiryntu i Gloriety – koszt biletu normalnego to 34 euro, a ulgowego – 27. 

Teraz już wiesz, ile kosztują bilety do Schonbrunn w Wiedniu. Na koniec sprawdźmy jeszcze, jakie są godziny otwarcia Schonbrunn w Wiedniu. Od kwietnia do listopada pałac jest czynny codziennie od godziny 8:30 do 17:30, a otaczające go darmowe ogrody – od 6:30 do 21:00 od maja do lipca.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz