15 Najpiękniejsze plaże w Portugalii, najładniejsze i najlepsze portugalskie plaże - BelSole

15 Najpiękniejsze plaże w Portugalii, najładniejsze i najlepsze portugalskie plaże

Lecicie do Portugalii na wakacje i szukacie gdzie w Portugalii są najpiękniejsze i najlepsze plaże? Specjalnie dla Was przygotowaliśmy listę najładniejszych plaż w Portugalii i miejsc gdzie można się kąpać nad Oceanem na pięknych piaszczystych plażach Portugalii.

 

Plaże w Portugalii

 

plaże w Portugalii
Portugalia pełna jest pięknych i długich piaszczystych plaż, w zasadzie długa część wybrzeża składa się głównie z plaż, które możecie odwiedzić. W tym artykule wymieniliśmy te najpiękniejsze i najlepsze plaże w Portugalii, co nie oznacza – że, to wszystkie plaże w Portugalii. Jest ich zdecydowanie więcej!

Pamiętajcie też, że temperatura Oceanu, jest trochę niższa niż Morza Śródziemnego, i fale są większe – jednak, jeśli ocean jest spokojny, możecie bez problemu kąpać się w Oceanie Atlantyckim.

Większość z wymienionych plaż jest dobrze zaopatrzona w restauracje, kawiarnie i wypożyczalnie sprzętu. Zapraszamy Was na podróż po najładniejszych plażach Portugalii.

 

Martinhal

 

Martinhal

To piękna portugalska plaża obok miejscowości Sagres na południu Portugalii w Algarve. Znajdziecie tutaj dwie małe restauracje, spokój, trochę wiatru jeśli chcecie wypróbować się w windsurfingu.

Plaża Martinhal ma drobny i delikatny piasek na prawie całej długości. Polecamy!

 

Praia da Ursa

 

praia da ursa

Praia da Ursa to jedna z niewątpliwie najpiękniejszych plaż w Portugalii. Znajduje się niedaleko najdalej na zachód wysuniętego punktu Europy i dojedziecie tam bez problemu z Lizbony. Na plaży są niesamowite formacje skalne, ogromne klify oraz złoty piasek. 

Do plaży prowadzi stroma żwirowa i kamienista ścieżka, jeśli macie lęk wysokości – odpuśćcie sobie, z góry też wygląda pięknie.

 

Guincho

 

guincho Portugalia

Jest to plaża idealna do surfingu w Portugalii, nie jest to raczej miejsce gdzie będziecie mieć szczęście i woda będzie bardzo spokojna – ta plaża nadaje się do sportów wodnych! Jest do tego też piękna i pokryta dużą ilością wydm i złotego piasku. Obok znajdziecie wypożyczalnie leżaków i parasoli oraz bar.

Plaża Guincho znajduje się obok Lizbony.

 

Praia de Marinha

 

praia de Marinha

Egzotyczne widoki, szmaragdowa woda i złoty piasek, to praia de Marinha. Ukryta jest pomiędzy klifami, gdzie znajdziecie kolejne małe pochowane plaże. Podobno jest to jedna z najlepszych 100 plaż świata. Powyżej plaży znajdziecie parking a obok schodów znajdziecie snackbar i wypożyczalnie sprzętu. W formacjach skalnych znajduje się wiele ciasnych przejść i tuneli, uważajcie by przypływ nie odciął Was od wyjścia. Idealne na miejsce do fotek na insta.

 

Camilo

 

praia do Camilo

Kolejna przepiękna plaża w Portugalii, wygląda bardzo podobnie do Praia do Marinha. Mała plaża ze złotym piaskiem ukryta jest pomiędzy klifami i zielenią wybrzeża. Na dół plaży z parkingu i restauracji prowadzą schody – pomiędzy sąsiednimi plażami znajduje się tunel. Uważajcie bo plaża potrafi być bardzo tłoczna w sezonie.

Według nas, to jedna z najpiękniejszych plaż Europy – zdecydowanie polecamy.

 

Praia da Costa Nova

 

Costa Nova Portugalia

To plaża wysunięta bardziej na północ w porównaniu do wszystkich innych tutaj. Costa Nova znana jest z tego, że przy jej brzegu znajduje się wiele pomalowanych w kolorowe paski domów. Idealne na miejsce do fotek na insta.

 

Porto Santo

 

plaża Porto Santo

Tym razem to plaża nie na kontynencie, a na wyspie Porto Santo. To długa piaszczysta plaża na południowo-wschodnim wybrzeżu wyspy. Wzdłuż plaży znajdziecie małe miejscowości pełne małych restauracyjek, kawiarni oraz oczywiście wypożyczalni sprzętu.

Woda przy plaży jest błękitna, pomimo tego, że jest to ocean, jest całkiem spokojna i nawet ciepła.

Porto Santo znajduje się niedaleko Madery.

 

Nazare

 

Nazare Portugalia

Jaki kurort w Portugalii wybrać jeśli lubicie plażować? Nazare to będzie bardzo dobry wybór! W Nazare znajdziecie trzy bardzo duże, szerokie, piaszczyste i złote plaże, obok nich jest pełno hoteli, restauracji, punktów z wypożyczalniami sprzętu. Plaża nadaje się to sportów wodnych, a także do pływania. 

Na górze nad plażą znajduje się centrum miasteczka Nazare, wyjedziecie tam Funicularem z części poniżej.

 

Praia da Falésia

 

Falesia Portugalia

To długa, prosta jak pas startowy lotniska w Lizbonie piaszczysta plaża obok Faro. Ukryta jest za równie długim czerwonym klifem. Nad plażą znajdziecie małe miasteczka, parkingi dla kamperów, restauracje. Na dole, na plaży znajdziecie oczywiście wypożyczalnie sprzętu, możecie też się trochę przejść i odizolować od ludzi – wystarczy przejść tylko paręset metrów bo cała plaża ma, aż 5,5 km.

Doskonałe miejsce na zachód słońca nad Oceanem Atlantyckim w Portugalii.

 

Praia da Bordeira

 

Bordeira Portugalia

To szeroka piaszczysta plaża w Algarve, pełna jest wydm, a także spokoju. Nie jest ona tak zapchana jak na przykład Nazare. Plaża głęboko wbija się w ląd, a jej bokiem przepływa i wpływa do oceanu rzeka Ribeira da Carrapateira.

Z parkingu na klifie będziecie mieć piękny widok na plażę.

 

Praia do Porto do Seixal

 

praia Seixal Madera

To wyjątkowa plaża z czarnym wulkanicznym piaskiem i żwirem na Maderze. Widoki są bajeczne na pobliskie zielone klify Madery. Znajdziecie tutaj oczywiście restauracje i kawiarnie, parking oraz niezbędne usługi na plażach. Na boku plaży znajduje się też prawdziwy wodospad! Przepiękne miejsce w Portugalii!

Pisaliśmy o niej w najlepszych atrakcjach Madery.

 

Carcavelos

 

Carcavelos

To plaża bardzo blisko Lizbony, dojedzie tutaj nawet kolejką z Lizbony (20 min podróży), znajduje się tutaj długi bulwar, szkoła do surfingu, wiele miejsc do uprawiania sportów, restauracje oraz Fort de Sao Juliao da Barra. Dobre miejsce na odpoczynek blisko Lizbony.

Jak będziecie w okolicy, zawsze możecie też wpaść do Lizbony na zakupy.

Praia da Rocha

 

Praia da Rocha

To plaża, miejscowość i kurort w Algarve. Ta szeroka, złota i piaszczysta plaża pełna jest niezbędnej infrastruktury dla wszystkich, dla dzieci, dla surferów i dla lubiących kąpiele, także te słoneczne.

To jednak bliskość hoteli, restauracji i klubów sprawia, że to też imprezowe miejsce gdzie młodzi i nie tylko bawią się doskonale także w nocy.

 

Magoito

 

Magoito plaża

Piękne klify, ocean oraz natura – może nie nadaje się do spokojnych kąpieli w oceanie, jednak na pewno to jedna z piękniejszych plaż w Portugalii. Odpoczniecie tutaj nad brzegiem oceanu podziwiając jego piękno. Parkowanie nie jest tutaj raczej problemem, nad klifami znajduje się restauracja z pięknym widokiem z tarasu.

Jeśli ocean będzie spokojniejszy, zażyjecie tutaj też normalnej kąpieli.

 

Plaże nudystów w Portugalii

 

plaże nudystów w Portugalii

Czy w Portugalii są plaże nudystów? Owszem, podobnie jak w Hiszpanii – w Portugalii znajdziecie plaże nudystów. Jest 9 oficjalnych plaż nudystów, Bela Vista, Fonte da Telha, Meco, Praia do Salto, Barranco Alteirinhos, Adegas, Deserta, Tavira (za beportugal.com) oraz 50 plaż nieoficjalnych.

W zasadzie w większości miejsc, jeśli znajdziecie jakiś prywatny zaułek, nikt nie będzie na Was krzywo patrzeć jeśli będziecie opalać się topless – wiele przyzwyczajeń przychodzi tutaj z Hiszpanii. 

 

Mapa plaż w Portugalii

 

Oto mapa z najlepszymi portugalskimi plażami:

najpiękniejsze plaże w Portugalii mapa

1) Praia de Marinha 2) Guincho 3) Praia da Ursa 4) Martinhal 5) Camilo 6) Praia da Costa Nova 7) Nazare 8) Praia da Falésia 9) Praia da Bordeira 10) Carcavelos 11) Praia da Rocha 12) Magoito 13) Praia do Porto do Seixal 14) Porto Santo

Jak widzicie pięknych plaż w Portugalii jest pełno, dlatego zapraszamy Was do zwiedzania Portugalii i jej pięknych miejsc!

 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz