Teneryfa pożary 2023. Czy na Teneryfie jest bezpiecznie? Gdzie są? - BelSole

Teneryfa pożary 2023. Czy na Teneryfie jest bezpiecznie? Gdzie są?

Przez wysokie temperatury i panujące upały pożary na Teneryfie co raz bardziej rozprzestrzeniają się po tej wyspie. Wyspy Kanaryjskie często padają ofiarą pożarów, ostatnio miały miejsce na La Palma, teraz na Teneryfie. Czy jednak teraz jest bezpiecznie na Teneryfie? Czy pożary na Teneryfie w 2023 są niebezpieczne? Czy można już lecieć na Teneryfę?

Pożary Teneryfa, bezpieczeństwo

Gdzie są pożary na Teneryfie i czy jest niebezpiecznie? Przez ostatnie dni pożary na Teneryfie przechodzą przez zbocza wulkanu Teide, póki co spaliło się ponad 1800 ha terenów na tej pięknej wyspie. Lokalne władze twierdzą, że pożary na Teneryfie w okolicy Arafo-Candelaria wymykają się spod kontroli i sytuacja nie wygląda bezpiecznie dla mieszkańców i turystów w regionie wulkanu. Około 250 strażaków wspieranych przez 13 samolotów i helikopterów walczy z żywiołem

Teneryfa, gdzie są pożary?

Gdzie należy uważać na pożary na Teneryfie? Jeśli lecicie na Teneryfę i zastanawiacie się czy jest bezpiecznie, unikajcie centralno-wschodniej części wyspy, okolic miasteczka Arafo, Candelaria. Do tej pory ewakuowano 150 osób z okolic tych miasteczek.

Niestety pożary mogą nadal rozprzestrzeniać się po regionie i zagrożone będą kolejne miejsca w tym nawet północ wyspy czyli Santa Cruz de Tenerife.

Pamiętajcie, że jeśli już jesteście na Teneryfie, uważajcie i zwracajcie uwagę gdzie jedziecie. W razie problemów dzwońcie pod 112!

 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz