Wypożyczenie samochodu w Albanii, ile kosztuje wynajem w 2023? Wypożyczalnia Albania ceny - BelSole

Wypożyczenie samochodu w Albanii, ile kosztuje wynajem w 2023? Wypożyczalnia Albania ceny

Przygotowaliśmy dla Was poradnik związany z wypożyczeniem samochodu w Albanii, wiadomo, że wynajem auta w Albanii może być stresujący – jednak postaramy się wszystko wyjaśnić i odpowiedzieć Wam na najważniejsze pytania Ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Albanii, gdzie wypożyczyć auto w Albanii oraz przedstawimy opinie, ceny mandatów, ceny benzyny w Albanii i wiele innych. Jeśli zastanawiacie się gdzie jest dobra i tania wypożyczalnia samochodów w Albanii to zapraszamy!

 

Albania wynajem samochodu porady i opinie

 

drogi w Albanii

Przygotowaliśmy dla Was ogromny poradnik na temat wypożyczenia samochodu w Albanii oraz wypożyczalni samochodów w Albanii. Opowiemy jakie są zasady wynajmu auta w Albanii, co trzeba mieć ze sobą, gdzie parkować w Albanii, ile kosztuje benzyna w Albanii oraz jakie czekają na Was kary i mandaty na miejscu za prędkość. Dowiecie się też gdzie wypożyczyć samochód w Tiranie, Sarandzie, Golem i Durres. Powiemy, także gdzie tanio wypożyczyć samochód w Albanii i znaleźć samochód bez depozytu i bez karty kredytowej w 2023 roku. Przed poradnikiem parę szybkich rad, które mogą Wam pomóc podczas wypożyczenia samochodu w Albanii:

  • Pamiętajcie by zrobić zdjęcia po wypożyczeniu samochodu by mieć dowód w jakim stanie dostaliście samochód. Postarajcie się zrobić też zdjęcia podwozia.
  • Albania to kraina pięknych widoków, starajcie się nie stawać na środku drogi by zrobić sobie zdjęcie widoczku – znajdźcie bezpieczne miejsce na zaparkowanie.
  • W Albanii jest trochę żwirowych dróg, jeśli planujecie wyjechać poza główne trasy warto pomyśleć o ubezpieczeniu karoserii i przedniej szyby.
  • Sprawdźcie sobie wcześniej też gdzie chcecie jechać, może przydać się Wam samochód z napędem 4×4? Może lepszy na trasę na wybrzeżu będzie cabrio? Od trasy zależy sporo jeśli chodzi o wypożyczenie samochodu w Albanii.

To jednak nie wszystko, zobaczcie teraz jak tanio wypożyczyć samochód w Albanii, jedziemy z cenami 🙂

 

Albania wypożyczenie samochodu cena

 

ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Albanii
Ze strony localrent.pl

Jaka jest cena wypożyczenia samochodu w Albanii? To zależy gdzie wypożyczycie samochód i jaki segment wybierzecie. Za Standardowy samochód w wypożyczalni w Albanii należy zapłacić około 30 EUR za dzień. 

Gdzie tanio wypożyczyć samochód w Albanii? Najtańsza oferta jaką znaleźliśmy – zaczyna się od 16 EUR w sezonie, poza sezonem ceny za dobę zaczynają nawet od 10 EUR.

Za luksusowego Mercedesa C 200 – trzeba zapłacić tylko 40 EUR, więc ceny wypożyczenia samochodów w Albanii są całkiem przystępne. Inne modele są tańsze, Checrolet Aveo zaczyna się od 14 EUR za dobę, Ford Focus od 23 EUR, Skoda Fabia od 28 EUR za dobę a za vana VW Caravelle należy zapłacić od 65 EUR za dobę.

Więcej cen znajdziecie na przykład w tej wypożyczalni samochodów w Albanii.

Przykładowe średnie ceny wypożyczenia samochodu w Albanii (różne segmenty)

Klasa ekonomiczna samochodów od 16 EUR do 30 EUR za dobę
Standardowe samochody od 25 EUR do 40 EUR za dobę
Suvy od 40 EUR do 80 EUR za dobę
Samochody luksusowe od 60 EUR do 200 EUR za dobę
Vany od 40 EUR do 160 EUR za dobę

Przykładowe średnie ceny wynajmu samochodu w Albanii (różne modele)

Chevrolet Aveo od 14 EUR za dobę (nie w sezonie)
Ford Focus od 23 EUR za dobę
Skoda Fabia od 28 EUR za dobę
Hyundai Tucson od 58 EUR za dobę
VW Caravelle od 65 EUR za dobę

 

Ile kosztuje benzyna w Albanii 2023

 

Żeby sobie pojeździć po Albanii należy jednak dotankować samochód. Ile kosztuje litr benzyny w Albanii? Pod koniec 2022 roku ceny kształtowały się na poziomie 208 LEK za litr czyli około 1,77 EUR. Za diesla należy zapłacić więcej, bo aż 236 LEK. Pamiętajcie, że często wypożyczalnie samochodów w Albanii mają własną politykę tego jak powinniście oddać samochód z jakim poziomem paliwa – często jest to polityka full to full, czyli dostajecie z prawie pełnym bakiem i musicie oddać z prawie pełnym bakiem – wtedy należy zatankować jak najbliżej miejsca oddania samochodu.

 

Wypożyczalnia samochodów w Albanii bez depozytu

 

Jeśli nie lubicie płacić kaucji i depozytu za wypożyczony samochód w Albanii, to da się to ominąć – jednak zazwyczaj obarczone jest to dodatkowym kosztem (nie zawsze na szczęście), zależy to od polityki wypożyczalni samochodów. Albania nie ma jakiegoś odgórnego prawa w tym temacie i wiele zależy od samej wypożyczalni. Tygodniowy dodatkowy koszt zwalniający z depozytu to zazwyczaj około 80 EUR. Dużo to czy mało? Sami musicie ocenić.

 

Parkingi w Albanii

 

parkowanie w Albanii
Parkowanie na ulicy w Durres

W Albanii znajdziecie wiele rodzajów parkingów, znajdziecie te oficjalne parkingi oraz te bardziej dzikie parkingi. Nie jest jednak tak dziko jak się Wam wydaje – centra miasteczek i miast często mają strefy z zakazem parkowania lub z płatnym parkingiem i parkometrami. Jak wygląda parkowanie na ulicy poza centrum? Musicie trzymać się ogólnych zasad ruchu drogowego. Często kolor linii miejsca parkingowego wyznacza czy miejsca są płatne czy nie, na przykład białe linie oznaczają darmowe miejsce, niebieskie płatne w Tiranie. W dużych miastach warto skorzystać jednak z płatnych parkingów, nie są drogie – a dają pewność, że nikt Wam auta nie zarysuje przypadkiem. W Albanii powszechne są też oczywiście miejsca parkingowe dla osób dotkniętych niepełnosprawnością.

 

Mandaty w Albanii kary za prędkość

 

Ile wynoszą Mandaty w Albanii? Jaki jest limit prędkości? W miastach limit wynosi 40 km/h, poza obszarem zabudowanym 80 km/h na autostradach 90 do 110 km/h. Pamiętajcie, że zdarzają się fotoradary stacjonarne w Albanii na głównych drogach, tak samo możecie liczyć na zatrzymanie przez drogówkę. Należy mieć zapięte pasy bezpieczeństwa. Ile wynoszą mandaty w Albanii?

Za przekroczenie prędkości:

1 – 10 km/h do 2000 LEK czyli około 80 PLN
11 – 20 km/h do 4000 LEK czyli około 160 PLN
20 <  km/h do 10000 LEK czyli około 400 PLN + ewentualne zabranie prawa jazdy obywatelowi

 

Gdzie wypożyczyć samochód w Albanii

 

Przygotowaliśmy dla Was listę miast w których można wypożyczyć samochód w Albanii. Czy pożyczyć auto w Tiranie czy Durres? Czy w Sarandzie są wypożyczalnie samochodów? Czy są w Golem? Oto lista popularnych miejsc w Albanii z wypożyczalniami samochodów.

Więcej cen znajdziecie na przykład w tej wypożyczalni samochodów w Albanii.

 

Tirana wypożyczalnia samochodów

 

atrakcje Tirana

Tirana to największe miasto w Albanii i znajdziecie tutaj sporo wypożyczalni samochodów. Jeśli lądujecie na lotnisku w Tiranie to wypożyczalnie znajdują się także tutaj. Gdzie jechać wypożyczonym samochodem z Tirany? Tirana to doskonała baza wypadowa to pobliskich parków narodowych, nad jezioro Ochrydzkie czy oczywiście nad Morze Adriatyckie do Durres. Do Durres z Tirany jest tylko 37 km, idealna trasa na krótki wypad wypożyczonym samochodem. 

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Tiranie i na lotnisku w Tiranie? Ceny nie różnią się specjalnie od tych w całym kraju i wynoszą od 16 EUR do 40 EUR za dobę za standardowe auto.

 

Durres wypożyczalnia samochodów

 

bulwar durres

Zaraz obok Tirany leży Durres, tutaj także możecie pożyczyć samochód – zwłaszcza jeśli macie obok hotel. Samochodem z Durres łatwo dojechać do pobliskich pięknych plaż w Albanii, do Tirany a także na Południe do Golem i dalej do Vlore i Sarandy.

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Durres? Ceny nie różnią się specjalnie od tych w całym kraju i wynoszą od 16 EUR do 50 EUR za dobę za standardowe auto. Jednak samochodów może być trochę mniej niż w stolicy Tiranie.

 

Golem wypożyczalnia samochodów

 

Golem Albania

Golem to w zasadzie przedmieścia Durres i Tirany. Jeśli chodzi o wypożyczalnie, prawdopodobnie większy wybór będziecie mieć zdecydowanie w Durres. Jednak niektóre z wypożyczalni pozwalają na 'nieoficjalne’ dogadanie się i odbiór samochodu w innym miejscu, oczywiście za dodatkową opłatą.

 

Saranda wypożyczalnia samochodów

 

Saranda Atrakcje

Saranda znajduje się na południu Albanii z tego miejsca łatwo dostać się do Vlore i o ile pozwoli Wam wypożyczalnia to także łatwo podjechać do Grecji czy na Korfu.

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Sarandzie? Samochodów może być mniej niż w Tiranie, więc i ceny mogą się różnić. Możecie się spodziewać zakresu od 16 EUR do 50 EUR za dobę.

 

Wynajem auta w Albanii, pytania i opinie

Przed Wami na koniec jeszcze parę pytań, które mogą Wam pomóc z decyzją:

Czy można wyjechać wypożyczonym samochodem z Albanii?

Zazwyczaj nie, jednak pewne wypożyczalnie umożliwiają taki wyjazd do sąsiedniego kraju. Im mniejsza wypożyczalnia tym większe szanse.

Czy można wyjechać wypożyczonym samochodem z Albanii na Korfu?

Tak samo jak poprzednio, zależy to od polityki wypożyczalni – upewnijcie się u obsługi, że jest to możliwe. 

Czy można wypożyczyć samochód w Albanii na kartę debetową?

Tak, jest to możliwe w części wypożyczalni samochodowych w Albanii.

Po której stronie jeździ się w Albanii?

W Albanii jeździ się po prawej stronie jak w Polsce.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz