Czy w Maroku jest bezpiecznie? Bezpieczeństwo w 2022 - BelSole

Czy w Maroku jest bezpiecznie? Bezpieczeństwo w 2022

Jeśli planujecie wycieczkę i wakacje w Maroku i zastanawiacie się czy Maroko jest bezpiecznie w 2022, odpowiemy czy jest się czego obawiać, czy w Maroku jest przestępczość, czy w Maroku jest terroryzm i czy są kieszonkowcy. Zapraszamy.

 

Bezpieczeństwo w Maroku

 

Na ogół w większości miast nie musicie się niczego obawiać. Są czasami jednak przypadki napadów, kradzieży czy wyłudzeń od turystów na miejscu. Czego obawiać się w Maroku?

 • W centrach miast, w medinach pamiętajcie by pilnować swoich rzeczy, trzymać torebkę z przodu i kontrolować swój plecak.
 • Jeśli natraficie na przewodnika, który Was będzie chciał oprowadzić, warto sprawdzić czy jest on certyfikowanym przewodnikiem – często są to naciągacze.
 • Jeśli coś kupicie na miejscu, pilnujcie by po zapłacie dostać tą samą rzecz! Czasami, jakiś niesforny sprzedawca potrafi podmienić zakupy.
 • Sprawdzajcie też bankomaty i uważajcie na nakładki na bankomaty.
 • Jako kobieta, zwłaszcza samotnie podróżująca – starajcie się wybierać odpowiednie miejsca na nocleg i podróże – na ogół prawdopodobnie nic się Wam nie stanie, lepiej jednak dmuchać na zimne. Nękanie jest dość częstą sytuacją wobec samotnych młodych kobiet.
 • Pilnujcie swoich dokumentów, także w hotelach!
 • Maroko nie jest bezpiecznym miejscem dla podróżników LGBT+, którzy chcą otwarcie wyrażać seksualność na miejscu.
 • Jeśli dostałyście zaproszenie od swojej miłości z Maroka poznanej przez internet, zabezpiecznie się, podajcie adres komuś gdzie lecicie i do kogo – najlepiej weźcie kogoś ze sobą.
 • Uważajcie na motocykle i kradzieże torebek przez przejeżdżających motocyklistów.
 • Nie pijcie też wody z kranu w Maroku – nie jest to dobry pomysł.
 • Ubierajcie się skromnie w miastach, zwłaszcza wchodząc do Meczetów
 • Podróżujcie w grupach

To co wymieniliśmy powyżej, nie jest czymś czym powinniście się martwić przez całą podróż, czy nawet odwoływać podróż przez to. Większość z tych punktów, może się Wam przydarzyć nawet w krajach Unii Europejskiej (Hello Neapol!).

Poczytajcie też o najpopularniejszych oszustwach turystycznych.

 

Samochodem w Maroku

 

Jak wygląda jazda samochodem po Maroku? Bezpiecznie nie jest a Marokańczycy nie należą do najlepszych kierowców. Według danych:

W 2019 r. w wypadkach drogowych zginęły 3384 osoby, a około 140 000 zostało rannych.

Ten wskaźnik śmiertelności jest zdecydowanie wyższy niż w UE. Po prostu uważajcie na drogach, nie szalejcie i miejcie ograniczone zaufanie do innych i będzie ok.

 

Trekking w Maroku

 

Po tragicznych wydarzeniach z przed paru lat, wiele osób zadaje sobie pytanie czy Maroko jest bezpieczne i czy wycieczki piesze po górach, Atlasie w Maroku są bezpieczne. Odpowiemy, że tak. Oczywiście, zawsze należy uważać – idealnie byłoby zatrudnić lokalnego certyfikowanego przewodnika. Wtedy nic nie powinno Wam grozić.

Należy też pamiętać, że władzom BARDZO zależy na tym, by turysta przyjeżdżał do Maroka i zostawiał tutaj pieniądze. Dlatego kary dla ludzi mącących spokój są zazwyczaj ostre i zniechęcają do wszelkich nielegalnych działań. 

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz