Malaga w zimie, jaki miesiąc najlepszy? Styczeń, luty, listopad czy grudzień 2019 / 2020? - BelSole

Malaga w zimie, jaki miesiąc najlepszy? Styczeń, luty, listopad czy grudzień 2019 / 2020?

Malaga znajduje się na południu najcieplejszego rejonu kontynentalnej Europy, jaką jest Andaluzja. Jest to więc niewątpliwie ciepły i dobry kierunek na zimowy wypad dla tych, którzy chcą  odpocząć od deszczu, mrozu i śniegu. Jaka jest temperatura w Maladze w zimie? Jaka jest wtedy pogoda? Zapraszamy do lektury.

Zima w Maladze

malaga zima
W zimie w Maladze temperatury mogą wynosić nawet 26 stopni.

Cały ten okres możemy spodziewać się temperatur powyżej 10 stopni, czasami nawet powyżej 25 stopni. To doskonałe miejsce dla miłośników trekkingu, wielu innych sportów, jak i zwiedzania zabytków. Pisaliśmy już o Maladze i jej atrakcjach wcześniej. Zobaczcie jak wygląda Malaga i Andaluzja miesiąc po miesiącu.

Listopad w Maladze

Malaga Listopad
Plażing w Listopadzie? Czemu nie?

Temperatury w Maladze w listopadzie zaczynają się od 17 stopni na plusie i dochodzą aż do 24 na początku miesiąca. Możemy spodziewać się paru dni deszczowych, jednak nie jest to jakaś porażająca ilość – kilka w ciągu miesiąca. Jeśli macie plan zaznać kąpieli (nie tylko słonecznej) to jest to całkiem realna opcja na początku listopada. Nocami temperatura spada poniżej 15 stopni.

Grudzień 2019 w Maladze

Malaga grudzień
Iluminacje świąteczne na ulicach Malagi.

Temperatury w grudniu są w zakresie od 15 do 19 stopni na plusie, z paroma dniami deszczowymi pod koniec roku. Święta mają być deszczowe, jednak bez obaw – deszczu nie będzie dużo. Temperatura w nocy może spaść poniżej 10 stopni. Co ciekawe, w ubiegłorocznym grudniu (2018) temperatury wynosiły nawet 23 stopnie, a w Sylwestra było ponad 17 stopni. Kurtka na noc to zdecydowanie dobry pomysł! 

W grudniu w Maladze będziecie mogli podziwiać świąteczne iluminacje związane ze Świętami Bożego Narodzenia – wyglądają pięknie, zwłaszcza na bulwarze. Z miejsc, o których pisaliśmy, polecamy także spędzenie Świąt w Rzymie.

Styczeń 2019 w Maladze

Malaga styczeń

Styczeń w Maladze jest zimniejszy od grudnia, w 2019 roku temperatury wynosiły od 16 do… 24 stopni. Co prawda w nocy spada ona poniżej 10 stopni. Jednak powiedzmy sobie szczerze, że to doskonałe miejsce na zimowy wypad – sezon możemy głównie poznać po mniejszej ilości turystów, pustych plażach oraz innym kolorze zieleni na górach, które znajdują się wokół centrum miasta. 

Luty w Maladze

Początek lutego 2019 w Maladze wyglądał podobnie jak styczeń. Mieliśmy kilkanaście stopni na plusie, jednak na koniec miesiąca słupki sięgały nawet 25-26 stopni. Podobnej, trochę niższej temperatury, możemy się spodziewać w 2020 roku. Pamiętajcie, że w tym miesiącu zaczyna się w Maladze karnawał, trwa on od mniej więcej ostatniego tygodnia lutego.

Podsumowując, temperatury są wyższe aniżeli w Lizbonie czy Barcelonie. Jeśli szukacie podobnej temperatury, wybierzcie się np do Alicante. Według nas jest to jedno z lepszych miejsc dla ciepłolubnych w Europie. Lećcie tam koniecznie!

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz