Top 5: Kreta, pogoda sierpień, wrzesień czy październik? - BelSole

Top 5: Kreta, pogoda sierpień, wrzesień czy październik?

Kreta to piękna i gorąca wyspa! Planujecie wycieczkę na przełomie lata i jesieni na Kretę? Odpowiemy jaka jest pogoda i temperatura na Krecie w sierpniu, wrześniu oraz październiku, powiemy dlaczego warto wybrać ten a nie inny okres na wakacje na Krecie! Jesień na tej wyspie to, chyba najlepszy moment na wakacje!

Powód 1: Zbiory oliwek, karobu i winogron!

oliwa z Krety

Jesień to czas zbiorów! Więc czas na pyszne jedzenie i wino połączone z lokalnym zwiedzaniem sadów i pól uprawnych. Wielu z lokalnych rolników oferuje wycieczki po swoich zakładach z tastingiem win czy oliw. Ważnym produktem z Krety jest także Karob, którego zbiory zaczynają się w sierpniu.

Powód 2: Pogoda i temperatura!

balos laguna

Kreta to gorąca wyspa, a temperatury od sierpnia do października to według nas najlepsza pora na wycieczkę na Kretę. Jeśli nie lubicie dużych upałów warto wybrać się w październiku, miłośnicy ukropu powinni wybrać sierpień. Im później tym temperatury będą schodzić do 22 – 23 stopni powyżej zera, początek sierpnia to nawet 32 stopnie Celsjusza.

Powód 3: Im później, tym mniej ludzi!

kreta jaka wyspa
Balos Bay na Krecie

Nie możemy powiedzieć, że sierpień to idealny miesiąc dla miłośników spokojnych wakacji – ale możemy powiedzieć, że taki październik już idealnie nadaje się na wyjazd dla ludzi ceniących sobie brak tłumów. Pamiętajcie, że sierpień dla wielu krajów to GŁÓWNY miesiąc wakacji, także i lokalsi z Włoch czy Grecji mogą chcieć przylecieć na Kretę w czasie swojego urlopu. Październik już takim miesiącem nie jest, a jego druga część to bardzo dobre wyważenie pomiędzy ilością ludzi a gorącymi wakacjami.

Powód 4: Jesienne atrakcje, letnie przygody

pałac Knossos
Pałac Knossos, atrakcje Krety

Późny okres wakacji dzięki troszkę łagodniejszej temperaturze to także dobry okres na piesze wycieczki po wyspie, na przykład w Wąwozie Samaria. Atrakcje Krety w tym okresie możecie zwiedzać z mniejszą obawą o swoje zdrowie, udar cieplny czy oparzenia słoneczne. 

Powód 5: Im później tym taniej

Kreta na jesień? Mniej turystów i niski sezon to także niższe ceny! Czasami warto przełożyć urlop o tydzień lub dwa by wejść w cenniki niskiego sezonu, które mogą różnić się o wiele procent. Ceny wycieczek biur podróży są tańsze, a jeśli organizujecie wakacje sami – także to odczujecie. Hotele, atrakcje i loty w późniejszym okresie, na przykład październiku mogą być o 30 – 50 % tańsze.

Pogoda na Krecie w sierpniu

Temperatura na Krecie w tym miesiącu jest najwyższa! Słupki rtęci dochodzą do 32 stopni powyżej zera, najniższe temperatury jakich możecie się spodziewać to około 28 stopni. W nocy jest minimalnie chłodniej, a deszczu nie ma prawie wcale. Potrzebujecie dużo kremu z filtrem i obowiązkowo czapkę!

Pogoda na Krecie we wrześniu

Temperatura na Krecie we wrześniu jest tylko trochę niższa, zazwyczaj wacha się pomiędzy 25 a 29 stopni powyżej zera. Zdarzają się dni wyjątkowo ciepłe jak i trochę chłodniejsze. Bardzo fajny miesiąc na planowanie wakacji na Krecie.

Pogoda na Krecie w październiku

Jest już trochę chłodniej i temperatury mogą spaść do bagatela 22 stopni, ale dalej zdarzają się bardzo gorące dni. W 2020 jeden z dni w październiku odnotował 36 stopni powyżej zera! Może trochę padać, ale niewiele. Temperatura wody w morzu jest dalej przyjemna.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz