Tajemnice Fatimskie TOP 3. Ile ich jest?

Tajemnice Fatimskie TOP 3. Ile ich jest?

Tajemnice Fatimskie, objawione trójce portugalskich dzieci w 1917 roku, stanowią jedno z najważniejszych zjawisk maryjnych w historii Kościoła katolickiego. Te nadprzyrodzone wydarzenia w miejscowości Fatima stały się przedmiotem licznych rozważań, spekulacji i modlitw. Z objawieniem związane są słynne Tajemnice Fatimskie. Ile jest Tajemnic Fatimskich? Jakie są Tajemnice Fatimskie?

W Fatimie miało dochodzić do objawień, których świadkami miały być dzieci Franciszek Marto, Hiacynta Marto oraz Łucja dos Santos. Dzieciom miały zostać przedstawione tak zwane tajemnice znane też jako wizje. Ile jest tajemnic i wizji? Tajemnice są trzy.

1. Pierwsza Tajemnica Fatimska

Pierwsza Tajemnica Fatimska to wizja piekła, którą Matka Boska ukazała trzem pastuszkom: Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi. Widzenie to miało miejsce 13 lipca 1917 roku, a Matka Boska pokazała im piekło, aby zainspirować ludzi do nawrócenia i uniknięcia wiecznego potępienia. Była to jedna z dwóch wizji, które ujawniono w 1941 roku.

2. Druga Tajemnica Fatimska: Poświęcenie Rosji

W drugiej Tajemnicy Fatimskiej Matka Boska miała poprosić o poświęcenie Rosji jej Niepokalanemu Sercu, co miało przyczynić się do zakończenia konfliktów i szerzenia pokoju na świecie. Treść tajemnicy również została ujawniona w 1941 roku.

3. Trzecia Tajemnica Fatimska: Zamach na Papieża

Ostatnia Tajemnica Fatimska, znana także jako Trzecia Tajemnica, była traktowana z wielką tajemniczością przez długie lata. Ukazano w niej wizję zamachu na papieża, a wydarzenie to miało miejsce 13 maja 1981 roku, gdy Święty Papież Jan Paweł II Wielki został zaatakowany na placu św. Piotra w Rzymie. Treść trzeciej tajemnicy została opublikowana dopiero w 2000 roku w dniu 26 czerwca przez Jana Pawła II.

Tajemnice Fatimskie – podsumowanie

Ile było Tajemnic Fatimskich? Dzieci z Fatimy poznały treść trzech tajemnic fatimskich, które powyżej w skrócie opisujemy.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz