Zarobki w Finlandii - ile wynoszą? Pensja minimalna w Finlandii w 2023 roku - BelSole

Zarobki w Finlandii – ile wynoszą? Pensja minimalna w Finlandii w 2023 roku

Kraje skandynawskie co roku klasyfikują się w ścisłej czołówce najlepszych miejsc do życia, a jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy są wysokie wypłaty tamtejszych specjalistów. W tym materiale sprawdzimy, jakie są zarobki w Finlandii. W naszym materiale poruszymy również zagadnienie pensji minimalnej w Finlandii w 2023 roku. Czytaj dalej, a dowiesz się, ile zarabia się w Finlandii w 2023 roku. 

Ile zarabia się w Finlandii? Pensja minimalna w Finlandii 

Rozważając kwestię zarobków w Finlandii warto zwrócić uwagę na kwestię najniższego wynagrodzenia. Pensja minimalna w Finlandii działa jednak inaczej niż w Polsce. Prawodawca w tym kraju nie określa minimalnego wynagrodzenia dla wszystkich branż, nie oznacza to jednak, że w tym zakresie występuje pełna swoboda. Pensja minimalna w Finlandii zależy od konkretnej branży i jest regulowana przez odpowiednie związki zawodowe, dlatego trudno jednoznacznie określić najniższe możliwe wynagrodzenie dla wszystkich Finów. 

 

Zarobki w Finlandii. Jakie jest średnie wynagrodzenie w Finlandii? 

Aby ocenić zarobki w Finlandii, należy sprawdzić, ile zarabia przeciętny mieszkaniec tego kraju. Według tamtejszych danych statystycznych, średnie wynagrodzenie w Finlandii w trzeci kwartale 2023 wyniosło 3794 euro miesięcznie. Po przewalutowaniu tej kwoty na złotówki możemy zauważyć, że średnie wynagrodzenie w Finlandii wynosi około 17,5 tysiąca złotych brutto. Dla porównania, średnie wynagrodzenie w Polsce wynosi obecnie. 7065,56. brutto.  Różnica w tym zakresie jest więc kolosalna. 

Warto również sprawdzić, jakie jest średnie wynagrodzenie w Finlandii na rękę. W 2023 roku kwota ta wynosi około 2700 euro, co daje w przeliczeniu na złotówki kwotę około 12 452 złotych (dla porównania w Polsce jest to 5146 złotych netto).

Teraz już wiesz, ile zarabia się w FInlandii. Jak widać, zarobki w Finlandii są znacznie wyższe niż te w Polsce. Jeśli zastanawiasz się, czy warto wyjechać do pracy do Finlandii, odpowiedź na to pytanie jest twierdząca.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz