Czy w Portugalii są rekiny? Ataki rekinów i Portugalia - BelSole

Czy w Portugalii są rekiny? Ataki rekinów i Portugalia

Przed wejściem do wody lub na deskę surfingową macie obawy przed atakiem rekina w Portugalii? Zastanawiacie się czy w Portugalii są rekiny? Czy atakują one plażowiczów? To wszystko i nie tylko w naszym artykule.

Rekiny wywołują wśród plażowiczów zazwyczaj popłoch i przerażenie. Ostre zęby budzą wyobraźnię i kreują strach w naszych głowach, czy jednak należy się obawiać rekinów w Portugalii? Mamy dla Was ciekawe informacje!

 

Rekiny w Portugalii

 

Na logikę w Oceanie Atlantyckim przy wybrzeżu Portugalii powinno być pełno rekinów, jednak jest to w części prawda a w części nie. Jak to? Otóż, przy wybrzeżu Portugalii faktycznie można zauważyć bardzo dużo gatunków rekinów – jednak nie atakują one zazwyczaj ludzi. W głównej mierze albo przepływają one w miejsca łowów lub rozrodu, nie podpływają one raczej blisko plaż i nie straszą i nie atakują zazwyczaj turystów. Jeśli już gdzieś spotkacie rekina, to prawdopodobnie bliżej cieśniny gibraltarskiej ze względu na wąski przesmyk w tamtym miejscu.

W wodach Portugalii żyją nawet żarłacze, ale nie podpływają one blisko plaż, ani Algarve, ani Lizbony ani Faro. W pobliżu plaż rejestrowano oczywiście przepływające rekiny w tym tak długie jak ponad 7 metrowe długoszpary.

 

Ataki rekinów w Portugalii

 

Przez ostatnie 120 lat, w Portugalii zarejestrowano tylko 8 ataków rekinów na człowieka – w tym tylko jeden śmiertelny i to nie blisko na plaży! W Hiszpanii ataków rekinów było więcej! Dlatego jeśli obawiacie się ataku rekina w Portugalii, nie musicie zaprzątać sobie tym głowy. Bardziej prawdopodobne, że wdepniecie w kawałek szkła na plaży niż ugryzie Was rekin. Jedynym miejscem gdzie tych ataków było trochę więcej było portugalskie Funchal na Maderze – jednak dalej to tylko 2 ataki przez ostatnie 120 lat, a ofiarami byli rybacy.

 

Surfowanie w Portugalii a rekiny

 

Wszyscy widzieliśmy przerażające sceny z filmu Szczęki i kiedy lecicie do Portugalii na surfing, możecie sobie zadawać pytanie czy bezpiecznie jest surfować w Portugalii? Oczywiście, jeśli chodzi o rekiny – nie powinniście się niczego obawiać. Natomiast uważajcie po prostu na falę i wodę by się nie utopić.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz