Ceny na Malcie w 2023, ceny wycieczek na Maltę, hoteli i w sklepach. Malta jest tania, droga? - BelSole

Ceny na Malcie w 2023, ceny wycieczek na Maltę, hoteli i w sklepach. Malta jest tania, droga?

Jeśli wybieracie się na wakacje na Maltę, zastanawiacie się pewnie jakie są ceny na Malcie w 2023, ile kosztuje wycieczka na Maltę w 2023? Opowiemy jakie są ceny w restauracjach i hotelach na Malcie oraz czy Malta jest tania czy droga – zapraszamy na przegląd cen na Malcie w 2023.

Artykuł ten podzielimy na 6 głównych części: Ceny wycieczek na Maltę w 2023, Ceny noclegów na Malcie, Ceny w restauracjach na Malcie, Ceny w sklepach na Malcie, Ceny taksówek i Ubera na Malcie oraz Ceny atrakcji na Malcie. Znajdziecie tutaj informację jeśli planujecie wyjazd samemu lub z biurem podróży na Maltę. Będziecie mogli sobie też porównać co się bardziej opłaca, samodzielne planowanie czy może zorganizowana wycieczka na Maltę w 2023.

 

Ceny wycieczek na Maltę w 2023

 

ceny wycieczek na Maltę

Ile kosztuje wycieczka na Maltę? Oczywiście to zależy od standardu hotelu – przygotowaliśmy dla Was przegląd cen wakacji na Malcie w 2023.

Oto jak się one kształtują, standardowa cena za 7 dni za osobę w pakiecie all inclusive to około 2600 – 3400 PLN za osobę. Najtańsze wakacje na Malcie jakie znaleźliśmy w 2023 są za 1356 PLN za osobę, ale bez wyżywienia (sam nocleg i lot).

Najsensowniejsza i dobrze oceniana oferta jaką znaleźliśmy to koszt około 3400 PLN za osobę.

 

Ceny hoteli i noclegów na Malcie

 

ceny hoteli Malta

Czy Malta jest droga? Malta jest na tyle mała, że porównamy ceny noclegów w całym kraju – zasadniczo jest ona wielkości Krakowa, więc łatwo przemieścić się pomiędzy miejscami na wyspie a hotelem. Oto przykładowe ceny hoteli, apartamentów i noclegów na Malcie w 2023: Za dobrze oceniany hotel trzygwiazdkowy należy zapłacić około 400 PLN za dobę za 2 osoby. Hotele pięciogwiazdkowe to koszt około 1000 – 1200 PLN za dobę za dwie osoby. 

Ile kosztuje tani nocleg na Malcie? Nawet 200 PLN za dobę za dwie osoby. Znaleźliśmy też pokój z widokiem na morze, śniadaniem za 320 PLN za dwie osoby.

 

Ceny w restauracjach na Malcie

 

ceny w restauracjach na Malcie
Screen z venusrestaurantmalta.com/menu/

Z obiadami i cenami w restauracjach na Malcie bywa różnie, ile kosztuje obiad na Malcie? Standardowa cena obiadu, kolacji dla dwóch osób to około 40 – 50 EUR za pełny posiłek w dobrej lokalnej restauracji. Nie mówimy tutaj o fine dining, który może być wielokrotnie droższy. 

Za królika należy zapłacić 16 EUR, za risotto około 10 EUR. Przystawki w restauracjach na Malcie to koszt około 7-11 EUR. Oto przykładowe ceny za posiłki: Soppa tal-Armla: 10 EUR, Bruschetta Maltija: 9,50 EUR, Bebbux 9,50 EUR, Calamari Fritti 23 EUR, Spaghetti Vongole 14,50 EUR, Risotto Marinara 17,50 EUR, CAŁY królik 38 EUR, Gulasz z konia 18 EUR.

Ile kosztuje tani obiad lub fastfood na Malcie? Od mniej więcej 6 – 7 EUR kupicie Kebab na Malcie, Margherita to koszt od 7 – 8 EUR, Pastizzi kosztuje mniej niż 1 EUR za porcję. Jeśli szukacie tanich miejsc na Malcie, polecamy piekarnie, bary i kawiarnie.

 

Ceny w kawiarniach na Malcie

 

ceny w kawiarniach Malta

Ile kosztuje kawa a ile sok na Malcie? Cappuccino na Malcie kosztuje około 2,5 EUR, sok to około 2 EUR, kanapka 6,5 EUR a śniadanie angielskie około 10EUR. Desery to mniej więcej koszt: 6 EUR za Triffle, Kannoli kosztuje 6 EUR, Imqaret to także mniej więcej 6 EUR. 

 

Ceny w sklepach na Malcie

 

ceny w sklepach na Malcie
Ceny na maltańskiej stronie Spar

Na Malcie znajdziecie wiele małych targowisk, lokalnych sklepów oraz większych marketów. Świeże owoce, warzywa oraz sery i wędliny to norma w sklepach na wyspie. Dlatego ceny są mocno sezonowe. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie cen żywności, alkoholi, słodyczy na Malcie. Zobaczcie.

Oto jak kształtują się ceny w sklepach i marketach na Malcie w 2023 roku:

Bagietka 0,50 EUR
Chleb 1 EUR
Kuskus 1 EUR / 100 g
Kawa Splendid 2,50 EUR / 250 g
Kawa Lavazza 5 EUR / 250 g
Herbata Ahmad 20 torebek 2,60 EUR
Mleko 1,5 EUR / l
Czekoladki Baci 6,5 EUR
Cadbury Bournville czekolada 3,50 EUR
Cadbury Bournville baton 1 EUR
Cadbury Crunchie 1 EUR
Catch baton 0,65 EUR
Hersheys Cookies n Creme 1,4 EUR
Mararon Agnesi 1,4 EUR
Ryż Arborio 2,75 EUR / 750 g
Piwo Asahi 1,6 EUR
Piwo Cisk 1,4 EUR
Chivas Regal 12 27 EUR
Wino 5 – 10 EUR
Prosecco 10 EUR
Butelka wody 0,7 EUR
Wołowina  13 EUR / kg
Ziemniaki 1 EUR / kg
Pomidory 4 EUR / kg
Jabłka 3 EUR / kg
Grana Padano 5 EUR / 250 g
Irkotta Friska (Ricotta) 2 EURE / 250 g
Cheddar 5 EUR / 200 g

Jak widzicie ceny także zależą od sezonu, w lecie kupicie taniej niektóre owoce i warzywa, zimą pomarańcze, mandarynki. Tanie są produkty, które sprowadza się z pobliskich Włoch. Znajdziecie tutaj też wiele produktów z Wielkiej Brytanii, z którą to Malta jest także związana kulturowo.

Ile kosztuje wino na Malcie?

Ceny zależą od klasy wina, najtańsze sensowne wino znajdziecie za 3 – 5 EUR za butelkę. Normalna cena to około 9 EUR. 

Ile kosztuje piwo na Malcie?

Piwo na Malcie nie jest tanie. Moretti 0,33 kosztuje 1,2 EUR, 'piwo’ ginger beer to około 1,4 EUR, Cisk 0,5 kosztuje 1,35 EUR.

Ile kosztuje oliwa na Malcie?

Cena za butelkę oliwy zaczyna się od około 5 EUR za 0,5 l

Ile kosztują papierosy na Malcie?

Koszt za opakowanie papierosów to mniej więcej 6 EUR.

Zobaczcie koniecznie także listę co kupić na Malcie.

 

Ceny taksówek na Malcie

 

Według serwisu numbeo, aktualne ceny taksówek na Malcie kształtują się następująco: Opłata startowa: 6 EUR, cena za 1 km jest zależna od miejsca i wynosi od 1 do 2 EUR w taryfie standardowej. 1 godzina oczekiwania taksówki na Malcie to koszt od 30 do 35 EUR.

 

Ceny atrakcji na Malcie

 

ceny atrakcji Malta

Zacznijmy od zorganizowanych wycieczek, ich koszt w lokalnych biurach to mniej więcej:

Rejs do Błękitnej Laguny, Comino i po lokalnym wybrzeżu: 190 PLN / osoba

Autobusy Hop-On Hop-Off: 100 PLN za osobę.

Wycieczka jeepem po Malcie: 380 PLN / osoba

Wypożyczenie prywatnej łodzi: 150 – 300 EUR za dzień.

Ceny też są oczywiście sezonowe, Għar Dalam & Borġ in-Nadur, Birżebbuġa to koszt 6,50 EUR, Ħaġar Qim & Mnajdra Temples, Qrendi to 11 EUR. Jak widzicie bilety i wejściówki do atrakcji są nieporównywalnie tańsze od zorganizowanych rejsów i safari.

Pamiętajcie, że przepiękne maltańskie plaże są zawsze darmowe 😉 

 

Malta jest więc tania czy droga?

 

czy na Malcie jest drogo

Czy Malta to drogi czy tani kraj? To oczywiście zależy od standardu jaki sobie wybierzecie planując wycieczkę na Maltę, da się zorganizować całkiem tanie wakacje na Malcie w 2023 roku odpowiednio planując i wybierając atrakcje. Jeśli wybierzecie najtańszy nocleg (200 PLN za dobę za dwie osoby) i będziecie jeść głównie w całkiem niezłych ale tanich piekarniach, to koszt życia będzie  często niższy niż w Polsce – a widoczki będą boskie! Zapraszamy na Maltę!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz