Circus Maximus, Rzym, ile kosztuje bilet? Jaka jest cena? Gdzie kupić bilet? - BelSole

Circus Maximus, Rzym, ile kosztuje bilet? Jaka jest cena? Gdzie kupić bilet?

Wprowadzenie do bloga: Circus Maximus w Rzymie jest jedną z najbardziej znanych aren na świecie. Kiedyś odbywały się tam wyścigi rydwanów, koni i publiczne egzekucje. Dziś jest to popularny cel wycieczek turystycznych. Ile kosztuje bilet do Circus Maximus? Gdzie kupić bilet? Jeśli planujesz podróż do Rzymu, oto co musisz wiedzieć o historii Circus Maximus.

Historia Circus Maximus sięga IV wieku p.n.e., ostatnie wydarzenie społeczno-sportowe miało miejsce w 550 r. Arena mogła pomieścić do 250 000 widzów, co czyniło ją jednym z największych stadionów na świecie w tamtych czasach. W cyrku odbywały się wyścigi koni i rydwanów, a także publiczne egzekucje. 

Przez wieki cyrk popadał w ruinę, w 31 roku n.e. spłonął. Odrestaurowano go za panowania Augusta, ale w 64 roku n.e. został ponownie uszkodzony przez pożar. Został ponownie odrestaurowany przez Nerona. Cyrk działał aż do pierwszych lat VI wieku. Później był wykorzystywany jako łąki i pola orne. Dziś jest parkiem publicznym w Rzymie.

 

Circus Maximus wstęp

 

Pomimo zniszczonego stanu Circus Maximus jest nadal popularnym celem wycieczek turystycznych. Turyści mogą zwiedzać pozostałości areny, a nawet wyobrazić sobie, jak by to było być świadkiem jednego z emocjonujących wyścigów. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o historii Rzymu, wizyta w Circus Maximus jest obowiązkowa. Atrakcja znajduje się przy Via dell’Ara Massima di Ercole i Via del Circo Massimo.

 

Ile kosztuje bilet do Circus Maximus?

 

Circus Maximus jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Rzymu. Turyści mogą zwiedzić ruiny tej starożytnej areny i poznać jej fascynującą historię. Jeśli planujesz wycieczkę do Rzymu, koniecznie dodaj do planu podróży wizytę w Circus Maximus. Nie musicie kupować biletów do Circus Maximus, ponieważ wejście jest darmowe! Możecie jednak wykupić wycieczkę z przewodnikiem.

Gdzie kupić bilety do Circus Maximus?

Nie musicie tego robić, bo nie ma biletów do tej atrakcji.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz