Sylwester w Berlinie 2022 / 2023. Nowy Rok i Berlin, jakie tradycje? Czy jest drogo? - BelSole

Sylwester w Berlinie 2022 / 2023. Nowy Rok i Berlin, jakie tradycje? Czy jest drogo?

Sylwester w Berlinie to może być doskonały pomysł na spędzenie końca roku. Stolica Niemiec słynie z żywiołowej i lubiącej zabawę kultury imprez sylwestrowych, więc jeśli znajdziesz się w tym mieście 31 grudnia, czeka Cię prawdziwa gratka. Oto krótki przewodnik po tym, czego możesz się spodziewać podczas Sylwestra w Berlinie. Jakie są tradycje w Sylwestra w Berlinie, jak wygląda nowy rok w Berlinie w 2022 i 2023 – wszystkiego się dowiecie w tym artykule.

Wskazówka: Silvester to po niemiecku Sylwester.

 

Fajerwerki przy Bramie Brandenburskiej

 

Jedną z najbardziej kultowych tradycji sylwestrowych w Berlinie jest oglądanie spektakularnego pokazu sztucznych ogni przy najsłynniejszym punkcie miasta – Bramie Brandenburskiej. Każdego roku setki tysięcy ludzi przybywają na Pariser Platz, aby obejrzeć prawie godzinny pokaz fajerweków. Jeśli chcesz zająć dobre miejsce przy Bramie Brandenburskiej, najlepiej przyjdź wcześniej, ponieważ miejsce to szybko się zapełnia. Wskazówka: jeśli nie masz ochoty na zmagania z tłumem, możesz również złapać dobry widok na fajerwerki z każdego miejsca wzdłuż bulwaru Unter den Linden. Może Niemcy tak jak inne kraje powoli będą rezygnować z fajerwerków, kto wie?

 

Imprezy uliczne

 

Kolejną tradycją sylwestrową, z której słynie Berlin, są masowe imprezy uliczne. Od Kreuzberg do Mitte, prawie każda dzielnica miasta ożywa muzyką, piciem i tańcem w Sylwestra. Oczywiście największa i najlepsza impreza uliczna odbywa się tuż przy Bramie Brandenburskiej na „Fan Mile” Fan Mile to dwukilometrowy odcinek drogi, który jest zablokowany dla ruchu na Silvestrze i przekształcony w jedną wielką imprezę na świeżym powietrzu, pełną scen z muzyką na żywo, straganów z jedzeniem i wielu miejsc, w których można kupić piwo i szampana.

Zobaczcie też czy w Berlinie jest bezpiecznie, także podczas nocy Sylwestrowej.

 

Kolacja sylwestrowa w Berlinie

 

Jeśli ogromne tłumy i głośna muzyka nie są twoimi ulubionymi zajęciami, nie obawiaj się – jest wiele innych sposobów na świętowanie Sylwestra w Berlinie. Wiele restauracji i hoteli w mieście oferuje specjalne pakiety kolacji sylwestrowej z wieloma daniami i muzyką na żywo. Jeśli naprawdę chcesz się rozpieścić, rozważ zakup biletów na jeden ze znanych na całym świecie galowych bali sylwestrowych w Berlinie. Te wystawne imprezy odbywają się zazwyczaj w okazałych miejscach, takich jak Schloss Charlottenburg lub Hotel Adlon Kempinski i obejmują kolację, tańce i rozrywkę na żywo.

 

Sylwester w Berlinie cena

 

Niestety ceny noclegów w Berlinie mogą być całkiem wysokie w tym czasie. Zobaczcie zresztą zestawienie cen hoteli w Sylwestra w Berlinie. Na szczęście Berlin jest blisko Polski, a same imprezy plenerowe są zazwyczaj darmowe!

 

Niezależnie od tego, jak zdecydujesz się go spędzić, Silvester w Berlinie z pewnością będzie nocą do zapamiętania. Od ekstrawaganckich balów galowych do głośnych imprez ulicznych, w stolicy Niemiec każdy znajdzie coś dla siebie. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz