Amfiteatr w Weronie. Ile kosztuje bilet do Amfiteatru w Weronie? Ceny w 2023 - BelSole

Amfiteatr w Weronie. Ile kosztuje bilet do Amfiteatru w Weronie? Ceny w 2023

Werona to popularna destynacja i obowiązkowy punkt podróży po północnych Włoszech. O ile sam klimat panujący w tym romantycznym mieście jest bardzo przyjemny, to jest kilka atrakcji, które na pewno warto zobaczyć, takie jak amfiteatr w Weronie. Jeśli chcecie się dowiedzieć, ile zapłacicie za bilety do amfiteatru w Weronie w 2022 roku, to zapraszam do artykułu. Ile kosztują bilety? Zobaczcie!

 

Godziny otwarcia Amfiteatru w Weronie

Amfiteatr jest trzecią co do wielkości taką areną we Włoszech. Ta starożytna budowla została wybudowana w I wieku n.e. i jest jednym z najlepiej zachowanych amfiteatrów na świecie. Na początku służyła do krwawych walk gladiatorskich oraz walk ze zwierzętami. Obecnie jest miejscem organizowania koncertów oraz sztuk. Koloseum najlepiej zwiedzać poza sezonem, kiedy jest mniej turystów, a tym samym najmniejsze tłumy.

Jeśli chodzi o godziny otwarcia to od października do maja wyglądają one następująco:

Wtorek – Niedziela: 9:00 – 19:00 (ostatnie wejście o 18:30), oprócz dni kiedy są przedstawienia.
Zamknięte w poniedziałki, 25 grudnia oraz 1 stycznia.

Natomiast od czerwca do września:

Poniedziałek: 9:00 – 19:00 (ostatnie wejście o 18:30), oprócz dni kiedy są przedstawienia.

Wtorek – Niedziela: 9:00 – 17:00 (ostatnie wejście o 16:00), oprócz dni kiedy są przedstawienia.

 

Ceny biletów do Amfiteatru w Weronie

 

Bilet normalny kosztuje 10 EUR, natomiast ulgowy 7,50 EUR. Dodatkowo w terminie od października do maja, wstęp do areny kosztuje tylko symboliczne 1 EUR. Jest to oczywiście spowodowane mniejszym zainteresowaniem ze względu na niewielką liczbę turystów przyjeżdżających w tym czasie. Warto śledzić na bieżąco kalendarz spektakli oraz eventów, zwłaszcza latem, kiedy są także różne koncerty i festiwale w Weronie.

 

Verona Card

 

Jeśli macie w planach odwiedzenie większej liczby miejsc w Weronie, to być może opłacalne będzie wykupienie VERONA CARD, która uprawnia do bezpłatnych wejść do różnych płatnych atrakcji, a także do poruszania się komunikacją miejską. Verona Card na 24h kosztuje 20 EUR, a na 48h tylko 25 EUR.

Werona to fascynujące miasto z mnóstwem zabytków, tak więc na pewno warto odwiedzić to najpopularniejsze z nich, które przetrwało już prawie 2000 lat. Jeśli chcielibyście się dowiedzieć więcej o tym mieście, to zapraszamy do innych naszych artykułów o Weronie tutaj. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz