Lotnisko w Antalya, gdzie jest? Ile się leci? Jak dojechać do centrum Antalya? - BelSole

Lotnisko w Antalya, gdzie jest? Ile się leci? Jak dojechać do centrum Antalya?

Lotnisko w Antalyi jest trzecim najbardziej ruchliwym lotniskiem w Turcji. W 2018 roku obsłużyło ponad 31,703,864 pasażerów. Lotnisko znajduje się tuż za miastem Antalya i jest hubem dla Turkish Airlines i wielu innych sieci lotniczych. Odpowiemy Wam na pytanie gdzie jest lotnisko w Antalya, ile się leci i jak dojechać do centrum z lotniska Antalya. Zapraszamy!

Gdzie jest lotnisko Antalya?

Lotnisko Antalya jest położone zaledwie 13 kilometrów od centrum Antalya. Lotnisko posiada dwa terminale. Obsługują one loty krajowe jak i międzynarodowe.

Jak wspomniano wcześniej, Turkish Airlines czy Pegasus Airlines mają swoją siedzibę na lotnisku w Antalyi. Jednakże, istnieje wiele innych linii lotniczych, które również latają do i z tego lotniska, w tym nawet polski LOT i czartery. 

Usługi dostępne na lotnisku w Antalyi

Na lotnisku w Antalyi dostępnych jest wiele usług, które sprawią, że Twoja podróż będzie wygodna:

  • WiFi: Dostęp na całym lotnisku
  • Wymiana walut: Czy na lotnisku w Antalya jest kantor? Tak, Na lotnisku znajdują się kioski wymiany walut, w których można kupić tureckie liry lub wymienić walutę obcą na tureckie liry. Uważajcie jednak na kursy!
  • Bankomaty: Czy na lotnisku w Antalya jest Bankomat? Tak! Jeśli potrzebujesz wypłacić gotówkę, na całym lotnisku znajdują się bankomaty, które akceptują główne karty kredytowe, takie jak Visa lub Mastercard.
  • Zakupy bezcłowe: Zarówno w Terminalu 1 jak i 2 znajdują się sklepy wolnocłowe, w których można kupić alkohol, papierosy, kosmetyki, perfumy i inne rzeczy bez podatku.

Ile się leci na lotnisko w Antalya?

Turcja nie jest jakimś końcem świata, można tutaj dolecieć w czasie seansu jednego z odcinków Ojca Chrzestnego. Z Warszawy do Antalya trzeba lecieć mniej więcej 2 h 55 min, odrobinę krócej będziecie lecieć z Krakowa i Katowic do Antalya. Ile się leci z Gdańska do Antalya? Czas lotu to mniej więcej 3 h 20 min.

Jak dojechać z lotniska Antalya do centrum?

Dojazd jest bardzo łatwy, lotnisko z centrum Antalya łączą autobusy linii numer 600 i linii numer 400. 600 jedzie do Otogar, a 400 do Sarisu. Dojechać do centrum możecie też specjalną kolejką linią T1A do centrum z przystanku na lotnisku Havalimani.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz