Wszystkie Święta i dni wolne we Włoszech w 2024. Włochy, święta włoskie, wolne od pracy - BelSole

Wszystkie Święta i dni wolne we Włoszech w 2024. Włochy, święta włoskie, wolne od pracy

Włochy jeśli chodzi o święta i dni wolne, mają ich sporo w kalendarzu w 2024 roku. Kiedy są dni wolne we Włoszech, kiedy święta włoskie w 2024? Mamy dla Was aktualny kalendarz z włoskimi dniami wolnymi od pracy, świętami publicznymi świeckimi i katolickimi. Zapraszamy!

Jeśli chcecie pojechać do Włoch w jakieś wybrane  święto w 2024 czy też chcecie uniknąć zamkniętych miejsc w dni wolne od pracy mamy dla Was idealny kalendarz Świąt i dni wolnych we Włoszech w 2024. Zacznijmy od tych świąt obowiązujących (w prawie) całych Włoszech.

 

Dni wolne od pracy we Włoszech w 2024

 

Oto kalendarz z datami i dniami wolnymi we Włoszech w 2024:

Święta/dni wolne we Włoszech 2024 Opis Święta
1 stycznia 2024 święto Włochy (Poniedziałek) Nowy Rok we Włoszech, podobnie jak w Polsce, obchodzony jest 1 stycznia 2024 roku. Obchodzenie Nowego Roku we Włoszech, zwanego localnie „Capodanno„, jest pełne tradycji i świątecznych festiwalów.
6 stycznia 2024 święto Włochy (sobota) 6 stycznia we Włoszech La Befana, czyli polskie Święto Trzech Króli. La Befana to włoskie święto, które obchodzone jest 6 stycznia, kończąc sezon świąteczny. Tradycyjnie, postać Befany, podobnej do wiedźmy, odwiedza dzieci, zostawiając prezenty dla tych grzecznych i węgiel dla tych niegrzecznych.
31 marzec 2024 święto Włochy (Niedziela) Wielkanocna niedziela jest w tym roku 9 kwietnia we Włoszech. Więcej o Wielkanocy we Włoszech i tradycjach włoskich podczas tych świąt.

Niedziela Wielkanocna, znana we Włoszech jako „Pasqua„, to święto z pełnymi tradycjami celebracjami, w tym mszami świątecznymi i uroczystymi posiłkami rodzin. Wielkanocne śniadanie zazwyczaj składa się z tradycyjnych potraw, takich jak torta pasqualina, a dzieci często otrzymują czekoladowe jajka z niespodzianką w środku.

1 kwietnia 2024 święto Włochy (Poniedziałek) Wielkanocny Poniedziałek jest dzień później niż niedziela wielkanocna i jest w tym roku 1 kwietnia 2024 we Włoszech. Poniedziałek Wielkanocny, znany we Włoszech jako „Pasquetta„, to święto obchodzone po niedzieli Wielkanocnej. Jest to dzień pełen zabaw i pikników na świeżym powietrzu, kiedy Włosi spędzają czas z rodziną i przyjaciółmi, ciesząc się wiosenną pogodą.
25 kwietnia 2024 święto Włochy (czwartek) Dzień Wyzwolenia we Włoszech jest 25 kwietnia 2024 roku, data jest umowna ponieważ różne regiony mogą ten dzień teoretycznie obchodzić w innych datach.

25 kwietnia we Włoszech obchodzony jest jako Dzień Wyzwolenia, upamiętniający koniec okupacji niemieckiej podczas II wojny światowej w 1945 roku. Jest to święto narodowe, podczas którego odbywają się liczne parady, koncerty i ceremonie, a Włosi oddają hołd tym, którzy walczyli za wolność ich kraju.

1 maja 2024 święto Włochy (środa) Święto Pracy we Włoszech jest 1 maja 2024
2 czerwca 2024 święto Włochy (niedziela) 2 czerwca we Włoszech obchodzony jest Dzień Republiki, świętujący rocznicę referendum z 1946 roku, w wyniku którego Włochy stały się republiką. To święto narodowe, które jest często obchodzone przez parady wojskowe, pokazy lotnicze i różnego rodzaju publiczne uroczystości.
15 sierpnia 2024 święto Włochy (czwartek) Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny oraz Ferragosto. 15 sierpnia we Włoszech jest obchodzony jako Ferragosto (święto świeckie) oraz Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny (święto katolickie). Jest to jeden z najważniejszych dni świątecznych w kraju. Ferragosto Wywodzi się z Feriae Augusti, święta cesarza Augusta – jest to dzień odpoczynku.
1 listopada 2024 święto Włochy (piątek) 1 listopada we Włoszech obchodzony jest Dzień Wszystkich Świętych, znany lokalnie jako Ognissanti. Jest to święto, podczas którego Włosi modlą się za dusze zmarłych, a także uczestniczą w specjalnych mszach i procesjach.
8 grudnia 2024 święto Włochy (niedziela) 8 grudnia we Włoszech obchodzony jest Dzień Niepokalanego Poczęcia, znanego lokalnie jako Immacolata Concezione. Jest to ważne święto katolickie, podczas którego odbywają się msze, procesje i inne uroczystości kościelne, a w niektórych regionach osób rozpoczyna się także sezon świąteczny i bożonarodzeniowy.
25 grudnia 2024 święto Włochy (środa) Boże Narodzenie we Włoszech jest 25 grudnia 2024. Poczytajcie o Świętach Bożego Narodzenia we Włoszech oraz o tym czy we Włoszech jest wigilia?.
26 grudnia 2024 święto Włochy (czwartek) Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia we Włoszech jest 26 grudnia 2024.

Jak widzicie, świąt tych jest trochę mniej niż w Polsce, jednak w poszczególnych regionach możecie napotkać jeszcze dodatkowe święta regionalne. Rządzą się one swoimi prawami, nie zawsze jest wolne.

Jakie są inne dni wolne (bądź nie) w regionach włoskich w 2024

Dzień Świętego Marka w Wenecji jest 25 kwietnia 2024

Dzień Sardynii na Sardynii jest 28 kwietnia 2024

Dzień Świętego Piotra i Pawła w Rzymie jest 29 czerwca 2024

Dzień Świętej Rozalii w Palermo jest 14 lipca 2024

Dzień Świętego Januarego w Neapolu jest 19 września 2024

Dzień Świętego Justa w Trieście jest 2 listopada 2024

Dzień Świętego Mikołaja w Bari obchodzi się 6 grudnia 2024

 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz