Słoneczny brzeg - co zobaczyć? Gdzie pojechać? - BelSole

Słoneczny brzeg – co zobaczyć? Gdzie pojechać?

Słońce, piasek i ciepła woda … czego więcej można chcieć na wakacjach? No właśnie. I leżenia na złotym pisku nudzi się po tygodniu. Jeśli macie w planach wypad do Bułgarii to przeczytajcie nasz tekst. Tym razem polecamy Słoneczny Brzeg – co zobaczyć? Gdzie pojechać? Sprawdźcie!

 

Słoneczny brzeg – co zobaczyć?

 

słoneczny Brzeg

Słoneczny Brzeg został stworzony do odpoczynku i zabawy. Kurort rozwija się od 1958 r. i wbrew pozorom nie przypomina miejsca, które niektórzy pamiętają z lat 80. Dziś są tu nowoczesne hotele ze spa, baseny, dyskoteki i restauracje. W okolicy znajduje się też Aquapark Action. Poza plażowaniem możecie spróbować sportów wodnych, jazdy konnej albo gry w siatkówkę. 

 

Słoneczny Brzeg – co zobaczyć w okolicy?

 

nessebar

Na pewno warto wybrać się do Nessebaru. Jest to tylko ok. 4 km, więc możecie się przespacerować. Mówi się, że jest to najpiękniejsze miejsce w Bułgarii, zostało też wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Historia Nesebyru zaczyna się ok. 1000 lat p.n.e. Miasto założyli Trakowie, a potem władali nim Grecy, Rzymianie, Osmanowie, a nawet krótko Krzyżacy. Stąd pełno tu starożytnych i średniowiecznych zabytków. Polecamy odwiedzić winiarnię Messembria, w której można za spróbować lokalnego wina, np. różanego. Zobaczcie co zjeść i wypić w Bułgarii.

Kolejnym miejscem, do którego odwiedzin zachęcamy to Święty Włas (Sweti Włas). Jest to małe kameralne miasteczko, niecałe 7 km od Słonecznego brzegu. Jeśli lubicie piesze wycieczki, polecamy 4,5 km szlak „Cote d’Azure”, zaczyna się w centrum, a na trasie są piękne widoki na całą zatokę Nessebar. Po spacerze możecie pójść do portu jachtowego Marina Dinevi, gdzie możecie wykupić 2-godzinny rejs powrotny do Słonecznego Brzegu.

Słoneczny Brzeg to typowy kurort – nie pozwiedzacie tutaj za dużo. Ponieważ w tym miejscu liczy się relaks.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz