Top 13: Najlepsze atrakcje Alicante. Gdzie na plaże? Poradnik i przewodnik - BelSole

Top 13: Najlepsze atrakcje Alicante. Gdzie na plaże? Poradnik i przewodnik

Alicante to piękne miasto na wybrzeżu Costa Blanca, co warto zobaczyć w Alicante? Które atrakcje i plaże są warte odwiedzenia i co zwiedzić jadąc do Alicante na weekend lub 1 dzień. Oto poradnik i przewodnik dla tych co zadają sobie pytanie Jakie atrakcje Alicante są najlepsze?

 

Zwiedzanie Alicante

 

marina w Alicante
marina w Alicante

Alicante położone jest na białym i gorącym wybrzeżu Hiszpanii Costa Blanca. To dobre miejsce na wypoczynek i wakacje w Hiszpanii. Do Alicante latają tanie linie z paru polskich miast, między innymi z Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Gdańska i Poznania samolotami Ryanair. Z lotniska do centrum dojedziecie, taksówką, samochodem lub specjalnymi busami miejskimi – autobus C6 kursuje między budynkiem terminalu lotniska, a centrum Alicante co 20 minut – bilet kosztuje 3,75 EUR.

Alicante to nie tylko plaże, to także ciekawe atrakcje i historia! Centrum jest dość ścisłe i mieści się blisko mariny i wybrzeża. Charakterystycznymi punktami, które zobaczycie już z samolotu to Zamek Świętej Barbary oraz piękne bulwary La Explanada de España. Pamiętajcie, że w Alicante prócz hiszpańskiego, drugim językiem jest język walencki, więc wiele znaków będzie opisanych w obu językach – nie pomylcie się więc szukając konkretnych atrakcji. W okolicy Alicante znajdziecie także, różowe jezioro w Torrevieja! Zaczynamy więc, z czego znane jest Alicante?

 

La Explanada de España

 

La Explanada de España

To główny i największy bulwar Alicante. Zaprojektowany został przez Jose Guardiolę Pico w 1867 roku, zbudowano go z 6 600 000 małych, trójkolorowych płytek ułożonych w falowy wzór. Na bulwarze znajduje się wiele straganów, kawiarni i restauracji. To też główne miejsce spotkań i spacerów turystów i Hiszpan. To atrakcja, którą koniecznie musicie zobaczyć w Alicante.

 

Castell de la Santa Bàrbara

 

castell santa barbara

Ten położony na wysokości 166 m n.p.m. na szczycie Benacantil zamek góruje nad Starym Miastem Alicante. Zbudowany został w XI wieku przez władających wtedy tymi terenami muzułmanów. 4 grudnia 1248 roku został zdobyty przez siły kastilijskie i Alfonsa z Kastylii. W późniejszych latach przechodził on z rąk do rąk oraz był ciągle przebudowany. W latach XVIII wieku był wykorzystywany jako więzienie. Dziś możecie zwiedzać ten zamek i piękny mirador na jego szczycie – wejście jest darmowe, ale możecie zapłacić za windę prowadzącą na szczyt (około 3 EUR za osobę). Na szczycie znajduje się też parking. Wejście do windy znajduje się blisko plaży Postiguet.

 

Plaże Alicante

 

plaża Alicante

Alicante to piękne plaże! Warto tutaj przyjechać i wybrać jedną z wielu piaszczystych plaż. Część z nich znajduje się w samym centrum miasta. Najlepszymi są plaża Postiguet, plaża San Juan, plaża Almadraba, plaża La Albufereta, plaża Saladares-Urbanova. Plaże te mają błękitne flagi, czyli certyfikat czystości i bezpieczeństwa nadawany przez UE. Część z nich jest strzeżona oraz znajdziecie całą niezbędną infrastrukturę, od wypożyczalni leżaków i parasolów po restauracje i kawiarnie. Nic tylko iść na plaże w Alicante! Więcej o plażach znajdziecie tutaj: Top 11: Najlepsze Plaże Costa Blanca, gdzie na plaże?

 

Plaza de Toros de Alicante

 

Czym byłoby hiszpańskie miasto bez areny byków. Tradycja ta ma wielu przeciwników i powoli odchodzi do lamusa – jednak same areny dalej urozmaicają panoramę miast. Arena Alicante jest areną tak zwanej 2 kategorii, zbudowana została w 1847 roku. Dziś na arenie odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych, a także sportowych. Arena znajduje się przy Plaça d’Espanya, 7.

 

Canalejas Park

 

canalejas park

Canelejas Park w Alicante mieści się na bulwarze blisko Mariny Alicante. To miejsce pełne zieleni oraz pięknych i ogromnych drzew Ficus Mirocarpa. Canalejas Park to najstarszy park w Alicante wybudowany w 1886 roku – jest to dobre miejsce na ucieczkę przed upalnym słońcem Alicante. Wejścia do parku strzegą dwie rzeźby kamiennych lwów. Park prowadzi od Av Dr Gadea, aż do Plaça de l’Arquitecte Miguel López.

 

Parc de l’Ereta

 

Park La Ereta położony jest na zboczu góry Benacantil, u podnóża zamku Santa Bàrbara. Park ten to miejsce do spacerów, a także podziwiania panoramy starego miasta Alicante. Możecie zejść jego ścieżkami z Zamku Świętej Barbary. 

 

Casco Antiguo – Santa Cruz, El Barrio

 

el barrio Alicante

Casco Antiguo – Santa Cruz, to dzielnica i stare miasto Alicante – pełne wąskich białych i krętych uliczek. To taki skansen i wyjątkowe miejsce wewnątrz Alicante. Dzielnica mieści się u podnóża Castello, dlatego niektóre z uliczek są dość strome. Znajdziecie tutaj wiele urokliwych kawiarni i restauracji z tradycyjną paellą i tapasami. Bardzo polecamy tą atrakcje Alicante! Warto to zobaczyć!

 

Heladería Borgonesse

 

heladeria Borgonesse

Nie tylko warto lecieć do Alicante by oglądać piękne atrakcje i zabytki, ale także po to by zjeść i napić się czegoś pysznego! Heladeria to lodziarnia, a Heladeria Borgonesse to kultowe miejsce na mapie gastronomicznej Alicante. Pyszne lody o smaku sernikowym pamiętamy do dziś! Cena za porcję od 2,60 EUR do 4,60 EUR. Lodziarnia, to co prawda 'sieciówka’ w Hiszpanii, ale warta jest polecenia! Adres: Rambla Méndez Núñez, 7.

 

Golf w Alicante

 

golf w Alicante

Południowe wybrzeże Hiszpanii to także doskonałe miejsce dla fanów Golfa. W zimie temperatury w Alicante są na tyle przyjemne, że spokojnie można rozegrać rundę w Golfa na jednym z pobliskich pól golfowych. Cena za tee-time to od 40 do 120 EUR. Polecane pola golfowe w okolicy to Font del Llop Golf Resort, Club De Golf Bonalba, Alenda Golf Club. Pamiętajcie, że na popularnych polach golfowych w Hiszpanii, często wymogiem są meleksy by przyśpieszyć grę. Samych parów!

 

Mercat Central d’Alacant

 

Mercat Central d’Alacant to Hala Targowa i market z 1921 roku w Alicante. Ma powierzchnię ponad 8000 m2 i mnóstwo stanowisk i stoisk z jedzeniem i handlarzami. Warto tutaj podejść by zrobić zakupy w Alicante i spotkać się z lokalsami. Market znajduje się przy Av d’Alfons X El Savi, 8. Otwarty jest od 7:00 do 14:30 w tygodniu oraz do 15:00 w święta.

 

Wyspa Tabarca

 

tabarca

Na prawie koniec, wyjątkowa atrakcja w okolicach Alicante. Ta niewielka wyspa a w zasadzie archipelag, mierzy niecałe 2 km na 400 m. Mieści się tutaj mała wioska, stare fortyfikacje oraz piękna plaża. Kiedyś była schronieniem dla szabrujących w okolicy piratów. W XVIII wieku zbudowano tutaj fortyfikacje i miasteczko. Dopłyniecie tutaj łodzią z miasta, wyspa jest bardzo urokliwa i nie skażona wielkomiejskością. Dużo tutaj zieleni i spokoju!

 

Różowe Jezioro

 

atrakcje Alicante

Niecałe 50 minut drogi z Alicante znajduje się wyjątkowa atrakcja – czyli różowe jezioro! Położone jest na terenie parku Parque Natural de las Lagunas de La Mata y Torrevieja otwartego 27 stycznia 1989 roku. Wody są różowe dzięki obecności mikroalgi dunalielli słonolubnej w tym słonym akwenie. Więcej o różowym jeziorze znajdziecie tutaj, Różowe jezioro w Hiszpanii. Laguna Salada Rosa de Torrevieja. Dlaczego różowe? Polecamy! 

 

Katedra w Alicante

 

Katedra w Alicante zbudowana została w 1616 roku na miejscu meczetu, który kiedyś się tutaj znajdował. Patronem Katedry jest Święty Mikołaj z Bari, o którym więcej pisaliśmy w artykule o atrakcjach Bari. Nad katedrą wzniesiono kopułę na wysokości 45 metrów – samo wnętrzne zaprojektowane zostało na planie krzyża i jest dość surowe w ozdobach. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz