Ile kosztuje piwo w Pradze? Czy piwo w Pradze jest drogie? - BelSole

Ile kosztuje piwo w Pradze? Czy piwo w Pradze jest drogie?

Trudno wyobrazić sobie wizytę w Czechach bez spróbowania miejscowego piwa. Kraj ten słynie w całej Europie z produkcji i zamiłowania do tego złocistego trunku. Turyści odwiedzający stolicę Czech z pewnością zastanawiają się, ile kosztuje piwo w Pradze. W naszym materiale odpowiemy na to pytanie. Czytaj dalej, jeśli chcesz się dowiedzieć, czy piwo w Pradze jest drogie. 

Ile kosztuje piwo w Pradze. Piwo w Pradze – czy jest droższe niż w Polsce?

W jednym z naszych wcześniejszych materiałów sprawdziliśmy średnią cenę piwa w całych Czechach. Tym razem zawęzimy obszar naszych poszukiwań do stolicy tego kraju i zweryfikujemy, ile kosztuje piwo w Pradze. 

Odpowiadając na to pytanie warto pamiętać, że ceny w Pradze od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu procent wyższe niż w innych czeskich miastach. Różnica jest widoczna przy zakupie złocistego trunku w  półlitrowej butelce lub puszce. Cena piwa ze sklepu w Pradze po przeliczeniu na polską walutę wynosi od 2,90 do 5,50 złotych (dla porównania, w innych czeskich miastach można je kupić już w przedziale 2,30 – 3,50 złotych). Mimo to kwota ta nie powinna być kłopotem dla polskiego turysty – ceny piwa w naszych sklepach kształtują się na podobnym poziomie.

 

Piwo w barach w Pradze – czy jest drogie? Ile kosztuje piwo w Czechach?

Rozważając kwestię tego, ile kosztuje piwo w Pradze, należy również uwzględnić cenę alkoholu sprzedawanego w barach i pubach. I po raz kolejny ceny są tutaj nieco wyższe niż w innych miastach Czech, a jednocześnie zbliżone do tych znanych z Polski. 

Zatem, ile kosztuje piwo w Czechach kupowane w barze? Piwa lane z kija kosztują zwykle od 10 do 13 złotych. Czy piwo w Pradze jest więc drogie? Odpowiedź na to pytanie zależy od perspektywy, z której rozważymy tę kwestię. Nie ulega wątpliwości, że ten napój jest znacznie droższy niż w pozostałych czeskich miastach. Z drugiej jednak strony, turyści przyzwyczajeni do cen panujących w innych europejskich metropoliach, mogą je uznać za tanie.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz