Temperatura wody, Antalya. Czy woda w morzu jest ciepła?  - BelSole

Temperatura wody, Antalya. Czy woda w morzu jest ciepła? 

Antalya jest jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych w Turcji, a to miasto każdego roku odwiedza także wielu Polaków. Z tego powodu sprawdzimy, jaka jest temperatura wody w Antalyi. Czy woda w morzu w Antalyi jest ciepła? Dowiesz się z tego z naszego materiału.  

 

Antalya, temperatura wody wiosną 

 

Odpowiadając na pytanie, czy woda w morzu w Antalyi jest ciepła, przeanalizujemy jego temperaturę w każdej z pór roku. 

Temperatura wody w Antalyi wiosną jest już całkiem przyjemna. W marcu osiąga ona wartość około 15-16 st. C, w kwietniu wzrasta do 16-17 st, a w maju jej pomiary wskazują już 18-20 st. C. Zatem, czy woda w morzu jest ciepła w lato? Trudno mówić o tropikalnych temperaturach, jednak jest z pewnością wystarczająco ciepło na krótką kąpiel. 

 

Antalya, temperatura wody w lato

 

Pora odpowiedzieć na najważniejsze pytanie tego materiału – czy woda morzu w Antalyi jest ciepła w lato? Temperatura wody w Antalyi w czerwcu osiąga wartość 22-23 st. C, w lipcu wzrasta do 25 -26 st. C, a jej kulminacyjne w skali całego roku pomiary są notowane w sierpniu, gdy termometry wskazują od 27 do 29 st. C. Odpowiedź na pytanie, czy woda w morzu w Antalyi jest ciepła latem nie budzi więc żadnych wątpliwości. 

 

Antalya, temperatury wody jesienią

 

Turyści, którzy planują wakacje poza sezonem letnim, mogą zastanawiać się, czy woda w morzu w Antalyi jest ciepła na jesień. Możemy tutaj rozwiać wszystkie ewentualne obawy. 

Temperatura wody w Antalyi jesienią prezentuje się następująco: we wrześniu wynosi ona od 25 do 26 st. C, w październiku spada do 23-25 st. C, a w listopadzie osiąga nadal przyjemną wartość 21-22 st. C. 

 

Antalya, temperatura wody zimą

Na koniec sprawdźmy jeszcze, czy woda w Antalyi jest ciepła zimą. Temperatura wody w Antalyi w grudniu to od 18 do 20 st. C, w styczniu spada do 17 st. C, a w lutym oscyluje w granicach 16 st. C. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz