Złote Paski co zwiedzić? Co zobaczyć oprócz plaży? - BelSole

Złote Paski co zwiedzić? Co zobaczyć oprócz plaży?

Decyzja podjęta, jedziecie do Złotych Piasków. Szeroka plaża, krystaliczna i ciepła woda. Tylko, co poza nią? Chcielibyście nie tylko leżeć, ale i pozwiedzać? Podpowiadamy, jakie są Złote Paski, co zwiedzić? Co zobaczyć oprócz plaży?

 

Złote Piaski – co zwiedzić? Gdzie warto pójść?

 

wybrzeze Bulgaria

Jeśli znudzi Wam się leżenie na piasku, to możecie zaszaleć na wodzie. Przy plażach są wypożyczalnie sprzętu do windsurfingu i nurkowania, możecie też spróbować, jazdy na nartach wodnych, skuterach albo parasailingu.

W pobliżu plaży są też korty tenisowe, boiska do gry w koszykówkę i siatkówkę oraz baza jeździectwa.

Jeśli to Wam nie wystarcza w pobliżu macie największy w Bułgarii park wodny Aquapolis. Kompleks ma ok. 40 tys. metrów kwadratowych i jest zdobiony w stylu mauretańsko-śródziemnomorskim, do tego jest tam kilka ruin i wież stylizowanych na starożytne. A wszystko to otoczeniu gęstej roślinności. W parku znajdziecie najróżniejsze atrakcje, m.in. zjeżdżalnie, jacuzzi, baseny, fontanny i sztuczne wodospady.

Chcecie odetchnąć trochę od tłumów? Park Krajobrazowy Złote Piaski będzie idealnym miejscem. Park przylega do plaży, wiec nie musicie daleko iść. Jego południową część zajmują bagna, ale reszta to już gęsty las, pełen grabów i dębów. Możecie tam spotkać m.in. żółwie, jastrzębie, sowy, sarny, borsuki, dziki oraz nietoperze. Po parku spaceruje się wytyczonymi szlakami. Jednak główną atrakcją jest wykuty w wapiennej skale, średniowieczny Monaster Aładża.

Życie nocne to druga po przepięknej plaży rzecz, która przyciąga turystów. Złote Piaski – co zwiedzić? Wybierzcie się na clubbing  Tutaj dyskoteki i bary są tu czynne niemal 24 godziny na dobę. Jest to wszystko: karaoke, kapele w pianie, beach party. Imprezy w Złotych Piaskach w wielu miejscach są już legendą!

Polecamy wybrać się także na zakupy w Bułgarii, możecie tutaj kupić wiele ciekawych rzeczy 🙂

Co warto zobaczyć w okolicy?

 

warna

24 km od Złotych Piasków jest niewielka miejscowość Bałczik. Znajduje się tu letni pałacyk Marii Aleksandry Wiktorii Koburg, rumuńskiej królowej w latach 1875 – 1938. Posiadłość tworzy kilka willi i obiektów gospodarczych w tym winiarnia. Tam też powstały pierwsze bułgarskie młyny. Dziś już odrestaurowane służą jako hotele. Ozdobą kompleksu jest fantastyczny ogród z bogatą kolekcją kaktusów oraz 9-metrowym wodospadem.

Jeśli macie jeden dzień wolny warto wybrać się do Warny. Jest to tylko ok. 17 km od Złotych Piasków. Miasto prawdopodobnie powstało już w starożytności. Zobaczycie tu zabytki pamiętające panowanie rzymskie, bizantyjskie i osmańskie. Zwiedzanie warto zacząć od placu z fontanną o nazwie Płanczad Nezawimost. Wokół niego jest wiele sklepików, restauracji i knajp gdzie można poprobować kuchni bułgarskiej. Na uwagę zasługują też Sobór Zaśnięcia Matki Bożej oraz Park Nadmorski. Jeśli lubicie ruiny, to polecamy obejrzeć pozostałości po łaźniach rzymskich. Termy zbudowano w II w. na polecenie cesarza Antoninusa Piusa. Wielbiciele muzeów powinni koniecznie odwiedzić Muzeum Etnograficzne oraz Archeologiczne, gdzie można podziwiać XIX-wieczne ikony oraz złote przedmioty z okresu neolitu. Po wycieczce wybierzcie się na obiad w Bułgarii, by sprawdzić jak wygląda bułgarska kuchnia.

Jadąc na wycieczkę do Warny zajedźcie koniecznie do najstarszego uzdrowiska w Bułgarii Sweti Konstantin i Sweta Elena. W miejscowości znajduje się zabytkowy monaster Świętych Konstantyna i Heleny wzniesiony w XIII-XIV w., a także liczne baseny termalne. 

W pobliżu kurortu znajduje się zespół tajemniczych formacji skalnych, liczących ponad 50 milionow lat. Skały przyjęły kształt kolumn, stąd nazwa Kamienny Las.

 

Zobacz także:

 

 

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz