Zanzibar, czy trzeba się szczepić? Jakie szczepienia przed wyjazdem na Zanzibar?  - BelSole

Zanzibar, czy trzeba się szczepić? Jakie szczepienia przed wyjazdem na Zanzibar? 

Wyjazd do egzotycznych krajów jest spełnieniem marzeń wielu turystów. Należy jednak pamiętać, że podróż do innej strefy klimatycznej oraz krajów o niższym standardzie sanitarnym wiąże się z ryzykiem występowania chorób nieznanych w naszej strefie klimatycznej. Z tego powodu w naszym materiale sprawdzimy, czy trzeba się szczepić przed wyjazdem na Zanzibar. Planujesz odwiedzić  tę wyspę? Sprawdź, jakie szczepienia są rekomendowane przed wyjazdem na Zanzibar. Zapraszamy. 

Zanzibar, czy trzeba się szczepić?

Zacznijmy od najważniejszej kwestii. W chwili obecnej nie ma obowiązkowych szczepień na Zanzibar dla Polaków, którzy lecą na wyspę bezpośrednio z naszego kraju. Nieco inaczej wygląda sprawa w przypadku, gdy Twoja podróż wiąże się z przesiadką w kraju, w którym choroba znana jako żółta febra jest endemiczna (tzn. stale występuje na określonym obszarze). W takim wypadku po przybyciu na teren Zanzibaru powinieneś okazać potwierdzenia szczepienia tę chorobą. 

W kontekście tego, czy trzeba się szczepić przed wyjazdem na Zanzibar, należy również pamiętać, że jeżeli planujesz dostać się z wyspy do kontynentalnej części Tanzanii, powinieneś mieć ze sobą potwierdzenie szczepienia przeciw żółtej febrze. 

 

Zalecane szczepienia przed wyjazdem na Zanzibar

Mimo tego, że obecnie nie ma obowiązkowych szczepień dla Polaków podróżujących bezpośrednio na Zanzibar, należy pamiętać, że w tym egzotycznym klimacie można zarazić się niebezpiecznymi chorobami. Jak podają źródła medyczne,  zalecane szczepienie  przed wyjazdem na Zanzibar obejmują m.in przyjęcie szczepionki przeciwko: 

  • Błonica i krztusiec,
  • Wirusowe zapalenie wątroby typu A i B, 
  • Dur brzuszny
  • Cholera
  • Wścieklizna
  • Grypa 

Teraz wiesz już, jakie są zalecane szczepienia przed wyjazdem na Zanzibar. Aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo w trakcie wymarzonych wakacji, rekomendowany jest kontakt z lekarzem medycyny tropikalnej nie później niż na 4-6 tygodni przed planowaną podróżą. Dzięki temu będziesz mógł ustalić ze specjalistą właściwą w danej chwili szczepionkę, a Twój organizm otrzyma wystarczająco dużo czasu do przyswojenia przyjętego szczepienia.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz