Ile kosztuje ubezpieczenie podróżne do Tunezji? Ubezpieczenie Tunezja cena 2023 - BelSole

Ile kosztuje ubezpieczenie podróżne do Tunezji? Ubezpieczenie Tunezja cena 2023

Jaka jest cena ubezpieczenia turystycznego do Tunezji? Czy warto kupić ubezpieczenie podróżne do Tunezji w 2023? Czy trzeba kupić ubezpieczenie zdrowotne? Wszystko to oczywiście zależy od paru czynników, ale przygotowaliśmy dla Was najlepsze i do tego obiektywne zestawienie czy i gdzie warto kupić ubezpieczenie podróżne lecąc na wakacje do Tunezji. 

Większość z artykułów w internecie o cenach ubezpieczenia podróżnego do Tunezji napchana jest linkami affiliacyjnymi partnerów, przez co nie można obiektywnie stwierdzić ile tak na prawdę kosztuje ubezpieczenie turystyczne w Tunezji w 2023. My takich tutaj nie wrzucamy, chociaż mogliśmy. Sprawdziliśmy oferty najpopularniejszych firm i oto co udało nam się znaleźć w cennikach firm ubezpieczeniowych jeśli chodzi o wakacje w Tunezji i cenę ubezpieczenia zdrowotnego.  

 

Tunezja gdzie kupić tanie ubezpieczenie do Tunezji?

Opcji jest parę, my porównaliśmy sobie ofertę porównywarek oraz cenę ubezpieczeń do Tunezji bezpośrednio u ubezpieczyciela oraz na portalach z wycieczkami. Póki co, najtańsze ubezpieczenia turystyczne do Tunezji jakie znaleźliśmy, były albo na porównywarkach albo bezpośrednio u ubezpieczyciela. Zobaczcie ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Tunezji w 2023:

 

Cena ubezpieczenia turystycznego do Tunezji

 

Ile kosztuje tanie ubezpieczenie do Tunezji? Zacznijmy od podstawowej ceny dla przykładowej osoby w okolicach 30 roku życia jadącej do Tunezji na wakacje w lipcu na około tydzień. Celem wyjazdu będzie tylko wypoczynek. Sprawdziliśmy oferty i najtańsza z ofert na jednej z porównywarek wyniosła tylko 26,18 PLN za cały wyjazd (7 dni). Zawierało się w tym, leczenie na poziomie  do 80 000 PLN, ratownictwo do 50 000 PLN, koszty hospitalizacji, leczenie ambulatoryjne, transport medyczny do Polski czy nawet transport zwłok. Dodatkowo 1 000 PLN przeznaczono na stomatologię. Ile kosztowały inne ubezpieczenia podróżne w tym samym czasie dla tej samej osoby? Mniej więcej do 30 PLN trzeba wydać za najtańsze opcje, najdroższa jaką znaleźliśmy kosztowała 138 PLN za cały wyjazd.

Przykładowe ceny ubezpieczenia podróżnego, zdrowotnego i turystycznego do Tunezji w 2023

Cena ubezpieczenia podróżnego do Tunezji Koszty leczenia Firma
26,18 PLN do 80 000 PLN  Allianz
31,71 PLN do 200 000 PLN AXA
35,35 PLN do 150 000 PLN PZU
31,00 PLN do 100 000 PLN Proama
48,00 PLN do 300 000 PLN Generali
62,01 PLN do 282 000 PLN Signal Iduna

 

Cena ubezpieczenia turystycznego do Tunezji sporty wodne

 

Co ze sportami wodnymi, załóżmy, że chcecie uprawiać czy to windsurfing czy też nurkowanie. Co wtedy? Ile kosztuje ubezpieczenie podróżne do Tunezji dla osoby uprawiającej sport? Będzie trochę droższe, za taką samą osobę musicie zapłacić minimum 44 PLN za wyjazd do nawet 201 PLN. W ramach najtańszego ubezpieczenia dostaniecie ubezpieczenie na sumę 150 000 PLN, ratownictwo do 100 000 PLN, OC i OC sportowe 150 000 PLN i NNW na kwotę 10 000 PLN.

 

Cena ubezpieczenia zdrowotnego dla osoby chorej do Tunezji

 

Co jeśli jesteśmy przewlekle chorzy? Ile wtedy kosztuje ubezpieczenie podróżne do Tunezji? Niewiele więcej, jednak ofert jest mniej. Za 7 dni dla chorej 30-latki/chorego 30-latka trzeba zapłacić około 30 PLN.

Ubezpieczenie podróżne do Tunezji, czy warto?

Jeden podróżnik powie tak, drugi podróżnik powie nie. My zostawiamy Wam decyzję, jednak czasami może warto mieć wewnętrzny spokój w głowie za te 20 – 30 PLN jeśli Wam nie żal. Czasami może to zaoszczędzić sporo stresu.

Jeszcze parę pytań i odpowiedzi o ubezpieczenie podróżne do Tunezji w 2023:

  • Czy ubezpieczenie w Tunezji obejmuje ugryzienie wielbłąda?

To oczywiście zależy od pakietu jaki wybierzecie, niektóre z ubezpieczeń mogą mieć taką opcję. Sprawdźcie też czy właściciel wielbłąda był ubezpieczony! Pewnie nie był 😉

  • Czy ubezpieczenie w Tunezji obejmuje pijaną osobę?

Niezależnie czy jesteście pijani czy nie, niezbędna pomoc w szpitalu w nagłych przypadkach będzie Wam pewnie udzielona. Jeśli natomiast po pijanemu dana osoba coś zbroiła – może być ciężko. 

Zobacz także:

 

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz