Sylwester we Włoszech, zwyczaje na Nowy Rok 2022 - BelSole

Sylwester we Włoszech, zwyczaje na Nowy Rok 2022

Wiele osób, które chciałyby pożegnać stary rok za granicą, rozważa wyjazd na Sylwestra do Włoch. Często padają więc pytania jak wygląda Sylwester we Włoszech? Jak świętuje się Nowy Rok we Włoszech? Jakie są zwyczaje sylwestrowe oraz noworoczne we Włoszech? My znamy odpowiedzi na wszystkie i z radością podzielimy się z Wami naszą wiedzą na temat Sylwestra oraz Nowego Roku we Włoszech.


Czy Włosi świętują Sylwestra? Czy we Włoszech są imprezy sylwestrowe? Jak wita się nowy rok?

Każdy kto spotkał w swoim życiu jakiegoś Włocha, wie na pewno, że ta nacja uwielbia świętować. Sylwester we Włoszech nie jest tutaj wyjątkiem! Sylwester we Włoszech nazywany jest La Festa di San Silvestro i jest hucznie obchodzony na terenie całego kraju.

Jeżeli wybierzecie się więc na Sylwestra do Włoch, na pewno będziecie się doskonale bawić. W czasie Sylwestra we Włoszech możecie trafić na zorganizowany bal. Nowy rok we Włoszech możecie również przywitać na licznych imprezach miejskich, w czasie których odbywają się koncerty oraz pokazy fajerwerków. Jeżeli znacie osobiście jakichś Włochów, to istnieje szansa, że z okazji Sylwestra zostaniecie zaproszeni na klimatyczną domówkę, na której strumieniami będzie lało się włoskie wino. Włosi w Sylwestra nie wylewają za kołnierz!

A jakie są Sylwestrowe zwyczaje we Włoszech? Co w Sylwestra robią Włosi?

Imprezy Sylwestrowe w Włoszech rozpoczynają się oficjalną kolacją, w czasie której na stole nie może zabraknąć wieprzowiny oraz soczewicy. Ich spożywanie, według sylwestrowych przesądów, ma zapewnić bogactwo w nadchodzącym nowym roku.

Innym powszechnym zwyczajem sylwestrowym we Włoszech jest zakładanie czerwonej bielizny w noc sylwestrową. Nie zapomnijcie zabrać jej na Sylwestra we Włoszech!

Jak widać, sylwestrowy wyjazd do Włoch do świetny pomysł. Duża różnorodność imprez i ciekawych zwyczajów sylwestrowych sprawiają, że warto chociaż raz w życiu powitać Nowy Rok we Włoszech.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz