Waluta w Szwecji? Jakie pieniądze, czy w Szwecji jest euro? - BelSole

Waluta w Szwecji? Jakie pieniądze, czy w Szwecji jest euro?

Jedziecie na wakacje do Szwecji i zastanawiacie się w zasadzie czy do Szwecji wziąć euro? Czy w Szwecji obowiązuje jakaś inna waluta, jaka jest w zasadzie waluta w Szwecji i jakie pieniądze musze mieć by móc zapłacić za swoje drożdżówki i klopsiki? Oto odpowiedź na to pytanie!

 

Waluta w Szwecji

 

Jaka waluta w Szwecji aktualnie obowiązuje i jakie pieniądze są potrzebne w Szwecji, to zagadnienie które może Wam bardzo pomóc kiedy akurat będziecie na wycieczce w Szwecji. Przed wyjazdem lepiej zaopatrzcie się w gotówkę z kantoru lub kartę wielowalutową ponieważ aktualnie obowiązującą walutą w Szwecji jest Korona Szwedzka, po szwedzku Kruna – jej skrót jakim będziemy się posługiwać to SEK lub kr.  100 SEK to mniej więcej 44 PLN.

Jedna korona dzieli się na 100 ore, wycofano jednak monety ore z obiegu w 2010 roku. 

Korony Szwedzkie zastąpiły w 1876 roku walutę riksdaler.

Współcześnie korony dzielą się na banknoty: 20 SEK, 50 SEK, 100 SEK, 200 SEK, 500 SEK i 1000 SEK, a także monety 1 SEK, 2 SEK, 5 SEK, 10 SEK.

Podsumowując w Szwecji walutą jest korona szwedzka i lepiej jej weźcie sporo bo Szwecja tania nie jest.

 

Czy w Szwecji jest Euro?

 

Jakie inne pieniądze w Szwecji mi mogą być pomocne? Czy w Szwecji można płacić euro? Tak, w jak każdym cywilizowanym kraju w Europie euro jest przyjmowane przez część sklepów i hoteli. Oczywiście kurs czasami nie jest zbyt korzystny dla klienta więc lepiej wtedy skorzystać z karty walutowej lub wcześniej wymienić polskie złote na korony szwedzkie. 

Odpowiadając na pytanie w Szwecji obowiązującą walutą nie jest euro.

 

Czy w Szwecji można płacić blikiem

 

Blik to polski system płatności pozwalający na szybkie płatności w internecie, wypłatę pieniędzy z bankomatu czy płatności w sklepie. Czy Blikiem można płacić w Szwecji? Już niedługo tak, polski właściciel Blika podpisał umowę z Mastercard i współpraca pozwoli na płatności Blikiem także w Szwecji.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz