Sylwester na Cyprze, zwyczaje i pogoda 2021 i 2022 - BelSole

Sylwester na Cyprze, zwyczaje i pogoda 2021 i 2022

Sylwester na Cyprze 2021 – 2022. Sylwestrowe i noworoczne zwyczaje na Cyprze. Pogoda na Cyprze w Sylwestra i Nowy rok. Ceny Sylwestra na Cyprze. Czy warto spędzić Sylwestra na Cyprze? Aktualne informacje których nie ma na forum.


Jak świat długi i szeroki, Sylwester i Nowy Rok to jedne z najważniejszych dni w kalendarzu. Nie inaczej ma się sprawa w przypadku Sylwestra i Nowego Roku na Cyprze. Co więcej, ze względu na pogodę i panujące tam zwyczaje, Cypr jest bez wątpienia jednym z bardziej atrakcyjnych miejsc to spędzenia tam Sylwestra i Nowego Roku.

Czy na Cyprze jest ciepło w Sylwestra? Pogoda na Cyprze w Sylwestra i Nowy rok.

Początek zimy na Cyprze, to bardzo miła alternatywa dla mieszkańców Polski. W tym czasie na Cyprze często świeci słońce, a temperatura bez problemu osiąga w ciągu dnia 15-20 stopni Celsjusza. Warto rozważyć wyjazd na Cypr, jeżeli chcemy połączyć świętowanie Sylwestra i Nowego Roku z ucieczką przed paskudną polską zimą.

 

A jakie są sylwestrowe i noworoczne zwyczaje na Cyprze? 

Najważniejsza tradycja noworoczna związana jest ze świętym Bazylim – w pierwszy dzień nowego roku cypryjskie dzieci otrzymują prezenty od niego prezenty. Jest to odpowiednik naszych Mikołajek. Nowy Rok Cypryjczycy spędzają najczęściej w domu z całą rodziną.

1 stycznia na stołach w cypryjskich domach pojawia się Vasilopita – chleb upieczony specjalnie na tę okazję, w którym ukryta jest drobna moneta. Osoba, która trafi na kromkę w której się ona znajduje, może liczyć, że szczęście będzie się do niej uśmiechać przez cały nadchodzący rok.

A gdzie świętować Sylwestra na Cyprze? Ceny imprez Sylwestrowych na Cyprze

W zależności od naszego budżetu, Sylwestra na Cyprze możemy świętować na kilka sposobów. Najdroższa opcja to bal sylwestrowy w drogiej hotelowej restauracji. Wstęp na tego typu imprezę to około 130-220 EUR.

Koszt imprezy w mniej prestiżowych lokalach, takich jak kluby czy mniej luksusowe restauracje powinien zamknąć się w przedziale 15-50 EUR.

Jeżeli mamy znajomych na Cyprze, to istnieje szansa, że zostaniemy zaproszeni na sylwestrową domówkę, na której na pewno nie zabraknie domowej roboty alkoholu, w którym rozsmakowują się Cypryjczycy.

Sylwestra na Cyprze można spędzić również na jednej z organizowanych przez miasta imprez sylwestrowych pod gołym niebem. Tego typu imprezy są oczywiście darmowe.

 

Czy warto spędzić Sylwestra na Cyprze? Czy to dobry pomysł?

No jasne, że dobry! Sylwester i Nowy Rok na Cyprze to duże gwarancja świetnej zabawy i duże prawdopodobieństwo ładnej pogody i wysokich temperatur na początku zimy. Serdecznie polecamy!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz