Wynajem samochodu w Czarnogórze, ile kosztuje w 2023? Wypożyczalnia samochodów Czarnogóra ceny - BelSole

Wynajem samochodu w Czarnogórze, ile kosztuje w 2023? Wypożyczalnia samochodów Czarnogóra ceny

Wybieracie się do Czarnogóry i szukacie gdzie jest dobra i tania wypożyczalnia samochodów w Czarnogórze? Ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Czarnogórze? Jakie są ceny w 2023? Dowiecie się też ile kosztuje paliwo w Czarnogórze oraz gdzie parkować w Czarnogórze. Zapraszamy!

 

Czarnogóra wynajem samochodu porady i opinie

 

Wynajem samochodu Czarnogóra

W Czarnogórze znajdziecie wiele wypożyczalni samochodów i wypożyczenie samochodu z pewnym wyprzedzeniem nie powinno stanowić problemu. Czarnogóra jest dość górzystym krajem gdzie w wiele miejsc łatwiej dostać się samochodem niż taksówką czy komunikacją zbiorową. Wynajem auta w Czarnogórze może ułatwić także organizacje planu na wycieczce i oszczędność czasu, powiemy Wam gdzie tanio zatankować w Czarnogórze, gdzie zaparkować oraz jakie są zasady wynajmu samochodu w Czarnogórze.

Przed dalszą częścią poradnika, mamy dla Was trochę ważnych i często uniwersalnych rad, które Wam pomogą w wypożyczeniu samochodu w Czarnogórze:

  • Zróbcie zaraz po wypożyczeniu samochodu (najlepiej jeszcze na parkingu) zdjęcia auta z każdej strony, jeśli się Wam uda, zróbcie zdjęcia także podwozia. W razie problemów, mogą być dowodem, że taki samochód dostaliście z wypożyczalni.
  • Wiemy, że Czarnogóra pełna jest pięknych widoków, ale rany boskie – nie stawajmy na środku drogi by zrobić zdjęcie, jest to niebezpieczne. Znajdźcie miejsce do zaparkowania i z tego miejsca widoczek też nie ucieknie 🙂
  • Może się zdarzyć, że Wasz plan będzie zawierać żwirowe drogi na trasie – może warto wtedy pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu na karoserię i przednie szyby, małe kamyczki potrafią zrobić popłoch na szkle i lakierze.
  • Skoro o planowaniu trasy mowa, zobaczcie gdzie jedziecie i jaki samochód będzie potrzebny na tą trasę. Może 4×4 w góry? Może cabrio na wybrzeże? Trasa może zdefiniować wybór samochodu w Czarnogórze

Po tych małych wstępnych radach, zaczynamy dział cenowy! Zobaczcie jak tanio wypożyczyć samochód w Czarnogórze!

 

Czarnogóra wypożyczenie samochodu cena

 

ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Czarnogórze

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Czarnogórze? Jakie są ceny? To oczywiście zależy od paru czynników, segmentu samochodu, czasu wypożyczenia, terminu oraz wypożyczalni i zasad. Jeśli mówimy o sezonie, ceny za samochód zaczynają się od 22 do 30 EUR za dobę, poza sezonem jest to około 16 EUR. Im dłuższy wyjazd tym tańszy wynajem za dobę, często powyżej tygodnia cena jest niższa. Średnia cena za dobę to około 30 – 35 EUR w Podgoricy i Tivat.

Więcej cen znajdziecie na przykład w tej wypożyczalni samochodów w Czarnogórze.

Przykładowe średnie ceny wypożyczenia samochodu w Czarnogórze (różne segmenty)

Klasa ekonomiczna samochodów od 22 EUR do 35 EUR za dobę
Standardowe samochody od 30 EUR do 45 EUR za dobę
Suvy od 42 EUR do 85 EUR za dobę
Samochody luksusowe od 40 EUR do 600 EUR za dobę
Vany od 22 EUR do 160 EUR za dobę

Przykładowe średnie ceny wynajmu samochodu w Czarnogórze (różne modele)

Kia Ceed od 16 EUR za dobę (nie w sezonie)
Peugeot 207 od 22 EUR za dobę
Skoda Rapid od 30 EUR za dobę
Peugeot 3008 od 35 EUR za dobę
Audi A6 od 60 EUR za dobę

 

Ile kosztuje benzyna w Czarnogórze 2023

 

Różne wypożyczalnie stosują różną politykę względem oddawania samochodu – niektóre wymagają zatankowanego do prawie pełna samochodu, niektóre do poziomu ustalonego w umowie. Ile kosztuje tankowanie i benzyna w Czarnogórze w 2023? Za litr popularnej 95’tki zapłacicie 1,44 EUR. Diesel będzie droższy, bo kosztuje w Czarnogórze 1,55 EUR. Warto przed wyjazdem policzyć ile chcecie jeździć samochodem i ile może Was kosztować paliwo w Czarnogórze.

Jak tanio tankować w Czarnogórze? Zawsze lepiej tankować w miejscach gdzie konkurencja między stacjami paliw jest największa, omijajcie stacji w miejscach gdzie z definicji będzie drożej – na przykład często jest tak drogach szybkiego ruchu. Jeśli macie oddać samochód w opcji full to full, postarajcie się wcześniej znaleźć odpowiednią bliską stacje do wypożyczalni samochodów.

 

Wypożyczalnia samochodów w Czarnogórze bez depozytu

 

Czy da się wypożyczyć w Czarnogórze samochód bez depozytu. Jest to możliwe, zazwyczaj jak w każdym innym kraju – jednak są pewne małe i większe kruczki. Po pierwsze część z wypożyczalni życzy sobie za taką usługę dodatkowej opłaty, w zależności od długości wynajmu, może ona wynieść nawet powyżej 10 EUR za dzień. Są jednak małe wypożyczalnie, które często nie pobierają takiej opłaty i nawet nie biorą depozytu – najczęściej samochody w takiej wypożyczalni są trochę bardziej sfatygowane.  Jeśli wypożyczacie auto w Czarnogórze od małej firmy, dużo detali da się po prostu dogadać z obsługą – marne szanse są na to w większych firmach.

 

Parkingi w Czarnogórze

 

Parkowanie Czarnogóra
Parkowanie w Barze (Czarnogóra)

Jak i gdzie parkować w Czarnogórze? W większych miejscowościach oraz tych najbardziej turystycznych spotkacie specjalne strefy gdzie parkować nie będzie można lub będzie płatne. Darmowe parkowanie w Czarnogórze zazwyczaj jest możliwe na poboczach dróg poza centrum miejscowości. Miejscowi często dość swobodnie podchodzą do parkowania, jednak uważajcie sami by nie ponieść się południowemu podejściu do życia. Polecamy znaleźć dobry bezpieczny parking na wypożyczony samochód, zwłaszcza jeśli nie macie wykupionego ubezpieczenia od kradzieży i wandalizmu.

 

 

Mandaty w Czarnogórze za prędkość

 

Mandaty w Czarnogórze

Ile wynoszą Mandaty w Czarnogórze? Jakie są kary za prędkość? Zacznijmy od tego, że w terenie zabudowanym maksymalna dopuszczalna prędkość to 50 km/h, poza terenem zabudowanym jest to 80 km/h. Mandaty mogą być wysokie za najpoważniejsze wykroczenia, oto jak kształtuje się taryfikator mandatów w Czarnogórze za przekroczenie prędkości:

1 – 10 km/h (poza obszarem zabudowanym) 30 do 80 EUR
do 10 km/h (w obszarze zabudowanym) oraz 10 – 30 km/h (poza obszarem zabudowanym) 40 do 100 EUR
10 do 20 km/h (w obszarze zabudowanym) oraz 30 – 40 km/h (poza obszarem zabudowanym) 60 d0 150 EUR
20 – 30 km/h (poza obszarem zabudowanym) oraz 40 – 50 km/h (poza obszarem zabudowanym) 70 do 200 EUR
30 do 50 km/h (w obszarze zabudowanym) oraz 50 – 70 km/h (poza obszarem zabudowanym) 100 do 450 EUR
50 do 70 km/h (w obszarze zabudowanym) oraz 70 – 90 km/h (poza obszarem zabudowanym) 150 do 1000 EUR
ponad 70 km/h (w obszarze zabudowanym) oraz 90 km/h (poza obszarem zabudowanym) 300 do 2000 EUR do 60 dni więzienia

 

Gdzie wypożyczyć samochód w Czarnogórze

 

Czarnogóra jest dość małym krajem, jednak warto dobrze wybrać miejsce wypożyczenia samochodu ze względu na wygodę oraz oszczędzony czas. Takich głównych punktów gdzie można wypożyczyć samochód w Czarnogórze i jest to całkiem wygodne oraz jest sensowny wybór jest parę. Jest to między innymi Podgorica z lotniskiem, Kotor, Tivat z lotniskiem czy Herceg Novi. Gdzie najlepiej wynająć samochód? Największy wybór najczęściej jest w dużych miastach oraz przy lotniskach – dlatego na przykład Podgorica wydaje się być dobrym wyborem. Jeśli jednak szukacie samochodu nad samym morzem blisko hotelu, też się nie zawiedziecie bo kurorty często mają także bogatą ofertę wynajmu samochodów w Czarnogórze.

Więcej informacji znajdziecie na przykład w tej wypożyczalni samochodów w Czarnogórze.

 

Podgorica wypożyczalnia samochodów

 

Podgorica

Podgorica, czyli największe miasto w Czarnogórze. Znajduje się tutaj lotnisko, do którego możecie dolecieć z Polski i gdzie znajduje się sporo wypożyczalni samochodów, gdzie możecie wynająć auto i jechać dalej zwiedzać Czarnogórę. Wybór jest spory.

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Podgoricy? Cena za wynajem małego samochodu to około 25 EUR za dzień do 30 EUR. Standardowe większe samochody to koszt około 35 EUR za dobę, cena zależna jest oczywiście od długości pobytu i sezonu

 

Tivat i Kotor wypożyczalnia samochodów

 

atrakcje Kotor

W Tivat znajduje się lotnisko, na którym także znajdziecie wypożyczalnie samochodów – w pobliskim Kotorze także znajdziecie parę małych wypożyczalni. Ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Tivat lub Kotorze? Ceny zaczynają się od około 30 EUR za samochód w sezonie do około 40 EUR za troszkę większe samochody. 

 

Wynajem auta w Czarnogórze, podsumowanie

 

Czy warto wynająć samochód z wypożyczalni w Czarnogórze? Według nas, jest to jedna z lepszych opcji na zwiedzanie okolicy jeśli faktycznie chcecie zwiedzić najciekawsze miejsca. Często samochód daje pewną wolność oraz oszczędza czas dla turysty, który umówmy się, nie ma za dużo czasu na wakacjach zazwyczaj. Warto przemyśleć co chcemy na wakacjach robić i gdzie jechać – to powinno nam dać pewien obraz tego czy trzeba wypożyczać samochód w Czarnogórze. Polecamy ten piękny kraj na wakacje i na odpoczynek, bawcie się dobrze!

Przed Wami na koniec jeszcze parę pytań, które mogą Wam pomóc z decyzją:

Czy można wyjechać wypożyczonym samochodem z Czarnogóry?

Zazwyczaj nie, jednak nie jest to niemożliwe, często wypożyczalnie życzą sobie dodatkową opłatę za taką możliwość – około 30 – 40 EUR.

Czy można wypożyczyć samochód w Czarnogórze na kartę debetową?

Tak, jest to możliwe, jednak należy się upewnić, że wybrana wypożyczalnia umożliwia taką formę płatności.

Po której stronie jeździ się w Czarnogórze?

W Czarnogórze, podobnie jak w Polsce – jeździ się po prawej stronie.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz