Uber w Portugalii. Uber w Lizbonie - taniej już się nie da - BelSole

Uber w Portugalii. Uber w Lizbonie – taniej już się nie da

Po przylocie do Portugalii lub przyjeździe na miejsce samochodem i pozostawieniu auta na parkingu strzeżonym lub parkingu przed hotelem jakoś trzeba poruszać się po mieście. Oczywiście jeśli chcemy zwiedzić większą część kraju to jazda samochodem będzie nieodzownym udogodnieniem ale zwiedzanie atrakcji w centru Lizbony czy ciekawych miejsc w Porto można ograniczyć do poruszania się zamówionymi przejazdami Do wyboru pozostaje komunikacja miejska oraz transport samochodowy w postaci Ubera lub Bolta. Dziś zajmiemy się tym pierwszym. Czy może być coś tańszego od taksówki we Lizbonie? Oto ceny Ubera w Portugalii i Lizbonie.

Dla nikogo nie powinno być zbyt wielką niespodzianką to, że w Portugalii działa Uber. Popularna aplikacja pozwalająca na zamawianie przejazdów działa w miastach takich jak Lizbona, Porto, Algarve, Braga czy Guimaraes. Od 23 maja 2019 roku z Ubera korzystać można również w Coimbrze, chociaż już wcześniej w mieście korzystać można było z Uber Eats. Ogółem z Ubera w Portugalii korzystać można w 19 miastach i miejscowościach.

Korzystanie z Ubera niezależnie od miejsca w którym chcemy go używać jest takie samo. Na telefon komórkowy należy ściągnąć aplikację Uber w której podajemy lokalizację miejsca odbioru oraz miejsce docelowe do którego chcemy pojechać. Podczas jazdy informowani jesteśmy o naszej pozycji, a na mapie zaznaczona jest najkorzystniejsza trasa do punktu docelowego. Czytelnikom BelSole.pl możemy zaoferować zniżkę na pierwszy przejazd Uberem po skorzystaniu z linka referencyjnego znajdującego się pod tym adresem.

Uber w Portugalii – ceny i opinia

Taksówki w Portugalii

Uber w Portugalii jest – jak prawie wszędzie – nieco tańszy od przejazdów taksówkami ale w przeciwieństwie do niektórych krajów różnica między taxi, a Uberem nie jest tu bardzo wielka. Oczywiście – jest taniej, ale nie oszałamiająco tanio. Używanie Ubera – zwłaszcza jeśli nie znacie miasta – ma tą przewagę, że kierowca nie ma zbyt dużego pola do oszustwa. Trasa wyświetlana jest na mapie, a jeśli kierowca zafunduje Wam płatną wycieczkę dookoła miasta to zawsze można złożyć reklamację i pieniądze zostaną zwrócone. W korporacji taksówkowej tak nie będzie. Do zamówienia Ubera nie trzeba znajomość języka bo zamówienie odbywa się bez konieczności wykonywania telefonu na centralę.

Przejazd Uberem w Lizbonie z okolic popularnej wieży Belem do słynnego Placu Handlowego kosztować będzie w granicach 6-9 EUR. W Porto za przejazd spod Hotelu Sheraton do słynnego mostu Ponte Dom Luis I trasą na dystansie ok 12 kilometrów zapłacimy 9-13 EUR. Warto pamiętać, że w aplikacji istnieją mnożniki, które zwiększają cenę na przykład jeśli zamówimy przejazd spod stadionu FC Porto po zakończonym meczu. Aplikacja Uber dostępna jest na telefony z systemem Android oraz komórki z iOS.

Uber na lotnisku w Lizbonie

Uber w Portugalii

Transport z lotniska w Lizbonie do centrum również możliwy jest przy wykorzystaniu Ubera. Na powyższym zrzucie ekranu zobaczyć możecie ile kosztował nas przejazd z lotniska do centrum Lizbony.

Uber w Portugalii – podsumowanie

W Portugalii alternatywą dla przejazdów taksówkami jest również Cabify, Bolt oraz MyTaxi. Jeśli planujecie przejazd w konkretne miejsce warto porównać oferty we wszystkich dostępnych usługach. Czasem na różnicach można sporo zaoszczędzić decydując się na wybranie konkurencyjnego rozwiązania. Przejazdy z użyciem aplikacji komórkowych – niezależnie czy to Uber czy nie – mają jedną zaletę – kierowcy znacznie ciężej oszukać, a w razie oszustwa można upomnieć się o zwrot pieniędzy.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz