Czy w Egipcie można pić alkohol? Czy można kupić? Gdzie kupić alkohol w Egipcie? - BelSole

Czy w Egipcie można pić alkohol? Czy można kupić? Gdzie kupić alkohol w Egipcie?

Jak wygląda prawo względem alkoholu w Egipcie? Czy to, że Egipt jest krajem muzułmańskim wpływa na zakup alkoholu w Egipcie? Odpowiemy Wam na pytania czy można pić Alkohol w Egipcie oraz czy i gdzie można alkohol kupić w Egipcie. Zapraszamy!

Gorąco i macie ochotę na piwo na słońcu, nie wiecie czy można pić alkohol na plaży w Egipcie? Czy można na ulicy lub w barze? Czy można pić wino, piwo lub wódkę? Powiemy Wam tak, prawo jedno a to co się dzieje to już inna kwestia, zobaczcie sami:

 

Spożywanie alkoholu w Egipcie

 

Sprawa jeśli chodzi o picie alkoholu na ulicy w Egipcie jest dość prosta i nie ma co owijać w bawełnę, że w Egipcie nie wolno pić alkoholu na ulicy w miejscu publicznym – jest to zakazane! Alkohol jest haram, według kultury islamskiej. Jednak, po pierwsze nie każdy do tego zakazu się stosuje, także lokalsi czasami potrafią to prawo złamać, pomimo tego, że możecie nawet zostać aresztowani za spożywanie alkoholu na ulicy lub bycie pijanym. Po drugie nie wszędzie jest zakaz spożywania alkoholu w Egipcie. Wyłączone z tego są pewne miejsca w tym, specjalne certyfikowane restauracje i puby oraz ich teren oraz prywatne miejsca (na przykład mieszkanie czy hotel). 

Do tego wszystkiego Egipcjanin nie kupi alkoholu w ramadanie oraz jeśli ma mniej niż 21 lat. Takie prawo działa w Egipcie od 1973 roku.

 

Gdzie kupić alkohol w Egipcie

 

ceny alkoholu Egipt
Ceny ze sklepu Drinkies z oficjalnej strony Drinkies.

Zacznijmy od tego, że będzie Wam łatwiej to zrobić w kurortach i największych miastach w tym oczywiście w Kairze. Warto poszukać alkoholu czy lokalnego piwa Stella w hotelach, pubach, restauracjach czy specjalnych sklepach monopolowych, gdzie jest go pełno. Część z nich jest otwarta nawet 24 h na dobę i oferuje dowóz i zakup online, na przykład niektóre ze sklepów sieci Drinkies.

Można więc zakupić alkohol w Egipcie w:

  • Sklepach monopolowych
  • Barach
  • Hotelach
  • Restauracjach
  • Niektórych sklepach

 

Czy można pić piwo lub wino w Egipcie

 

Zasady są dokładnie takie same jak w przypadku innych alkoholi. W miejscu publicznym nie można! Można w hotelu, restauracji (licencjonowanej) czy zaciszu swojego domu.

 

Picie alkoholu na plaży w Egipcie

 

Tak i nie, jeśli plaża ta należy do hotelu, to możecie wtedy pić alkohol na plaży w Egipcie. Jeśli jest to publiczna plaża, nie można wtedy pić na niej alkoholu.

 

Czy można być publicznie pijanym w Egipcie?

 

Według prawa ustanowionego w 1973 roku, nie można spożywać alkoholu w miejscu publicznym oraz nie można być pijanym w miejscu publicznym! Grozi to więzieniem. Jeśli chcecie być pijani, możecie na terenie hotelu czy w prywatnym mieszkaniu.

Warto więc nie przesadzać z alkoholem, chyba nie tylko w Egipcie.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz