Sylwester w Wiedniu 2022 i 2023. Tradycje i koncert noworoczny. Wiedeń i Nowy Rok - BelSole

Sylwester w Wiedniu 2022 i 2023. Tradycje i koncert noworoczny. Wiedeń i Nowy Rok

Nie ma lepszego sposobu, aby zadzwonić w nowym roku niż uczestnicząc w jednym z najbardziej znanych uroczystości sylwestrowych na świecie – Wiedeń, Austria! Co roku setki tysięcy ludzi zjeżdżają się do miasta, aby wziąć udział w tradycyjnych uroczystościach. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o tym, jak świętują wiedeńczycy i czego możesz się spodziewać, jeśli zdecydujesz się dołączyć do zabawy!

 

Koncert Noworoczny w Wiedniu

 

Żadna wycieczka do Wiednia na Sylwestra nie byłaby kompletna bez udziału w corocznym Koncercie Noworocznym. Koncert jest transmitowany na żywo na całym świecie i zawiera niektóre z najbardziej znanych utworów muzyki klasycznej. Jeśli będziesz miał szczęście i uda Ci się zdobyć bilet, czeka Cię noc wspaniałej muzyki w wykonaniu orkiestry Filharmonii Wiedeńskiej.

Ale nawet jeśli nie uda Ci się zająć miejsca w sali koncertowej, nie musisz się martwić – nadal możesz podziwiać występ z zewnątrz. Wiele osób zbiera się przed budynkiem, aby posłuchać muzyki i obserwować, jak o północy niebo rozświetlają fajerwerki. To naprawdę magiczne doświadczenie!

 

Wiedeń tradycje w Sylwestra

 

Oprócz koncertu jest wiele innych zajęć, które wiedeńczycy lubią w Sylwestra. Na przykład, wiele osób spaceruje po centrum Wiednia, aby podziwiać świąteczne światła i dekoracje, które zostały umieszczone w sezonie świątecznym. A jeśli szukasz czegoś bardziej spokojnego, możesz wybrać się na spokojny spacer po jednym z wielu pięknych wiedeńskich parków.
Jedzenie jest również ważną częścią każdej uroczystości sylwestrowej, a wiedeńczycy zdecydowanie nie zawodzą, jeśli chodzi o kulinarne przysmaki! Koniecznie spróbuj tradycyjnych austriackich potraw, takich jak Wiener schnitzel (panierowany kotlet cielęcy), Tafelspitz (gotowana wołowina) i Knödel (knedle ziemniaczane lub chlebowe). I nie zapomnij o deserze! Apfelstrudel (strudel z jabłkami) i Sachertorte (tort czekoladowy) to dwa wiedeńskie klasyki, które z pewnością zaspokoją Twój głód.

Oczywiście żadna uroczystość sylwestrowa nie byłaby kompletna bez kilku kieliszków szampana! Wybierz się do jednego z wielu wiedeńskich barów i wznieś toast za nowy rok ze starymi i nowymi przyjaciółmi. Kto wie? Może nawet uda Ci się stworzyć wspomnienia, które pozostaną na całe życie.

 

Wiedeń Sylwester ceny

 

Tanio oczywiście nie jest, jak to w każdym dużym mieście w ostatni dzień roku. Zwłaszcza noclegi w Wiedniu w Sylwestra mogą być bardzo drogie. Zresztą sami zobaczcie ile kosztuje nocleg w Wiedniu w Sylwestra. Jeśli chodzi o atrakcje, to o ile na bilet na koncert noworoczny na ten rok już nie ma co liczyć, to radzimy już planować przyszły rok. Cena za bilet kupiony na początku roku to od 35 EUR do 1200 EUR za osobę. Dlatego warto po prostu za darmo zobaczyć koncert na dużym telebimie na zewnątrz budynku?

Od uczestnictwa w słynnym na całym świecie Koncercie Noworocznym po spacer po centrum miasta z podziwianiem świątecznych świateł i dekoracji, każdy znajdzie coś dla siebie podczas tegorocznych obchodów. Zbierz więc swoich przyjaciół i ukochanych i przygotuj się na niezapomnianą noc – nie pożałujesz!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz