Temperatura wody w Adriatyku. Czy Morze Adriatyckie jest ciepłe? - BelSole

Temperatura wody w Adriatyku. Czy Morze Adriatyckie jest ciepłe?

Wielu turystów udających się na zagraniczne wakacje szuka odpowiedzi na następujące pytanie: czy Morze Adriatyckie jest ciepłe? Południowa część Europy, gdzie położony jest ten akwen, to niezwykle popularny kierunek wakacyjny dla naszych rodaków. Z myślą o planujących urlop na tym obszarze sprawdzimy, jaka jest temperatura wody w Adriatyku. Jeśli to zagadnienie jest dla Was ciekawe, koniecznie przeczytajcie nasz materiał do końca. 

 

Czy Morze Adriatyckie jest ciepłe? 

Zanim sprawdzimy, jaka jest temperatura wody w Morzu Adriatyckim, przybliżmy kilka informacji na temat tego akwenu. Stanowi on północną część Morza Śródziemnego i oddziela Półwysep Bałkański od Apenińskiego. Kraje, które mają dostęp do Adriatyku to np. Włochy, Chorwacja i Czarnogóra. 

temperatura wody w Morzu Adriatyckim
Jak zazwyczaj, lecz nie zawsze kształtują się prądy wody w Adriatyku.

Średnia Temperatura wody w Adriatyku w skali całego roku zazwyczaj wynosi około 16-17 st.C. Aby bardziej zgłębić zagadnienie związane z tym, czy Morze Adriatyckie jest ciepłe, sprawdźmy jego temperaturę na przestrzenii wszystkich miesięcy w roku.

 

Temperatura wody w Adriatyku wiosną 

 

Czy Morze Adriatyckie jest ciepłe wiosną? Ciężko nam jednoznacznie ocenić, gdyż odpowiedź na to pytanie zależy od prywatnych preferencji. Aby pomóc Wam w rozstrzygnięciu tego zagadnienia przedstawimy, jaka jest temperatura wody w Adriatyku w trakcie wiosennych miesięcy. 

 

 •  Temperatura wody w Adriatyku w marcu to średnio 12-13 st.C.
 •  Temperatura wody w Adriatyku w kwietniu oscyluje w granicach 14 st.C.
 •  Temperatura w Adriatyku w maju wzrasta do około 18 st.C.

 

 Temperatura wody w Adriatyku latem 

 

Przyszła pora, by odpowiedzieć na najważniejsze pytanie tego materiału – czy Morze Adriatyckie jest ciepłe latem? W porównaniu do wcześniej wymienionych miesięcy, o tej porze roku możemy zauważyć wyraźną poprawę. Temperatura wody w Adriatyku w miesiącach letnim prezentuje się następująco: 

 

 •   Temperatura wody w Adriatyku w czerwcu to zazwyczaj około 22-23 st.C.
 •  Temperatura wody w Adriatyku w lipcu osiąga wartość do 25 st.C.
 •  Temperatura wody w Adriatyku w sierpniu utrzymuje się na średnim poziomie 24 st C. 

 Temperatura wody w Adriatyku jesienią 

 

Wielu turystów, którzy decydują się na wakacyjny wyjazd po zakończeniu szczytu sezonu, z pewnością zastanawia się, czy Morze Adriatyckie jest ciepłe jesienią. Już śpieszymy z odpowiedzią. Temperatura wody w Adriatyku na jesień  osiąga uśrednione pomiary na poziomie: 

 

 •  Temperatura wody w Adriatyku we wrześniu to nawet 24 st. C. 
 •  Temperatura wody w Adriatyku w październiku spada do poziomu 20-21 st.C 
 •  Temperatura wody w Adriatyku w listopadzie to około 16-17. st. C 

 

 Temperatura wody w Adriatyku zimą 

 

Na koniec sprawdźmy jeszcze, czy Morze Adriatyckie jest ciepłe zimą. Trudno tu o twierdzącą odpowiedź, a o kąpiel morską pokuszą się pewnie jedynie odporni na chłód turyści. Temperatura wody w Adriatyku zimą ma średnie pomiary na poziomie: 

 

 • Temperatura wody w Adriatyku w grudniu to około 13-14 st.C
 •  Temperatura wody w Adriatyku spada do poziomu 11 st.C
 •  Temperatura wody w Adriatyku w lutym to zazwyczaj około 12-13 st.C

Zobaczcie także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz