Wenecja, tramwaj wodny linia 1 i 2, rozkład jazdy ACTV i mapa w 2024 - BelSole

Wenecja, tramwaj wodny linia 1 i 2, rozkład jazdy ACTV i mapa w 2024

Wielu turystów podróżujących do Wenecji wybiera dwie popularne linie tramwajów wodnych. Dlatego mamy dla Was aktualny rozkład tramwajów wodnych linii 1 i 2 w Wenecji ACTV w 2024 roku.

Wenecja, jest w sumie grupą niewielkich wysp połączonych mostami i kanałami, jest jednym z najbardziej malowniczych i odwiedzanych przez turystów miejsc na świecie. Z uwagi na unikalność swoich wodnych dróg, jednym z najpopularniejszych i najbardziej autentycznych środków transportu po mieście są tramwaje wodne, znane lokalnie jako vaporetto.

Kiedy wybierzesz się do Wenecji w 2024 roku, dwie główne linie tramwajów wodnych, które powinieneś wziąć pod uwagę, to linie 1 i 2.

 

Wenecja tramwaj wodny linia 1

Wenecja tramwaj wodny linia numer 1
Rozkład jazdy tramwaj wodny linia 1 w Wenecji

Tramwaj wodny linia 1 to prawdziwa perełka, ponieważ obsługuje najbardziej malownicze i popularne trasy w mieście. Jest to linia turystyczna, która pokonuje trasę od Piazzale Roma do terminala Lido, przechodząc przez Canal Grande. Jeśli dojechaliście do Wenecji pociągiem, zainteresuje Was to, że linia numer 1 obsługuje Stazione Ferrovia. Jazda na tej linii daje możliwość podziwiania najważniejszych zabytków historycznych miasta, takich jak Most Rialto, Palazzo Ducale czy oczywiście Plac Świętego Marka.

Jak widzicie tramwaj wodny numer 1 w Wenecji kursuje od 4:36 rano do 00:06. Ma też całkiem dużą częstotliwość co 10-20 min.

Pamiętajcie przed wyjazdem o sprawdzeniu w jakie dni należy kupić bilet wstępu do Wenecji w 2024!

 

Wenecja tramwaj wodny linia 2

Rozkład jazdy tramwaj wodny linia 2 w Wenecji
Rozkład jazdy tramwaj wodny linia 2 w Wenecji

Linia 2, z drugiej strony, jest popularna zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców. Jest to bardziej wszechstronna linia, która obsługuje trasę zarówno po Canal Grande, jak i po Canal Giudecca. Linia 2 oferuje zarówno funkcjonalność dla tych, którzy potrzebują prędkiego przepłynięcia między kluczowymi punktami, jak i urok wizualny dla tych, którzy chcą podziwiać zamieszkałe przez artystów Dorsoduro czy zabytkową dzielnicę San Polo.

Jak można się spodziewać, plusem tramwajów wodnych jest to, że nie musisz się martwić o korki i zator ruchu na ulicy. Jak widzicie tramwaje wodne linii 2 w Wenecji kursują od 5:02 do 23:47 (ostatnie dopłynięcie do stacji S.Marco jest o 00:26)

Pamiętajcie przed wyjazdem o sprawdzeniu w jakie dni należy kupić bilet wstępu do Wenecji w 2024!

Mapa ACTV

Oto aktualna mapa tramwajów wodnych w Wenecji w 2024 roku, najlepiej sciadnaj ją w pdfie ze strony ACTV https://actv.avmspa.it/en

Mapa ACTV

Jeśli wybieracie się do Wenecji to zapraszamy Was także do zapoznania się z najlepszymi atrakcjami w Wenecji oraz polecamy sprawdzić przed wyjazdem jakie są aktualne ceny w Wenecji w 2024.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz