13 darmowe i tanie w atrakcje w Londynie, co za darmo zobaczyć? Darmowe zwiedzanie - BelSole

13 darmowe i tanie w atrakcje w Londynie, co za darmo zobaczyć? Darmowe zwiedzanie

Co za darmo zobaczyć i robić w Londynie? Jak za darmo zwiedzić Londyn? Kto kiedykolwiek widział kurs funta, wie, że wycieczki do Wielkiej Brytanii nie należą do tanich podróży. Zwłaszcza stolica – Londyn, nie pozostawi na turyście złamanego grosza, a raczej – pensa. O ile zarabiając w funtach, ceny nie robią na nas takiego wrażenia, to przeciętny turysta z Polski może tylko mocniej zacisnąć pasa. Niemniej jednak, miasto oferuje mnóstwo darmowych atrakcji, które zdecydowanie warto zobaczyć. Zapraszamy do naszego artykułu aby dowiedzieć się jakie są najlepsze tanie i darmowe atrakcje Londynu.

 

Tanie i darmowe zwiedzanie Londynu

 

darmowe zwiedzanie Londynu

Zwiedzanie Londynu za darmo jest możliwe! Do tego w cenie 0 (zero) GBP zobaczycie jedne z najlepszych atrakcji miasta! Może się wydawać zaskakujące, ale duża część słynnych i najlepszych atrakcji Londynu jest zupełnie darmowa. Jakie miejsca w Londynie za darmo można zobaczyć? Oto ich lista! Zapraszamy!

 

Londyńskie Muzea i Galerie

 

Londyn Muzeum
Gmach Muzeum Historii Naturalnej

Londyn stoi muzeami dlatego znajdziecie tutaj wiele ciekawych miejsc dla miłośników sztuki i historii. Do tego wiele z nich jest darmowa, zobaczcie najlepsze darmowe muzea w Londynie, czyli wymienione poniżej Muzeum Historii Naturalnej, British Museum, National Gallery oraz Victoria and Albert Museum, Royal Academy of Arts, Tate Modern, Wallace Collection, Whitechapel Gallery, Queens House, IWM London i Queens House.

 

Muzeum Historii Naturalnej

 

Muzeum Historii Naturalnej Londyn

Interaktywne muzeum, w którym można dotykać eksponaty oraz przeprowadzać eksperymenty. To idealna propozycja dla rodzin z dziećmi, którzy będą zachwyceni galerią dinozaurów czy symulatorem trzęsienia ziemi.  W głównym holu można zobaczyć ogromną replikę dinozaura, która zrobi na Was niesamowite wrażenie. Jest jednym z najczęściej odwiedzanych muzeów w Londynie, co równa się także długim kolejkom do wejścia.

Rezerwując wizytę w Muzeum Historii Naturalnej macie do wyboru bilet darmowy lub z darowizną

 

British Museum

 

British Museum Londyn

Jedno z największych muzeów na świecie, ze zbiorami historii starożytnej. Obecnie liczy sobie ponad 8 milionów eksponatów. To idealne miejsce dla miłośników archeologii, historii i kultury z całego świata. Ogromny zachwyt wzbudza widowiskowy szklany dach, natomiast najpopularniejszym miejscem jest dziedziniec Królowy Elżbiety II.

Rezerwując wizytę w British Museum macie do wyboru bilet darmowy lub z darowizną.

 

National Gallery

 

National Gallery Londyn

To muzeum to prawdziwa gratka dla wielbicieli sztuki. Zobaczycie tam dzieła takich artystów jak: van Gogh, Rubens, Rembrandt, Tycjan, Rafael, Da Vinci, Velázquez czy Caravaggio.  Co ciekawe, podczas trwania II wojny światowej, obrazy zostały ukryte w Szkocji. Gdy zaczęło się bombardowanie, powstał pomysł, aby ewakuować je do Kanady. Churchill jednak zakazał ich wywozu i ukrył w grotach twierdząc, że żaden z nich nie opuści Wielkiej Brytanii.  Wymagana jest rezerwacja, którą można zrobić poprzez https://www.nationalgallery.org.uk/, a także kilka razy w ciągu dnia organizowane są wycieczki z przewodnikiem.

Oprócz tego są darmowe muzea i galerie takie jak:

 • IWM London,
 • Queens House,
 • Victoria and Albert Museum,
 • Royal Academy of Arts,
 • Tate Modern,
 • Wallace Collection,
 • Whitechapel Gallery,
 • Queens House.

 

Parki Królewskie

 

Hyde Park Londyn

Pogoda w Londynie zwykle jest pochmurna i deszczowa, ale zdarzają się także słoneczne dni. Wtedy idealnie jest wybrać się do jednego z królewskich parków: Hyde Park, St. James’s Park, Bushy Park, Green Park, Greenwich Park, Kensington Gardens, Regent’s Park lub Richmond Park. Kiedyś służyły one tylko rodzinie królewskiej do odpoczynku oraz polowań i zwykli mieszkańcy nie mieli do nich wstępu. To wspaniałe zielone tereny, gdzie odetchniecie od zgiełku miasta siedząc na ławce, spacerując lub robiąc sobie piknik. Towarzystwa dotrzymają Wam rude wiewiórki, które bardzo łatwo tam spotkać.

 

Notting Hill

 

Notting Hill Londyn

Kultowa dzielnica, która stała się popularna za sprawą filmu z Hugh Grantem i Julią Roberts. Możemy przejść się po ulicy, gdzie mieszkał filmowy William oraz zaglądnąć do miejsca gdzie znajduje się księgarnia w której pracował. Oprócz tego na Portobello Road znajdziecie targ uliczny. Kupicie tam warzywa i owoce, ale też rękodzieło, ubrania czy stare płyty. Market czynny jest cały tydzień, ale najwięcej dzieje się w piątek i sobotę. Polecamy usiąść sobie w pobliskiej kawiarni i poczuć klimat miejsca 🙂

 

Sky Garden

 

Sky Garden Londyn

To atrakcja, którą po prostu trzeba zobaczyć – choć nie jest to takie proste. Aby dostać się do Sky Garden należy wcześniej zarezerwować wizytę online. Problemem jest bardzo duże zainteresowanie i często kilka tygodni wcześniej, nie ma już wolnych terminów.  Sky Garden oferuje wspaniały, 360-stopniowy widok na miasto, co szczególnie atrakcyjnie wygląda późnym wieczorem. W weekendy czynne jest do 21:00, więc jest to okazja na oglądanie nocnej panoramy.  Znajdziemy tam także piękny ogród, taras na powietrzu i bary oraz restauracje.

 

Camden Town

 

Camden Town

Camden Town to najbardziej kolorowa dzielnica Londynu, gdzie spotkamy wiele sklepów z nietuzinkowymi rzeczami i przedmiotami. Króluje tam mieszanka stylów, oryginalności i sporo sztuki ulicznej.  Warto odwiedzić także Camden Town Locks, czyli bazar gdzie zaopatrzycie się w dania z całego świata, ciekawą biżuterię i rękodzieło. Ta dzielnica jest nowoczesna, tolerancyjna i wolna – po prostu trzeba ją zobaczyć na własne oczy!

 

Zmiana warty w Buckingham Palace

 

Zmiana warty w Buckingham Palace

Zmiana warty strażników przed budynkiem Buckingham Palace, to atrakcja nie tylko dla turystów. Odbywa się to w sposób niezwykle widowiskowy, bo towarzyszy temu przepełniona tradycją i rozmachem atrakcja.  Zmiana warty odbywa się w poniedziałki, środy, piątki i niedziele o godzinie 11:00. Bardzo dobry widok można mieć patrząc przez ogrodzenie Pałacu, ale także z Pałacu św. Jakuba możemy zobaczyć to widowisko. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie https://changing-guard.com/dates-buckingham-palace.html

 

Big Ben i Parlament

 

Big Ben Londyn

Parlament wraz z Big Benem to ikony miasta, których nie można pominąć podczas zwiedzania. Piękny widok na wieżę zegarową będziecie mieć z Mostu Westminster, więc koniecznie przejdźcie się z jednej strony rzeki na drugą. Przy okazji możecie zobaczyć kolejny symbol Londynu – London Eye, czyli diabelski młyn. To koło widokowe jest bardzo popularne wśród turystów, choć cena za bilet jest dość wysoka. Niestety darmowe wejście tyczy się tylko mieszkańców UK! Na wieżę mogą wejść tylko osoby sprawne i powyżej 11 roku życia. Dla turystów z Polski jeśli chodzi o darmowe zwiedzanie zostaje zobaczenie tych pięknych budynków z zewnątrz.

 

Little Venice

 

Little Venice Londyn

Jeśli znudzą Wam się królewskie parki to koniecznie trzeba pospacerować po okolicy „Małej Wenecji”. To miejsce ma piękne widoki i malownicze domki, a także kolorowe łódki w kanale. Natomiast fani teatru odnajdą się w jednym z niezależnych teatrów w Londynie, które znajdują się nieopodal.

 

Oraz jeszcze…

 

Platforma 9 i 3 4

Co jeszcze możecie zrobić za darmo w Londynie?

 • Fani Harrego Pottera koniecznie muszą wybrać się na King’s Cross aby zobaczyć peron 9 ¾.
 • Będąc w północno-zachodniej części Londynu koniecznie trzeba zobaczyć najpopularniejsze przejście dla pieszych – zebrę na Abbey Road, która znana jest dzięki zespołowi The Beatles.
 • Pojedźcie do Greenwich aby zobaczyć m.in. południk zero.
 • Zobaczcie Borough Market, który ma już ponad 1000 lat i wędrujcie między straganami pełnych jedzenia z całego świata.

Londyn to ogromne miasto, które potrafi sprostać oczekiwaniom każdego. Nie jest prawdą, że zwiedzanie tego miasta nie da się zrobić budżetowo – da się to zrobić na każdą kieszeń, choć nie z każdej atrakcji będzie dane skorzystać.  Jak widać Londyn ma wiele darmowych atrakcji, które zapełnią Wasz grafik na kilka dni pobytu.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz