Wielkopolskie i Poznań. Kiedy zaczynają się ferie w Poznaniu 2024?  - BelSole

Wielkopolskie i Poznań. Kiedy zaczynają się ferie w Poznaniu 2024? 

Kiedy zaczynają się ferie zimowe 2024 w województwie wielkopolskim? To pytanie z pewnością zadaje sobie wielu uczniów z Poznania i innych miejscowości regionu. Chociaż rok szkolny dopiero się rozpoczął, to wielu uczniów z pewnością oczekuje już pierwszej okazji do wypoczynku. Świadomi tego stanu rzeczy, przedstawiamy Wam informacje na temat terminu ferii zimowych w Wielkopolsce. Przed Wami z pewnością  kilka ciężkich miesięcy, ale nagrodą będzie dwutygodniowy wypoczynek! 

Kiedy zaczynają się ferie zimowe 2024 w województwie wielkopolskim?

Aby nie przedłużać, od razu odpowiedzmy na tytułowe pytanie tego materiału. Ferie zimowe 2024 w województwie wielkopolskim rozpoczną się 12 lutego i potrwają do 25 dnia tego miesiąca. Jak widać, przed uczniami bardzo trudny czas. Ferie zimowe w Wielkopolsce rozpoczną się bowiem za niespełna 5,5 miesiąca! Ten długi czas będzie wypełniony przykrymi dla uczniów obowiązkami, takimi jak sprawdziany, kartkówki czy tony pracy domowej. Na pocieszenie dodamy, że w trakcie tego okresu czekają na Was inne okazje do odpoczynku, w tym między innymi ponad tygodniowa przerwa bożonarodzeniowa. 

 

Ferie zimowe 2024 w Wielkopolsce. Wszystko, co powinieneś wiedzieć 

Skoro już wiesz, kiedy zaczynają się ferie zimowe 2024 roku w Wielkopolsce, nie pozostaje nam nic innego, niż tylko przedstawić kilka innych faktów na ten temat. Zacznijmy od tego, że w terminie 12-25 lutego ferie zaczną też uczniowie z województw kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego. Ferie zimowe 2024 w Wielkopolsce rozpoczynają się jako ostatnie w Polsce. Przypomnijmy, że zimowy wypoczynek w naszym kraju podzielony jest na cztery periody. Pierwsi uczniowie z Polski rozpoczną ferie 15 stycznia, natomiast ostateczny koniec sezonu nastąpi 25 lutego. 

 

Ferie zimowe 2024 w Wielkopolsce – o tym zagadnieniu wiesz już wszystko. Jeżeli jesteś mieszkańcem innych województw niż te wymienione, poniżej przedstawiamy Ci informacje o starcie Twoich ferii. 

 

  • 15 – 28 stycznia 2024:
    województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie
  • 22 stycznia – 4 lutego 2024:
    województwa:  podlaskie, warmińsko-mazurskie
  • 29 stycznia – 11 lutego 2024:
    województwa:  lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz