200 EUR dopłaty do wakacji i noclegów na Malcie. Jak dostać? - BelSole

200 EUR dopłaty do wakacji i noclegów na Malcie. Jak dostać?

Aby pobudzić popandemiczny zastój w turystyce, władze Malty zapowiedziały dopłaty do noclegów na wyspie. Ile wynoszą dopłaty do hoteli na Malcie? Jak je dostać? Oto co już wiemy o pieniądzach jakie można dostać na wakacje na Malcie

Minister turystyki na Malcie, Clayton Bartolo ogłosił, że po 1 czerwca, czyli po zniesieniu restrykcji pandemicznych na Malcie rząd zdecydował się na dopłaty dla turystów na Malcie i Gozo. Aby dostać dopłatę do noclegu na Malcie, musicie spędzić na wyspie minimum 3 noce. Czyli popularne krótkie wyjazdy piątek – poniedziałek będą się także kwalifikować do takich dopłat. Ile można dostać i jak obliczyć dopłatę?

Jak dostać dopłatę do noclegów na Malcie?

Bardzo prosto, Malta dopłaci Wam do każdej rezerwacji noclegu w lokalnym hotelu. Minimalna ilość noclegów to 3. Hotel może być na Malcie lub na Gozo.

Ile wynosi dopłata do wakacji?

  • W hotelu 5-gwiazdkowym na Malcie otrzymacie 200 EUR
  • W hotelu 4-gwiazdkowym na Malcie otrzymacie 150 EUR
  • Natomiast w 3-gwiazdkowym obiekcie będzie to 100 EUR.

Jeśli zdecydujecie się na nocleg na Gozo, ta kwota dopłąty wyniesie:

  • 5-gwiazdkowy hotel na Gozo: 220 EUR
  • 4-gwiazdkowy hotel na Gozo: 165 EUR
  • 3-gwiazdkowy hotel na Gozo: 110 EUR

Według aktualnego kursu EUR na Gozo możecie zgarnąć nawet 1000 PLN. Aktualizacja: Kwotę tą można wydać według źródeł tylko w hotelu na nocleg, posiłki, napoje i atrakcje hotelowe.

dopłata do wakacji Malta

Maltę odwiedziło więcej niż 2,7 miliona gości w 2019 roku, rok później podczas pandemii ta liczba spadła o 80%. Hotele dopłacą połowę do tej bonifikaty, połowę wyłoży Maltańska Izba Turystyki. Oczekuje się, że z promocji skorzysta około 35 000 odwiedzających. 

Miłych wakacji na Malcie! 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz